Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mivel lehet támogatni a...

Mivel lehet támogatni a teherbeesést?? Vitaminokra gondolok?

Figyelt kérdés
márc. 29. 00:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%

Ezerszer le volt már írva, kiegyensúlyozott étkezés mellett max. terhességi vitamin (majdnem minden márkának van ilyen 0-ás, teherbeesés előtti vagy terhességre felkészítős), de ebből is a folsav fontos igazán + esetleg D vitamin, bár is inkább csak szept-márc-ig fontos (akkor mindenkinek ajánlott).


Ha nagyon extrán rá akarsz gyúrni akkor nézess vas szintet, de annak lennének tünetei, ha vashiányos lennél.

márc. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyesnek majdnem igaza van. D vitamint tavaly nyáron abbahagytam 2 hónapra. Már kb.2 hónapja újra szedtem, amikor még mindig elégtelen volt a szintje. Babatervezés közben nem érdemes abbahagyni nyáron sem. (Nem lett azért vészesen alacsony, 1 hónap múlva teherbe is estem, de ha mindent meg akarsz tenni, akkor fölösleges abbahagyni.)
márc. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

A D-vitamin nem árt, a vas és folsav sem, meg sok doki ajánlja mondjuk az Inofolicot.

Esetleg bármi probléma felmerült, vagy csak most kezdtek bele, és szeretnél mindent bevetni?

Mert pl. E-vitaminnal tudod vastagítani a méh nyálkahártyáját a beágyazódáshoz, de ha azt rendben találták korábban, akkor nem szükséges.

márc. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek
márc. 29. 11:41
 5/26 A kérdező kommentje:

Igen szedtem folsavat,1 hónapig aztán nem jött össze a baba azt mondtam minek ugyse ér semmit!

Vas szintek alacsony egy kicsit de elenyésző azt mondta a doki!

Akkor holnap veszek folsavat!

És abból 3 mg elég?

D vitaminból szedek 2000 Ne ,többet nem mert büdös voltam izzadt tőle!!

Igazából most Diabestet szedek mert az éhomi cukrom a határértéken van!

De azon is gondolkodom szedjem e tovább!

márc. 29. 11:48
 6/26 anonim ***** válasza:
Szeretem szükség van minden vitaminra, ásványianyagra, legalábbis nekem az segített mindkét esetben teherbe esésnél, hogy komplett multivitamint szedtem.
márc. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék még nagyobb bálna lenni!!

Mivel a multivitamin érvágyat csinál és az amúgy is van !!

168 cm vagyok és sajnos 100kg de a hasam ami ku….. a nagy !!

Majd ha babás leszek már na majd akkor szedek babavitamint!!

márc. 29. 12:42
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
Akkor inkább a fogyásra menj rá, mert ilyen túlsúllyal nem könnyű teherbe esni és nem is ajánlott. Cukorterhelésen voltál? Simán lehet, hogy IR vagy, azt meg kezelni kéne.
márc. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Csak az éhomi cukorral van pici gond határértéken van ,a 2 óraival meg a napközbenivel semmi!

Fogyás könnyű azt mondani!!

Nem tudok!

Nem baj még próbálkozunk nyárig aztán ha jön a baba ok ha nem úgy is jó!!

márc. 29. 12:58
 10/26 anonim ***** válasza:

Én is 163 cm vagyok és 80 kg voltam mikor nem jött a baba. Az egyik elég bunkó nőgyógyász közölte amíg nem fogyok 20 kg-t nem leszek terhes. 2 hét múlva teherbeestem...

Mondjuk én nem nézek ki annyinak amennyit a mérleg mutat, olyan 72 kg nekem alkatra az ideális súlyom. Valóban nem könnyű fogyni, de nem is írtad mit próbáltál meg és mennyi ideig tartottad be a diétát?

Különben én tervezés előtt folvasat 3 naponta szedtem 1 dbot. Mikor elfogyott inofolicot ittam (ebben is van folsav). Velfemet is szedtem. D vitamin a téli időszakban, utána azért nem, mert mikor az elfogyott elkezdtem a várandós vitamint.

márc. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!