Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mivel lehet támogatni a...

Mivel lehet támogatni a teherbeesést?? Vitaminokra gondolok?

Figyelt kérdés
márc. 29. 00:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Előbb valóban le kellene dobni legalább egy huszast. Ha azt mondod, majd terhesen szeded a multit, amitől nőhet az étvágy, akkor hány kiló leszel a szülésig, 130?
márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: "Igen szedtem folsavat, 1 hónapig, aztán nem jött össze a baba, azt mondtam: minek, ugyse ér semmit!" Azt érted, hogy nem a folsavtól leszel terhes? A folsav azért fontos, mert MAJD HA teherbe esel, akkor a magzatnál az első 3 hónapban, míg kialakul az idegrendszere, csökkenti az ún. idegcsőzáródási rendelleneségek kialakulását. Valamennyit beviszel az étkezéssel, de emiatt nagyon ajánlják már a babatervezés időszakában, napi 800 mg-ot, a 3 g rengeteg. D vitaminból oké a 2000 NE.


Viszont itt a súlyod és a határértéken lévő éhomi vércukrod a baj elsősorban, kellene egy terheléses cukor és inzulin vizsgálat és ha eltérés van egy endokrinológus, mert lehet IR-os vagy. És mindenképpen le kell adnod, nem is keveset.


Mindenki tud fogyni, ha magadtól nem megy kérd dietetikus segítségét, pláne ha kiderül, hogy IR-od van.


El kell dönteni, hogy akartok-e most gyereket vagy sem. Ha nem olyan fontos, akkor oké, engedd el, de majd ha egyszer TÉNYLEG akarsz, akkor ezeket rendbe kell tenned, tetszik vagy sem.


Hány éves vagy?

márc. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
83%

12-es vagyok: "napi 800 mg-ot, a 3 g rengeteg" - most látom 3 mg-ot írsz, én írtam rosszul, napi 800 mikrogramm ajánlott, a 3 mg sok. A folsav tabletták többsége 1000 mikrogrammos, a terhességi vitaminokban általában 800 mikrogramm van, ezekből 1 elég naponta.


A 3 mikrogrammos tabletták speciális esetekre vannak, azt írja a betegtájékoztató, hogy kifejezetten folsavhiányos állapotban vagy ha volt korábbi terhességben idegcsőzáródási rendellenesség, és kizárólag orvossal konzultálva.

márc. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
90%

#10! Miért lenne bunkó egy orvos, azért, mert elmondja, hogy a túlsúly egészségtelen? Igen, teherbe estél, mert nem kizárt, de nagy átlagban nehezebb. Maga terhesség kihordása is kockázatosabb, mint túlsúly nélkül.

Én dohányzom. Egy csomó orvos elmondta, hogy jó lenne leszokni. Nem fogadtam meg, de nem is akadtam ki, mert tudtam, hogy amellett, hogy igaza van, ez a dolga.

Jelenleg terhes vagyok. Természetesen nem dohányzom. Pedig nekem is kényelmesebb lenne, azzal érvelni, könnyű azt mondani, hogy szokjál le. El kell dönteni, mi a fontosabb. Nekem a gyerekem. A kérdező kommentje alapján a kérdezőnek a zabálás. Nincs ezzel semmi gond, csak tudomásul kell venni, hogy egy vitamin se fog lefogyni helyette.

márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

14-es. Az a doki alapból bunkó és ezt nem csak én hanem több 100 ha nem több 1000 anyuka mondja a környéken. De aznap éppen ő rendelt.

Rám sem nézett igazán csak megkérdezte a súlyom. Ültem a székben kabáttal és táskában az ölemmel. Ha bárkinek mondom mennyi kg vagyok, mindenki azt hiszi viccelek, tényleg nem nézek ki annyinak.

Különben pár hónappal korábban derült ki a pm alulműküdésem, az a 8 kg azidő alatt jött fel, míg nem tudtam róla, akkor már kezelve volt.

Mellesleg a várandósság alatt 7 kg-t híztam és szülés után kevesebb voltam, mint előtte. Odafigyelek az étkezésre és a testmozgásra, mielőtt a dokihoz mentem akkor is ezt tettem, de ugye akár ha egy hormon borul az is okozhat indokolatlan hízást és nehezített fogyást.

Terhességi cukorbeteg sem voltam a "hatalmas túlsúlyom" ellenére. Szerintem elég sok nő esik teherbe pikk pakk akár 100 kg felett is, nem gondolom, hogy egy diplomás orvosnak csak ennyit kell tudnia hozzáfűzni a vérvételek és minden további leletem alapján.

Különben máskor is jártam nála. Szakterülete szerint nőgyógyász! Közölte, hogy cukorbeteg vagyok 4,8as éhomi és 4,7-es átlag cukorral... A diabetológus ahova irányított azt mondta "Ez egy idióta."

márc. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

#15! Ok.,de ezeket nem írtad, csak hogy bunkó volt és azt mondta fogyjál le. Azt hittem, a kettő összefügg.

Azért neked messze nem volt akkora túlsúlyod, mint a kérdezőnek. A véleményem nem is rád vonatkozott.

"Szerintem elég sok nő esik teherbe pikk pakk akár 100 kg felett is".

Igen, de attól még nem az lesz az ideális. A kérdező meg nem tartozik abba az elég sokba. Így ő abból választhat, hogy lefogy, hátha úgy sikerül, vagy nem változtat és elfogadja, hogy esetleg nem lesz gyereke. A leírás alapján ő a másodikat választotta, mert nehogy már lemondjon valamiről garantált siker nélkül. Hát, akkor ez van, így döntött. Igen, senki nem tudja garantálni, ha lefogyna, biztos sikerrel járna.

márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

16. Az orvos bunkó volt, ez tény, nem akartam részletezni.

Azert írtam a nálam súlyosabb nőket, mert tényleg olyan stílusban beszélt velem, mintha a világ legkövérebb nője lennék aki teherbe akar esni. Ettől függetlenül nyilván egy 20-50 kg túlsúly semmiképpen sem tekinthető egészségesnek, sose állítanám. Mikor már 1 éve nem jön a baba és minden hónapban csalódás ér, miközben igyekszem figyelni az egészségemre és járok vizsgálról vizsgálatra, akkor eléggé meg tudja egy ilyen beszólás az ember maradék önbizalmát is. Mai fejjel az arcába röhögnék és megmondanám, hogy sok nő örülne ilyen alaknak, mint az enyém ☺️ mellesleg a doki sem egy Adonisz testű félisten volt...

márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#17! Nyugi, nekem mindegyik azt mondta, hogy ebben a korban már úgyse fogok teherbe esni, esetleg lombikkal. A papírjaimra meg rá se néztek, mert akkor látták volna, hogy az értékeim rendben vannak. Az én önbizalmamnak se tett jót, mindig azt hittem, azért mondják, mert tuti 60-nak néznek, a valós koromra rá se néznek 🤣

Végül az 1.sajnos, vetélés lett, de a másodikkal még terhes vagyok, félidős. Mindkettő 5 próbálkozásból jött össze, szóval nem jött be a jóslatuk.

Sokan tényleg rutinból nyomják. Igen, ahogy a túlsúly se előny, a 40 fölötti életkor se, de ezt mindenki tudja, nem kell egyből leírni, legalább vessen egy pillantást a papírokra, hogy van-e valami konkrét ok.

#16

márc. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
A multivitamin nem hizlal, nem okoz nagyobb étvágyat. Ha veled ez történt, akkor vagy rossz fajtát szedtél vagy veled van vmi baj, amit lehet érdemes kivizsgáltatni még terhesség előtt. A túlsúly amúgy is nehezítheti a teherbe esést.
márc. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

19-es vagyok. Én túlsúlyos voltam (70 kg körül) és évekig nem tudtam teherbe esni. Teljes életmódot váltottam, rendszeresen sportoltam és szénhidrát mentesen érkeztem. Rengeteget fogytam és mellette szedtem multivitamint és

sok fehérjét fogyasztottam. Én azt mondom, nem lehetetlen fogyni, csak akarni kell. Én legalábbis nagyon akartam gyereket, ez motivált főleg. De ha vkinek így sem megy, akkor vmi szervi probléma áll a háttérben, ami ki kell vizsgálni mind az egészséged és a gyerenekvállalás érdekében.

márc. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!