Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az ovulációs tesztelés hogy...

Az ovulációs tesztelés hogy működik? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Az első babánk Closti segítségével jött össze, most szeretnénk második babát, de félek, hogy megint nincs peteérésem. Korábban sosem használtam ovulációs tesztet, vagyis próbálgattam néha középidőben, de az mindig negatív lett. Most úgy szeretném hogy a ciklus elejétől a végéig nézem, de ezt mikor érdemes elkezdeni? A menstruáció elmúlta utáni első napon? Tényleg hatásosabb, ha délután nézi az ember? Napi egyszer elég? Van jelentősége milyen tesztet használok?

Ti hogy szoktátok? Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni!



ápr. 4. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a menstruáció elmúlta utáni első napon kezdtem,megis lepődtem mert 1 héttel hamarabb volt ovum mint kellett volna amúgy.Illetve én úgy tudom hogy délután kell csinálni a tesztet és én csak napi 1-et csináltam.
ápr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha semennyire sem tudod belőni a ciklusod alapján az ovud, akkor menzesz utántól addig, míg pozitív, majd ismét negatív nem lesz. Általában napi egy elég. És igen, inkább délutáni tesztelést javasolnak.
ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Érdemes egyszer legalább tényleg megnézni a mensi első napjától. Pont ugyanebben voltam, vártam a 11-15. nap között, aztán legutóbb a 9. nap lett pozitív, előtte pedig volt, hogy egyszer a 16. nap. Mindig délután csinálom én is és csak napi 1x.
ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, du.5-7 között a legjobb, elég napi egy. Csinálj végig egy hónapot.

Nekem mindig 11.vagy 12.nap volt +. Legutóbb hómező volt mind a kettőn és utána is. Elfogyott a tesztem, nem vettem újat, elkönyveltem, hogy nem volt ovum.

Aztán itt ficánkol a kisfiam a hasamban.😁 Akkor egyszer leghamarabb a 15napon lehetett volna +.

ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Délután érdemes tesztelni, előtte ne igyál, ne pisilj 2 óráig. Mindig közel ugyanabban az időben tesztelj.



Amikor először csinálod, ahogy írták, menstruáció után kezd el.


Akkor pozitív, ha a második csík legalább ugyanolyan erős, mint a kontrollcsík, vagy még erősebb. Ekkor még nehogy abbahagyd a tesztelést, onnan fogod tudni, hogy a "tegnapi" volt a legerősebb, a pozitív, ha a mai már halványabb, negatív. Tehát igazából csak másnap fogod megtudni, hogy tegnap volt pozitív.


Viszont. A pozitív LH teszt csak az LH csúcsot mutatja. Azt nem bizonyítja, hogy volt is ovulációt. Lehet, hogy csak próbálkozott a szervezet, de nem repedt meg.


Az LH csúcs pedig csak 10-12 óráig tart. (Az LH csúcs után 24-36 órán belül lökődik ki a petesejt.)


Ha csak napi egyszer tesztelsz, könnyen lehet, hogy lecsúszol róla, tehát érdemesebb napi kettőt tesztelni, amikor közeledik az ovuláció. Különben megijedhetsz, hogy sosem pozitív a teszt, júj akkor nem volt ovulációm? De, lehet, hogy volt, csak pont nem kaptad el az LH csúcsot. Szóval ha negatív a teszt, attól még lehet, hogy volt ovulációd.


Szerintem már kapizsgálod, mire akarok kilyukadni. Ha pozitív az LH teszt, nem biztos, hogy biztosan volt ovuláció. Ha negatív az LH teszt, nem biztos, hogy nem volt ovuláció.


Érdemes valamivel kombinálni az LH tesztelést, hogy megismerd a tested, mikor van ovulációd, milyen hosszú a luteális fázisod.


Például hőmérőzz is reggelente, digitális hőmérővel, ami 2 tizedesjegyig mér, szájban vagy hüvelyben kell mérni (vagy végbélben, de most komolyan, ott ki méri...). Közel azonos időpontban mérj minden nap. Jegyezd fel egy applikációban (pl. Fertility Friend) az egyes reggeleken mért hődet, az applikáció be fogja rajzolni az ovulációt. Mert a hő leesik ovuláció előtt, majd emelkedik, de csak pár tizedes fokkal.


A hőmérőzés utólag mutatja, ha volt ovuláció, az LH teszt pedig előre jelzi az LH csúcsot, hogy valószínűleg lesz ovuláció. A kettő kombinációja job képet ad neked a saját testedről.

ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!