Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, akinek ovu...

Van itt olyan, akinek ovu előtt 3-4-5 nappal történő együttlétből egészséges babája született?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy kutatásról, aminek az lett az eredménye, hogy az elöregedő spermium miatt az ovu előtti 5. napon gyakorlatilag nulla az élve szülés aránya, 4.napon az ábra szerint kb 3-4%, a 3.napon valamiért még kevesebb. (Nem a megfogant terhességből, hanem összesen). Nekem olyan hihetetlenül kevésnek tűnik, és most ezen kezdtem izgulni, hogy ha nem tudjuk ezt jól időzíteni (most nem tudtuk), akkor vetélés lehet a vége ill.beteg gyerek születhet, csak az időzítés miatt.
ápr. 8. 15:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ápr. 8. 15:14
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó tanács: állj le azzal, hogy még teherbe se estel, de máris stresszelsz mindenen, mert így iszonyú nehéz lesz nem csak a kilenc hónap, de az utána lévő időszak is. Mondjak valamit? Fogalmam sincs, mikor ovulaltam, és melyik egyuttletbol lettem terhes, nem stresszeltunk rá semmire a férjemmel, és így egyből sikerült. A fiam makkegészséges. Te se olvasgass hülyeségeket, bújj össze a ferjeddel, testben-lelekben, és jó lesz minden. :)
ápr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Na jó, ne ijesztgess, most kezdtem megnyugodni🤣

Legalább 5 nappal ovu előtt fogant, 40 fölötti vagyok, tehát eleve nagyobb a rendellenességek esélye, ráadásul kisfiú, akiknél még több a probléma lehetősége. Eddig mindkét genetikai tökéletes volt és a teszt szerint is makkegészséges. Még a héten megyek szívultrahangra, de már pont nem akartam parázni. 21hetes vagyok.

Egyébként, szerintem pont azért, mert nem a megfogant terhességből, hanem összesen. Eleve kevés fogan meg. Nagy átlagban 2-3 napot élnek túl, ritka, amikor többet.

ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és igazad van, de most én erre valóban kíváncsi vagyok. Nem stresszelek ezen, nem baj, ha nem lesz több, van már kettő. Lett volna egy harmadik is, de elvételtem, és ő pont ilyen korai időzítés volt. Szóval ha ez valóban így van, nekem annyit megér, hogy erre odafigyeljek. Olyanok írjanak, akiknek van ezzel kapcsolatban tapasztalatuk.
ápr. 8. 15:32
 5/15 anonim ***** válasza:
3# nyugi, minden rendben lesz, drukkolok. 😊😊😊 Sok anyukát ismerek, aki 40 felett szült makkegészséges babát, ma már felnőtt embert :) azt meg, hogy a fiúkra minden veszélyesebb, csúnya riogatasnak tartom, mivel 50-50, hogy milyen nemű lesz..mármint ezt nem pont neked számom, hanem mindenkinek, aki elulteti ezt a hülyeséget a fiús anyukákban. Nyilván nincs elég dolog, amin retteghetunk... :) 2-es voltam
ápr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#4! Én pont olyan vagyok😁

Nekem is volt előtte 1vetélesem, de az ovu előtt 1, max.2 nappaliból volt. Szóval akkor ezt is vedd bele a statisztikádba.

#3

ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jajj nem ijesztgetés, Te már túl vagy ezen, nyugi! 😃 És ez csak statisztika. Pont, hogy erősítést vártam, hogy csak statisztika... Szóval köszi! 😊
ápr. 8. 15:35
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

#5! Köszi, mostmár én is kezdek reménykedni. Annyi mindent túlélt a kisfiam, akinek ugye ráadásul ovu alapján lánynak kellett volna lenni, hogy nem lehet baj😁 Ő nagyon akar hozzám jönni.

#3

ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Utoljara 3 nappal ovu elotti egyuttletbol fogant a lanyunk, most vagyok 21 hetes. Februarban rossz eredmeny jott ki a down korra a kombinalt teszten, marciusban volt amniocentezisem, a heten kell telefonalnom eredmenyert. Senki nem tudta megmondani, miert jott ki magas kockazat, remenykedunk a legjobbakban.
ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, hogyha kétnaponta együtt vagytok, akkor a legfürgébb spermiumok 1-2 naposak lesznek max, mikor előkerül a petesejt. Nem az 5 napos kifáradt fickók fogják megtalálni. Plusz a petesejt is válogat. És annak a kicsi százaléknak az oka azért jelentős részben az, hogy eleve nem jön létre a terhesség.
ápr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!