Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, akinek ovu...

Van itt olyan, akinek ovu előtt 3-4-5 nappal történő együttlétből egészséges babája született?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy kutatásról, aminek az lett az eredménye, hogy az elöregedő spermium miatt az ovu előtti 5. napon gyakorlatilag nulla az élve szülés aránya, 4.napon az ábra szerint kb 3-4%, a 3.napon valamiért még kevesebb. (Nem a megfogant terhességből, hanem összesen). Nekem olyan hihetetlenül kevésnek tűnik, és most ezen kezdtem izgulni, hogy ha nem tudjuk ezt jól időzíteni (most nem tudtuk), akkor vetélés lehet a vége ill.beteg gyerek születhet, csak az időzítés miatt.
ápr. 8. 15:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
8# ilyen nincs ,hogy ovu alapján lánynak v fiúnak kéne lenni... könyörgöm
ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

#11! Olyan nincs, valószínűség számítás viszont van.

Az már bizonyított, hogy a "fiúk gyorsabbak", a "lányok kitartóbbaknak." Random számokat irok, csak, hogy kerek legyen. Ha az élmezőnyben van, 100-ból 80 fiú és 20lány, akkor 4x nagyobb eséllyel lesz fiú az első, még akkor is nagyobb valamennyivel, ha hozzávesszük, hogy a petesejt is válogat. De ez nem azt jelenti, hogy lány nem lehet!

Ha az ovu pillanatában ott várakozik 80 lány és 20 fiú, akkor nagyobb az esélye, hogy lány lesz, még akkor is, ha a petesejt válogat. De ez nem azt jelenti, hogy nem lehet fiú!

Nem értem, miért kell ilyen fekete-fehéren gondolkodni. Valami vagy 100% vagy 0? Van egy tudományos alapja, ami azt írja le, amit levezettem, de ez nem zár ki semmit, soha nem állított ilyet senki.

#8

ápr. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Na én meg azt olvastam, hogy a petesejt frissesége számít, tehát jobb ovu előttre időzíteni.
ápr. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
49%
12# nem is azt írta , hogy nagyobb volt a valószínűsége, hogy lány lesz, hanem hogy lánynak kellett volna lennie.
ápr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
41%

#14! Azt én írtam, de nem azt, hogy csak lány lehetett, hisz, mint a példa mutatja, fiú 🤣 Valószínűség szerint, lánynak kellett volna lennie.

Pl.ha a gyereked mindig 7-kor kel, akkor arra számítasz, hogy 8-kor már fent van. Bemész a szobába és látod, hogy alszik. Mit csinálsz? Meglepődsz. Pedig mindenki (te is) tudod, hogy nincs olyan , hogy nem alhat tovább 🤦🏽‍♀️

#12

ápr. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!