Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Reggeli testhőmérés Nagyon...

Reggeli testhőmérés Nagyon kezdő vagyok kérlek ne egyetek meg! Lehet buta kérdés nem tudom picit rá feszültem Nektek bevált ez a módszer? És ha ti is alkalmaztátok akkor nektek hogyan zajlot?

Figyelt kérdés

36.3 volt ma is és tegnap is (a hónap 11-12 napjai)az ébredési testhőmérsékletem

Másodikán volt menstruálcióm

(Nem tudom hogy ezek az infók valamit befolyásolnak-e de szeretném veletek megosztani hátha valamit le tudtok belőle szűrni)

2 napja nyomta a kezembe a nő doki a menstruálciós naptárat hogy azt vezessem mert 1 éve nem jön nálunk a baba

Az lenne a kérdésem hogy szerintettek ha most ennyi a hőm akkor a peteérést miből fogom észrevenni? Tisztára félek hogy nem fog feltűnni mert ugye mindig egy a hőm 🤦🏼‍♀️



márc. 13. 06:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A hőd fel fog menni, elsőre lehet csak 36,5 és aztán emelkedik mondjuk 36,8-ra és nagyjából marad is fent, a menstruáció előtti napig. Nekem legalábbis így volt. De ovulációkor észrevehetsz magadon hasszurkálást, vagy tojásfehérje szerű nyúlós nyákot is.


Nekem is az alaphőm 36,2-36,3 között volt és ovukor szépen emelkedett, aztán maradt is 36,8-nál.

Az simán lehet, hogy nem pontosan a 12. napra esik az ovulációd, így még van ideje fentebb menni a hődnek. :)

márc. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sok hónapig vezettem hőgörbét, hogy tudjam, mikor van peteérésem. Töltsd le a fertilityfriend alkalmazást, az a legjobb. Oda írd be a reggeli hődet. Mindig ugyanakkor mérd ébredés után és lehetőleg a legkevesebbet mozogj az ágyban előtte. Hüvelyben pontosabb adat jön ki, mint szájban, mert ha valamiért a szádon veszed a levegőt ébredés előtt, akkor nem pontosat mér. Ezen kívül ovulációs tesztet is használtam. Ha már lesz 2-3 ilyen hőgörbéd, akkor sok mindent megtudsz belőle a ciklusodról.
márc. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérdezhetek? Digitális hőmérő? 2 tizedes jegyig kellene mérjen. Rögtön ébredéskor méred, szájban vagy hüvelyben, legalább 3 óra alvás után, mindig közel ugyanabban az időpontban?


Az orvosod nem mondta, hogy a ciklusod első napján kezd a mérést? Persze most is csinálhatod, gyakorold, de teljes eredményt úgy kapsz, ha legalább 3 teljes ciklust végigmérsz, a dokinak ennyi adat fog kelleni.


Érdemes applikációban vezetni az értékeket, minden reggel írd bele, például Fertility Friend. Az meg belövi, hol volt ovuláció, utólag 😊 A dokinak pedig egyszerűen majd megmutatod az applikáció ábráját

márc. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 36,4 az alap, és tök egyértelmű, mikor felugrik 36,8-ra. Esetleg lemegy előtte 36,1-re vagy két nap alatt megy fel, de látszik. Igazából nekem az első 6-7 nap mérése nem sokat mond, de szabálytalan ciklusnál nem árt, ha megvan az is. Nem valószínű, de ha sorozatosan azt tapasztalod, hogy nem ugrik fel, akkor esetleg nincs is peteérésed.
márc. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, felrakod majd ide a hőgörbéd és mi rutinosabbak megmondjuk.😁

Szerintem is használj ovu tesztet is mellé, a kettő együtt tök jól mutatja. Illetve, egyszer csinálnék progi mérést magánlaborban a vélt ovu után 1 héttel. Az igazolja, hogy tényleg volt(az nem derül ki, hogy pont aznap-e.)

márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3-as

Digitális hőmérő 2 tizedes jegyet mér de fogalmam sem volt hogy ez is számít

Rögtön ébredés után méret szájban mert azt mondta az orvosom hogy ott mérjem

Mindig közel ugyan abban az időpontban max 10-20 perc eltérés ha van

Nem mondta hogy az első nap kezdjem azt mondta most is teljesen jó mert még nem értünk el az ovulációm napjáig szóval elvileg látni fogjuk mikor történt meg

márc. 14. 05:51
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha szeretnétek szívesen megosztom veletek a további tapasztalataimat a méréssel illetve ha vissza megyek a dokihoz (4 hét múlva) akkor azzal kapcsolatban hogy ő mit mondott

Persze meg azt is hogy sikerült-e a baba 😊

márc. 14. 05:53
 8/11 A kérdező kommentje:
Ma 36.5 volt a hőm nem tudom hogy ez számít-e valamit vagy ugyan az mint eddig 😅
márc. 14. 05:54
 9/11 anonim ***** válasza:

nekem ilyen volt előző gyereknél a sikeres hónap :)

igen, az elején nem mértem, mert már elegem van, hogy úgysem jön össze :D

és 2 műszakban dolgoztam 12 órában így nem tudtam mindig ugyanakkor mérni, de mégis mutatta. sőt 1 tizedesjegyes hőmérőm volt


[link]

márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ez meg a mostani, holnap leszek 7+0 hetes :)


[link]

márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!