Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudom buta kérdés, de ti...

Tudom buta kérdés, de ti hogyan álltatok neki a babaprojektnek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen csak abbahagytátok a védekezést, amikor eldöntöttétek, hogy jöhet a baba, vagy elterveztétek előre, hogy pl. novemberben kezditek? Milyen vizsgálatokra mentetek el előtte, ha elmentetek egyáltalán? Változtattatok valamit az életmódotokon?
ápr. 27. 16:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%
Amikor már körvonalazódott, hogy 2-3 éven belül szeretnénk, elkezdtünk gyűjtögetni egészségpénztári számlára (várandós gondozás, születési támogatás). Majd valamikor tavasz táján egy szimpla beszélgetésnél felmerült, hogy a nyári esküvőnk után akár jöhetne is a baba. Nem sokkal később elkezdtem várandós vitamint szedni, majd az esküvő után elhagytuk a védekezést és ennyi.
ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Megbeszéltük, hogy megvárjuk, míg ledolgozok 1 évet az új munkahelyemen, így kb. szeptemberben kezdtünk volna próbálkozni. Aztán májusban azt mondtam, áh, úgyse jön össze elsöre, vágjunk bele, végül augusztusban lettem terhes.
ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

7 év után költöztünk közös albérletbe, előtte otthon meg koliban laktunk. Júliusban beköltöztünk, szeptemberben eljegyeztük egymást, decemberben megérkeztek a gyűrűk, na akkor aznap egymásra néztünk: miért is ne, úgy se jön egyből össze, februárra volt kitűzve az esküvő. Na az esküvőn már 10 hetes voltam, egyből összejött.

Nem voltam előtte sehol (éven belül voltam rákszűrésen, fogászaton), egyébként is terheskompatibilis életet éltem: semmi gyógyszer, no alkohol. Az első próbálkozás után másnap vettem egy doboz femibion 0-t, ennyi volt a felkészülés.

ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Csak abbahagytuk a védekezést, sikerült is rögtön
ápr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%

Abba hagytam a gyogyszert aztan kov honapban terhes is lettem.

Kb ennyi.

Majdnem lekestem a 12heti genetikai UH mert nem akartam elhinni h elsore bejott.

ápr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
57%

Pont nődokinál voltam aki mondta hogy nyugodtan el lehet kezdeni próbálkozni mert ha 6 hónapig nem jön össze vissza kell hozzá mennem hogy minél előbb kiderüljön mi a baj, úgyhogy egyik napról a másikra nem védekeztünk. 2x voltunk együtt védekezés nélkül, elsőre összejött.

Alapból egészségesen éltem, edzettem, "tisztán" étkeztem, szedtem a szokásos alap vitaminokat. Semmi extra dolgot nem csináltam.

ápr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
23%

Megegyeztünk egy hónapban amikor probalkozni kezdünk. Legalább 3 hónappal előtte már terhes vitamint kezdtem szedni. Nekem volt pár orvosi vizsgalatom és ultrahang mivel volt pár probléma. Kivancsisagbol otthoni sperma tesztet csinaltattam a férjemmel. Pár hónappal előtte már ovulacios tesztekkel és homerozessel követtem a ciklusom és rengeteget kerestem a neten hogyan és mikorra kell időzíteni az együttlétet stb

Próbálkozás honapjatol alkoholt csak ovuláció elott fogyasztottam, utána már nem. Kávét napi 1 pohárral ittam.

Mikor beleptem a termékeny hétbe, minden másnap együtt voltunk, majd mikor pozitív lett az ovu teszt aznap és másnap is együtt voltunk.

(Persze nem mindig alakult így, de igyekeztünk legalább 2-3 naponta együtt lenni)

ápr. 28. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Amit szedtem gyógyszert, hiánycikk lett, a forgalomból kivonását rebesgették.

Kérdeztem, irassak újat, vagy lesz ami lesz? Én már akartam babát.

Férjem mondta akkor ne kezdjek újat.

Talán 2 alkalommal gumival csináltuk, de egyikünknek sem tetszett, onnantól ment élesben. Első hónapban terhes is lettem.

Semmi vizsgálatot nem csináltattunk, semmit nem szedtem, az életünkön sem változtattunk.

ápr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Már hónapokra előre elhagytam a káros szokásokat pl. alkohol, és a vitamint is érdemes elkezdeni szedni. Azt már terhesség közben tudtam meg, hogy vizsgálatokat is érdemes lett volna végezni előtte, pl. ha gond van a cukorral, vagy a pajzsmirigyeddel, akkor jobb ha minél előbb kiderül és kezelve van, nem csak amikor a kötelező vizsgálat kéri. Aztán a konkrét megvalósítás úgy nézett ki, hogy kiszámoltuk mikor lehetek kb. termékeny, és akörül minden egyes nap szexeltünk vagy két hétig. Már totál hánytam az egésztől, de két alkalommal elsőre összejött így a gyerek.
ápr. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
54%
Sehogy és akinek ez egy "projekt" , annak se kéne.
ápr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!