Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Esetleges fogamzás után 2...

Esetleges fogamzás után 2 nappal nem árthat a nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
Együttlét után 2 nappal voltam nőgyógyásznál rákszűrésen és vizsgálaton. Van egy kis méhszájsebem, és vizsgálat után 1 napig nagyon halvány barnás vérzésem volt. Szerintetek ha megfogant a baba, nem ártott neki ez a vizsgálat?
2010. okt. 27. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Együttlét után 2 nappal még nem ágyazódhatott be.

Nekem is van méhszájsebem, utána szokott nekem is barnázás lenni.

A vizsgálat közben meg nem a doki nem nyúl fel a éhbe, szerintem ha meg is fogant a baba, nem ártott neki.

2010. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*a doki nem nyúl fel a méhbe(bocs)
2010. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem felnyúlt, mert úgy is megvizsgált. Akkor sem lesz baj? Elvileg ilyenkor ha megtermékenyült, még csak a petefészek környékén van a megtermékenyített petesejt. Jól tudom?
2010. okt. 27. 22:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen. én is úgy tudom, hogy a petevezetékben van valahol, de az esetenként változik.


Ez találtam neked:

Szerintem a méhedBE nem nyúlt be.

Remélem megfogant és babázhatsz majd, sok szerencsét! :)


A vizsgálat menete: miután a vizsgálandó hölgy elhelyezkedett a nőgyógyászati vizsgálószékben, az orvos a kisajkak széttárását követően óvatosan bevezeti egyik kezének mutató, vagy mutató és középső ujját /1 vagy 2 ujját/ a hüvelybe, másik kezével pedig a hasat tapintja át, egyidejűleg. A két kéz között pontosan megítélhetővé válik a méh helyzete, nagysága, át lehet tapintani a méh környezetét, a "méhfüggelékeket", azaz a petefészkeket és a petevezetőket... stb.stb.

[link]

2010. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az orvos a hüvelyembe nyúlt fel nekem is,mikor terhes lettem,vett kenetet rákszűréshez.Szóltam,hogy félek,hogy barnázni fogok,és elvetélek a vizsgálattól.Azt mondta kizárt,és h baj akkor van ha a méhből jön a barnázás,de ha vizsgálat után jön,akkor az csak a hüvelyből jön,és nem okoz problémát.Szerintem szólj,hogy mi a helyzet,oda fog figyelni,és ne aggódj.Ha a baba emiatt elmenne,akkor amúgyse lehetne semmivel sem visszatartani.
2010. okt. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi lányok, megnyugtattatok!
2010. okt. 28. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!