Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki hogy érzi vagy érezte...

Ki hogy érzi vagy érezte magát kora terhességben ? Gondolok itt tapasztalatokra mondjuk az első 10 hétből... Normális hogy a "tipikus tünetek" jönnek mennek ? Ahol élek ott az első vizsgálat csak a 8 hétben történik, addig várakozom és pihenek.

Figyelt kérdés
10-én lett pozitív a tesztem persze csak halványan, naptár szerint ez volt a 11DPO. Azóta szépen erősödik a teszt csík és már a digitális teszt is kimutatta illetve a nem várt sem érkezett. A mellfájás és derékfájás illetve alkalmanként szédülés és émelygés egyenlőre amit érzek. Örülnék ha mesélnétek ha van már tapasztalat.

máj. 14. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Sz.rul. Semmi rosszullétem nem volt, viszont végig véreztem hematóma miatt. Egy vetélés után ez nem volt valami megnyugtató. Végig pánikoltam.
máj. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én mindkét terhességemnél kb. az 5-6. Héttől nagyon rosszul voltam állandóan hánytam és folyamatosan hànyingerem volt kivéve amikor aludtam.. minden szagtól rosszul voltam (étel, öblítő, parfüm stb.) és nagyon fáradt voltam mindig aludtam volna, ezen kívül semmi nem volt
máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Minden terhesség más. A gyerektől függ.

Nekem az első terhesség az első 20 ! hétben nagyon rossz volt. Egész nap émelyegtem. Nem csak reggel, egész nap. Sőt, a reggelek nem voltak rosszabbak, mint a nappalok, de voltak ételek, amelyeknek már a szagától is mentem hányni. Pl. a kávé, pedig nagy kávés voltam, ott leszoktam egyik napról a másikra. Egész nap aludtam volna. Hazamentem munkából és 5-kor lefeküdtem aludni. Csomót fogytam az első trimeszterben, mert nem tudtam normálisan enni.

Minden reggel vérzett az orrom, nem túl gyakori, de ez is terhestünet.

Éjszakai vádligörcs, gyomorégés is volt, bár ez már inkább később, amikor nagyobb lett a magzat.

Második gyereknél kételkedtem, hogy terhes vagyok-e, semmit nem éreztem.

Amúgy az első lány lett, a második fiú. Nekem azt mondták a rokonaim, hogy a lányoktól rosszul van az ember, a fiúktól nem. De ez sem általános, sok ellenpéldát is hallottam.

máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, hát akkor még én egész jól vagyok eddig bàr ahogy olvasom ez még nagyon könnyen változhat. Néha megijeszt hogy jönnek mennek a tünetek
máj. 14. 19:48
 5/8 anonim ***** válasza:

#3! Igen, ez csak babona, de nálam bejött, kisfiút várok. A terhességi orrdugulásnak utána néztem, mert az nekem is van az elejétől mindig, vérezni is szokott, pedig terhesség előtt soha. Állítólag kb.minden 3 terhes nőt érint. Na, meg az álomkór szintén végig kísér. Szinte nincs olyan nap, hogy ne aludjak be napközben valamikor. Szóval ilyenek vannak, csak azok a tipikus 1.trimeszteri rosszullétek nem.

Van egy másik babona. Ha az is bejön, akkor a kisfiam derékig érő hajjal fog születni 🤣 A gyomor és nyelőcső égésem valami brutális. Kb.a 17.-18.héttől van, időnként pár nap szünettel. Olyankor aztán édes mindegy, mit eszem, vagy iszom, semmi összefüggést nem látok. Lehet, a gyerek csak simán belelép a gyomromba és nem száll ki onnan, vagy fogalmam sincs, de nagyon durva. Sose éreztem ilyet, pedig régen refluxos voltam.

#1

máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös, ezt a babonát nem ismertem, de a lányom hosszú fekete hajjal született. A fiamnak is volt bőven haja, bár annyira nem hosszú, mint a lányomnak. De amíg a többi baba 3 hónaposan még kopasz, a lányomnak már vállig érő haja volt. Volt olyan rokon, aki azt hitte parókát raktam a gyerekre a fotózáskor!
máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6! Azt szokták mondani, ha ég a gyomrod, nő a gyerek haja. Tesóm kislánya szinte tök kopaszon született, igaz tesómnak nem is égett a gyomra😂 Mondjuk azóta gyönyörű hatalmas, csigás fürtjei vannak.(3 éves. Még másfél évesen is úgy tűnt, örökre haj nélkül marad.)

Nem bánnám, ha a kisfiam is inkább kint növesztené. Itt is csak lassan, mert olyan szinten antitalentum vagyok hajvágásban, hogy meg se próbálom. És nem akarok vele hetente fodrászhoz járni 😁

Barátnőm kislányának volt hatalmas haja születéskor (meg azóta is, csak mar nem fura.) Nagyon durva. A szülészeten még évek múlva is emlegették, hogy a hajas baba. Mutatta az újszülött baba fotókat és kérdeztem, hogy ott mennyi idős, mert nem hittem el.

#5

máj. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem volt jó. Eleve úgy derült ki terhességem, hogy brutál módon vérezni kezdtem, egy hétig azt mondtam magamnak, hogy csak nem akkor jött meg, mint kellett volna, de a második héten már orvoshoz mentem, kiderült, hogy hematoma. Kétséges volt, hogy megmarad-e a baba, plusz a munkahelyem miatt is aggódtam, mert új volt a főnök és tippem se volt, hogy fog reagálni. 8-9. héten, mikor a hematoma elmúlt, elkezdtem minden ehető/iható dologtól undorodni, és állandóan melegem volt, de olyan szinten, hogy patakokban folyt rólam a víz. Fogytam, emiatt is paráztam. A 12. hét környékén lett jobb.
máj. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!