Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti MR vizsgálat...

Terhesség alatti MR vizsgálat tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Porckorongsérv gyanúja miatt erősen gondolkodom hogy elkellene menni megnézetni, azt írják hogy szakorvosi javaslatra a 2-3 trimeszterben lehet csinálni elvileg nem okoz gondot.
2022. júl. 15. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy tudom, hogy kontrasztanyag nélküli MR vizsgálat végezhető terhesség alatt is. Nem káros a magzatra.
2022. júl. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én is ezt hallottam.
2022. júl. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Hát én ezt nőgyógyásszal és azzal a szakorvossal aki elküld MR-re tárgyalnám meg és nem a gyakorin.
2022. júl. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hétfőn megyek idegsebészhez, meglátjuk mit mond.

Csak szerettem volna tudni hogy járt e valaki így hogy várandóssàg alatt készült MR-je.

2022. júl. 15. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:
9%
Minek? Terhesen nem fognak megoperálni. Akkor meg az MRI is ráér a szülés után.
2022. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valakinek aktuális lenne leírom a tapasztalatom.

34.hetesen olyan nagy fájdalmaim lettek hogy 5 napon keresztül nem tudtam csak 2-3perceket aludni enni inni is csak minimálisat, úgy hogy idegsebész javaslatára történt egy ágyéki MR. 15 perc volt a vizsgálat. Kiszakadt porckorongsérvet mutatott, ez fájt annyira. Isteni csoda folytán mire oda jutottunk volna hogy sürgősségi császárral kiveszik a babát, elkezdett csökkenni a fájdalom így kitudtam hordani a terhességet és természetes úton megszületett a kisfiam egészségesen. Nem lett semmi baja az Mr-től. Azt a választ kaptam hogy nem káros a babàkra, illetve az az egy a gond vele hogy melegszik, és felmelegíti a magzatvízet. De nekem mire meleg lett volna igazán, már vége is volt a vizsgálatnak.

2023. jan. 13. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!