Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi lehet az oka a nagyon...

Mi lehet az oka a nagyon kevés (1-4) tűszőnek stimuláláskor lombik programban?

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem találták meg még a szervezetednek megfelelő hormon v gyógyszerkombinációt.Vagy növelni kell az adagot a kívánt hatás elérésének érdekében.
2010. okt. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval.
2010. okt. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy írtatok.35 éves vagyok, még nincs babám és most teljesen be vagyok parázva, nehogy petefészek kimerülésről legyen már szó.
2010. okt. 30. 15:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugyan,dehogy van az még kimerülve..hisz nem 45 v 55 éves vagy..Légy türelemmel,ha minden jól megy,fognak még "kísérletezni",nekem is így volt,pl. Clostyra meg sem moccantam,aztán adott a doki egy teljesen lehetetlen oda nem vágó gyógyszert,aminek mai napig nem értem h hogyan volt köze az egészhez,na az hatásos volt.Az enyém egy egyszerű eset,de nálad is vmi ilyesmiről lehet szó.Első voltam.
2010. okt. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, kedves vagy hogy nyugtatsz.És neked már sikerült a babóca?
2010. okt. 30. 21:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Saját példámat írom le neked. 34 éves vagyok, volt 5 sikertelen inszeminációm, ahol Clostival stimuztak,tehát nem hormonnal,hanem ezzel a gyógyszerrel,ami az agyalapi mirigyre hat. Tökéletes peteérésem lett tőle, átlagban 4-7 petesejttel. sajnos nem sikerültek. ezután kezdtük a lombikot, ahol a ciklus 3.napján levett vérvétel magasabb fsh-t mutatott, pontosan 12,57 volt, tehát nehezen stimulálható, és bizony, 34 évesen kimerülő petefészekeket mutató eredményem lett. az első lombiknál mégis alaphormonnal (hosszú protokollom volt, tehát Decapeptyl hormonleállító után Gonal F stimuláció) szóval 7 petesejt,amiből 4 volt jó, kettő termékenyült meg és osztódott, őket kaptam vissza, 5 és 8 sejtesen, mégsem sikerült. Második lombik: magasabb hormondózis, u.így Deca+Gonal F, össz-vissz 3 petesejt, amiből egyetlen egy term.meg és osztódott. Egyetlenkét visszakaptam, és pocaklakós lettem! Egyetlen egyből! Igaz,sajnos méhenkívüli lettem, és megrepedt a petevezetékem,így elkellett távolítani. Most indulunk neki a harmadik lombiknak. És láss csodát: a héten tudtam meg a hormoneredményemet,ahol az fsh teljesen normál értéket mutatott:) 7,06 lett az eredmény. 6 alatt kiváló, 7-9 között jó. Sajnos az,hogy ki miként reagál a hormonra,tényleg lutri. Viszont, nekem mindig mondja a doki,hogy nem a mennyiség , a minőség a lényeg. Volt olyan lány velem, akiknél 15-20 petesejtet szívtak le, mégis átlagban hármat tudtak visszaültetni nekik, nem is tudtak fagyasztani,mégsem sikerül nekik. Én egyet kaptam vissza, és látod megtapadt,csak sajnos rossz helyen:( Kitartás, drukk és nem agyalni:) Egyetlen embrió beültetéséből is lehet babóca. Csak higgy benne, és magadban!
2010. okt. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19.45 ös vagyok,igen,sikerült a babóca,rögtön kettő is,végül Puregon+Prednisolon kombinációval.27-én voltak 1 évesek.Neked is sikerülni fog!
2010. okt. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A 19.45-ösnek tiszta szívből gartulálok az ikrekhez! Nagyon sok boldogságot, egészséget kívánok nektek! :-))
2010. okt. 31. 13:48
 9/10 A kérdező kommentje:
A 9:39-esnek nagyon szépen köszönöm, hogy vígsztalsz és ilyen részletesen elmesélted saját történetedet.Hálás vagyok érte. Sajnálom mindazt, amin te is már keresztülmentél, sok sikert kívánok neked a továbbiakban.Azt szeretném megkérdezni, hogy mitől sikerült lecsökkenteni az FSH hormont? Nekem most nem nézték, ezért dühös is vagyok nagyon, valahogy a dokim nem tartotta fontosnak. Egy évvel ezelőtt a hormoneredményeim rendben voltak, azóta nem csináltak újabbat. Amúgy nekem 4 inszemem volt, sajnos nekem is lett egy méhen kívüli, emiatt elzáródott a bal oldali petevezetékem.Hova jártok? Mi a Bp-i Kááliba.
2010. okt. 31. 14:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! 9 39-es volnék (Eszti).Én pécsi vagyok, ide járok a Kaáliba, de itt csak a lombik előtti vizsgálatokat végzik, és uh-t, magát a beavatkozást Tapolcán. De mind itt Pécsett és Tapolcán is u.az a dokim. Ő nagyon alapos, és nálam minden lombik előtt nézett eddig hormonokat. az első előtt minden hormont, mivel a ez a protokoll része, a kivizsgálásoknak. a második előtt is levetette a hormonokat, és ez alapján mérlegelte a stimulációt, a dózisokat. És most a harmadik előtt két hete megint levették a hormonokat, de mivel nálam minden egyéb hormon rendben van, kivéve az fsh, ami viszont mérvadó,hogy a stimuláció sikeres legyen és ne vaktában lövöldözzünk, szóval fsh és ösztradiolt nézett. Épp szerdán jött meg az eredményem, ami most már jó lett:) repkedtem is örömömben,mint egy pillangó:) sajnos a magasabb fsh ellen nincs orvosság, a kimerülő petefészek (hozzáteszem azért ritka kórkép, kb. 5%-ban fordul elő a mi korosztályunkat tekintve),szóval itt egy valamit lehet tenni, hogy nem várakozunk,hanem megyünk tovább,amíg lehet. Az,hogy most mitől lett jó az eredmény nem tudni, de mi nagyon örülünk neki, a dokimmal együtt, és nagyon bizakodunk:) Még1x azt mondom, ha ez a kevés petesejt is lesz csak,de lesz, és ez a lényeg, ezek minőségileg kell,hogy jók legyenek, de tényleg! Simán lehet ebből is baba,sőt...:) Konkrétan két olyan esetről is tudok, ahol egyetlen beültetett embrióból lett baba, sőt az egyiknél méhen belül osztódott,és ikrek lettek:)Tehát elkeseredést elfelejteni,és csak pozitívan! Különben vannak olyan országok, ahol már törvényileg szabályozva van, és csak egyetlen embriót ültetnek vissza, mert mind a várandósság,mind a születések tekintetében eredményesebb és komplikációmentesebb,mint a több embrió visszaültetése.Szorítok nagyon!
2010. okt. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!