Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most lesz az első inszemináció...

Most lesz az első inszeminációm. Hónapok óta járunk a kivizsgálásokra. A munkáltatóm felmondhat-e ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A válság miatt valószínű,hogy hamarosan létszámleépítés lesz a munkahelyemen.
2009. jan. 12. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Az Mt 90 § (1) d. pontja a felmondási tilalmak között említi az emberi reprodukciós eljárást. Ezt a 1997. évi CLIV törvény szabályoza, mely szerint emberi reprodukciós eljárás a házastárs vagy élettárs ivarsejtjeivel vagy adományozott ivarsejtel történő mesterséges ondóbevitel. A felmentési tilalom alatt a munkáltató rendes felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt. Figyelni kell azonban, hogy a felmentés közlését megelőzően álljon fel a tilalmat megalapozó helyzet, vagyis ha nem tudják a munkahelyeden akkor közöld velük, mert ha ők közlik hamarabb a felmondást, és utána szólsz a kezelésről már illet meg a felmondási védelem, ami nem örökké tart. Ha sikeres lesz, akkor marad tovább a terhesség alatt a védelem és a gyerek születése után is. Ha nem sikerül, akkor figyelni kell, mert ha a kezelés a 15 vagy 30 napot meghaladja akkor ezt követően 15 vagy 30 nap elteltével kezdődhet a felmentés, érdemes tehát ez időn belül újabb kezelésre menned és remélhetőleg összejön a baba. Nagyon szorítok.


ui:érdemes hogy a kezelésről valamilyen dokumentációd legyen (ambuláns lap, zárójelentés) ha netán a munkáltatódnak bizonyítani kell, hogy részt vettél ilyenen.

2009. jan. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm válaszod.Sejtettem,hogy így van,de szerettem volna ha valaki megerősít ebben.Az a baj,hogy előre senki nem szereti közölni a munkahelyén,hogy inszemre vagy lombikra megy.Ez így szerintem gáz!jó lene ha az első sikerülne.
2009. jan. 12. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!