Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tegnap voltam dokinál azt...

Krystal kérdése:

Tegnap voltam dokinál azt mondta, hogy cisztám van. A görbém 36,9 37C és nem jött meg tegnapra vártam.3 db halvány pozitív tesztet csináltam. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy hallottam, hogy a petefészek ciszták okozhatnak téves pozitív tesztet, de mivel a hőd is fent van, nem tudom. Mindenesetre elmennék egy másik dokihoz is a helyedben! Remélem segítettem!

2010. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi, a ciszta okozhat magassabb hőt? Gondolom igen
2010. dec. 3. 13:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a menszi kimaradása után 4 nappal teszteltem pozitívat és pár nap múlva mentem dokihoz. Vmelyik oldalon volt egy cisztám , de közben babás is voltam! Nekem a dokim anno azt mondta, hogy gyakran alakul ki ciszta a terhesség elején, ami általában gond nélkül felszívódik. Így is lett! UH-n már csak a babóka látszott, a ciszta eltűnt! Én a helyedben tesztelnék pár nap múlva, mert simán lehetsz terhes csak esetleg azt még nem tudta az orvos kitapintani. Minden jót!
2010. dec. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Magasabb hőt is okozhat illetve pozitív terhességi tesztet.

Sajnálom. Remélem hamar kikezelnek.

2010. dec. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nagyon sajnálnám ha nem lenne baba. ja és clostyt szedtem
2010. dec. 3. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:

13.42-es vagyok

Ezt találtam egy "orvos válaszol" oldalon :

"Az esetek egy részében a petefészekben a kilökődött petesejt tüszőjének a helyén ciszta alakul ki. Valószínűleg az Ön esetében is ez a helyzet.

Ezek a ciszták általában csak mérsékelten növekednek a hormonhatások változására és a lepény kialakulása körüli időben elmúlnak: ez a 12-14 hét körülre tehető.

Ennek megfelelően a javaslatom az - és ez az általam követett gyakorlat - hogy az ilyen cisztát kéthetente a terhességgel együtt ultrahanggal megnézzük, és ha nincs nagyfokú növekedés, békén hagyjuk. Százból 98 eset gond nélkül megoldódik.

Ha növekszik, akkor - tapasztalatom szerint úgy 10 cm fölött - szóbajön a műtéti megoldás - majd úgy a 16. hét után. Húszéves praxisomban eddig kettő (!) fordult elő."


Dr. Nagy László

2010. dec. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a doki azt mondta,hogy 2 hét múlva menjek vissza uh-ra hátha lesz ebből baba
2010. dec. 3. 13:55
 8/9 anonim ***** válasza:
A ciszta miatt lehet magas a hőd, de simán lehetsz terhes ciszta mellett! A baba állítólag elnyomja a cisztát!Sok sikert! És halkan gratulálok!
2010. dec. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi csajok!
2010. dec. 4. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!