Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyha két egészséges "ivarére...

Hogyha két egészséges "ivarérett" ember szexel, és ejakulálás megtörténik a hüvelybe, akkor ugye elvileg terhes lesz a nő. De mi történik amikor nem? Lent

Figyelt kérdés

Szóval.. szexelnek, beleélvez a nőbe a férfi. A spremiumok elindulnak a petesejt felé. Amikor nem sikerül megtermékenyíteni, az mitől van? Bemegy a spermium a petesejtbe, de mégsem sikerül, vagy be sem tud hatolni?

Bocsi ha kusza de ezt nem értem hogyan van...:D


2010. dec. 7. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor lesz terhes a nő, ha épp a termékeny napjai vannak, azaz ha peteérése van. Ez minden hónapban egyszer van, és pár napig "érvényes" csak. Ha a spermium nem találkozik érett petesejttel, akkor nem lesz megtermékenyülés. Képzeld csak el, mi lenne, ha az ember minden egyes szex után terhes maradna :)
2010. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Havonta egyszer van peteérés, nem minden szexuális aktusnál... Amikor nincs peteérés, nem lehet terhes
2010. dec. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igen ezt tudom. :) de akkor ha nem termékeny épp, akkor is bemegy a hímivarsejt, csak nem történik semmi, ugye?
2010. dec. 7. 22:35
 4/11 anonim ***** válasza:
A hüvelybe bemegy, a nem létező petébe nem...
2010. dec. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2010. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A spontán teherbe eséshez a férfi és női ivarsejtek megfelelő időben, megfelelő helyen és környezetben való találkozása szükséges. A szabályos menstruációs ciklus 28 napját több fázisra osztjuk fel. Az első fázisban a petefészkek petesejtet érlelnek, míg a méh nyálkahártyája vastagodással készül fel a megtermékenyített petesejt beágyazódására. A ciklus közepe tájékán a petefészekben megérett tüszőből megtermékenyülésre váró petesejt szabadul ki. A megtermékenyülés ezen időszak alatt, 48-72 órán keresztül a legvalószínűbb. Amennyiben bekövetkezik a megtermékenyülés, az elő-embrió a petevezetőn keresztül vándorol a méh felé, s kb. 5 nappal később történik meg a beágyazódás a méh üregében. Eközben a petefészekben fejlődésnek indul a sárga test, mely által termelt hormon elengedhetetlen feltétele az egészséges terhességnek.



Amennyiben a megtermékenyülés nem következik be, úgy a petefészek sárga testje sorvadásnak indul; a ciklus végére a méhnyálkahártya elhal, lelökődik és menstruációs vérzés formájában távozik. Szabályos ciklus esetén a fenti folyamat játszódik le minden hónapban. Ahhoz, hogy a terhesség bekövetkezhessen, szükséges a petefészkek szabályos működése, a petevezetők átjárhatósága és egészséges volta, a méhüreg szabályossága, specifikus fertőzést okozó kórokozók hiánya, illetve a férfi megfelelő sperma lelete és az ideális időben való együttlét.

2010. dec. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
16 vagyok. Köszi a válaszokat!
2010. dec. 7. 22:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Nah, a lényeg az, hogy egész hónapban 48 óra van, amikor egy megtermékenyíthető petesejt "jelen van" a helyszínen. A többi időben nem is létezik, mert sehol sincs (illetve éppen érőfélben van, de a petefészekben.)

Érted?

2010. dec. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szia! én 28 vagyok, mégis filózok néha olyanon, hogy ha jó időben vannak együtt, minden ok velük, akkor miért nem sikerül mégsem a megtermékenyítés? Ok, hogy bezavar a stressz, meg miegymás, de a petesejt szintjén hogyan zavar be? Megkeményedik a külseje és nem tud behatolni a hímivarsejt? Ilyesmit sosem értettem, nekem minden terhességem első hónapban összejött.
2010. dec. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Olyan is előfordul, hogy megtermékenyül a petesejt, de nem tud beágyazódni.
2010. dec. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!