Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ment már valaki úgy inszemre,...

Ment már valaki úgy inszemre, aztán meg lombikra, hogy igazából teljesen egészséges ő is és a párja is? Miért?

Figyelt kérdés
Én 25 a párom 38 mind a ketten egészségesek vagyunk 2és fél éve próbálkozunk, de semmi ... a következő hónapban kezdjük az inszemet...
2011. szept. 22. 12:32
 1/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Sokan vagyunk így sajnos. De az ismeretlen eredetű meddőség nem azt jelenti, hogy nincs semmi baj, hanem azt, hogy nem találták meg az okát.

Mi két inszemen és egy lombikon voltunk túl (előtte mindkettőnket kivizsgáltak és egészségesnek találtak), amikor kiderült, hogy a pajzsmirigyemmel van gond, és inzulin rezisztenciám van. Csak sajnos ezek a vizsgálatok nem tartoznak bele az alap kivizsgálásba. Már egy éve szedem a gyógyszereket, a pajzsmirigyem rendben, de sajnos az IR nem javul. Közben volt egy spontán terhességem, de missed ab lett a vége, és volt azóta sikertelen lombikunk is.

De van, akinek sikerül úgy, hogy nem derül ki, mi a gond. :-)

Remélem, ti is ezen szerencsések közé tartoztok majd. :-)

2011. szept. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy, hogy válaszoltál. Hát nem lehetett könnyű! Remélem hamarosan megérkezik hozzátok is az áldás.


A pajzsmirigy problémád nem derült ki a hormonvizsgálatok és a háziorvosi kivizsgálás során?


Én is igazából csak azért kérdeztem mert a hormonális kezelésektől nagyon félek és már sok olyan ismerőssel találkoztam akinek teljesen felborította a hormon háztartását a kezelés és a gyerekek születése óta is kezelik őket és a mai napig küszködnek egy kb 20 kg felesleggel. És ettől nagyon tartok.

2011. szept. 22. 15:01
 3/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Háziorvos nem vizsgált ki, csak rám nézett, és közölte, hogy tuti egészséges vagyok, próbálkozzunk. A nődokim csak az alaphormonokat nézte meg : prolaktin, LH, FSH, progeszteron. A pajzsmirigy sajnos nem tartozik az alap kivizsgálások közé. a terheléses cukor és inzulin pedig csak az endokrinológus hatásköre, nődoki és házidoki nem is kérheti. Neked ezek a vizsgálatok megvoltak? Néztek vérből TSH-t, T3, T4-et?


a hormonkezeléstől nem kell félni. Én még senkivel nem találkoztam, akinél ezek közül bármi is jelentkezett volna. :-)

A hormonokat kb egy hétig kell adni, aki ezalatt sz idő alatt fel tud szedni 20 kilót, annak valami más komoly problémája van. Nekem még csak az étvágyamat sem növelte meg. :-)

Az egyetlen, amit stimu alatt éreztem, hogy a vége felé feszült a hasam, mert a sok tüsző nehezen fért el. :-)

A hormonháztartás kb két hónap alatt teljesen helyreáll, bár én nem tapasztaltam semmi ilyesmit, rendesen jött meg időre utána is. Nem borított fel semmit. Igaz, nekem nem sikerült még a lombik, pedig már ez a harmadik. Szerintem az ismerőseidnek inkább a terhesség borította meg a hormonjaikat. Az tényleg meg tudja. Sokkal jobban, mint egy heti hormonturbó. Nekem már van egy nagy lányom, ő természetesen fogant, nem szedtem semmit, mégis az hozta ki belőlem az IR-t és a pajzsmirigy problémámat.

Szóval ne aggódj a hormonkezelés miatt, nem lesz tőle semmi bajod, viszont megajándékozhat a legszebb dologgal az életben. :-)

2011. szept. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,


Hát nem részletezték hogy milyen teszteket csináltak csak azt mondták hogy minden ok.

Meddőségi klinika szóval gondolom hogy mindent megnéztek, vagy szerinted kérdezzek rá?

2011. szept. 23. 11:35
 5/5 Manka68 ***** válasza:
Elvileg meg kéne kapnod a leleteidet. Ha nem kaptad meg, kérd, le fogják másolni neked. :-) Ha gondolod, másold be ide, hátha hozzá tudunk mi is szólni. :-) Több szem többet lát. :-)
2011. szept. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!