Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3 hete hagytam abba fogamzás...

3 hete hagytam abba fogamzás gátlót ha most teherbe esnék lenne valami baja a babának? Valaki esett már teherbe fogamzásgátló szedése közben? Ha lett valami baja a babának?

Figyelt kérdés
Mennyi időnek kell eltelni hogy a fogamzás gátló ki mennyen a szervezetből?
2009. jan. 19. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nagy valószínűséggel nem lenne baj, a hormon nagyon rövid idő alatt kiürül a szervezetedből. Az orvosok sem igazán a hormon miatt szoktak pár hónap várakozást javasolni, hanem azért mert a fogamzásgátló elvékonyíthatja a méhnyálkahártyát. A teherbe eséshez megfelelő vastagságú nyálkahártya is kell.
2009. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ezt a kérdést felteheted az orvosodnak is. én megtettem és azt mondta a mai gyógyszerek már semmit nem befolyásolnak a babá, ezért ha valaki gyógyszerrel teherbe esik is nyugodtan megtarthatja. mivel gyógyszer használatin rajta is van hogy ha elfelejtesz bevenni egy-két tablettát használj más fogamzásgátlót ezért azt jelenti nagyon kevés a hormon tartalma.´nagyon sokan már az elsö hónapban teherbe esnek. ez annak köszönhetö hogy az elsö hónapban egyböl beindulhat a pete érés, de pár hónap után a hormonok kicsit megzavarodhatnak és soknak abba marad pár hónapra a pete érés. viszont amiért kevesebb lehet az esély mert a méhfalad nem biztos hogy annyira meg tud vastagodni hogy könnyen megtapadjon vagy könnyen leválhat ami egy spontán vetélés lehet. és könnyen elöfordulhat hogy mindkét petefészked egyszerre indul be és iker terheséged lesz.
2009. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Most már nyugodtabb vagyok!Egy hónapba kétszer jött meg, egyszer csak ilyen barnás valami rá két hétre meg rendesen de be vallom 3 bogyót kihagytam és mikor megjött abba is hagytam a fogamzásgátlót.ez a gyógyszer szedés miatt lehetett?
2009. jan. 19. 20:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Néhány szem kihagyott tabletta bőven okozhat össze-vissza vérezgetést.
2009. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy lettem kismama hogy 3.-án vettem be az utolsót,6.-án megjött és kb. 14.-15.-én lettem kismama. Semmi,de semmi baja nincs. EGÉSZSÉGES!!
2009. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!