Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A peteéréses tünetek előtt...

A peteéréses tünetek előtt egyáltalán nem lehet teherbe esni?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy hozzászólásokból úgy vettem le, hogy a peteéréskor szokott az alhas középen fájdogálni egy pár napig. Nekem is szokott, általában tompán, egyszer-kétszer élesebb fájdalmat is éreztem. Érdekes dolgokat érzek még ezen kívül: néha úgy érzem, hogy szabályosan érzem a méhemet, vagy nem is tudom pontosan, hogy mimet. Ezt egészen lenn, a szeméremdomb felett közvetlenül. Erősen puffadok is. Ilyen érzések alapján lehet következtetni peteérésre? Azért is lenne fontos, mert mi a párommal a tünetek jelentkezése előtt egy-két napja voltunk együtt utoljára. Ez történt vasárnap. Előtte pedig a menstruációm 5. napjáig visszamenően gyakran szeretkeztünk. Most vagyok a ciklusom 13. napján. Szerintetek van lehetőség teherbeesésre?
2009. jan. 21. 20:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

A peteérés előtt egy két nappal, ha szabályos a ciklusod, vagy ismered már annyira a tested, hogy tudd mikor van, akkor van esélyed rá. Ugyanis a kisfickók 2-3 napig vígan el vannak benned. Viszont a megtermékenyülés és továbbfejlődés, csakis érett petesejt esetében lehetséges. A petesejt pedig a kilökődés után kb 24 óráig képes arra, hogy megtermékenyüljön.

Éretlen petesejt is kilökődhet a szexuális inger hatására, de ez, ha meg is termékenyül, nem tud továbbfejlődni a soksejtes állapotnál, nem fog beágyazódni sem. Ugyan ez van a "túlérett" petesejt esetében is, akkor már genetikai anomáliák miatt nem fog, ha meg is termékenyülne tovább fejlődni.

Tehát! Ha a tudod mikor van ovulációd, érdemes előtte egy nappal egy nagyot szeretkezni, illetve aznap.

Nagy kalappal a babához!

2009. jan. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!