Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen tünetek észlelhetők a...

Milyen tünetek észlelhetők a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Mikortól jelentkeznek? Mikor kezd el nőni a pocak? Tényleg 12 hét után van szívhangja?
2010. dec. 16. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A tünetek változatosak, van, akinél szinte minden előjön, másnál meg alig 1-2. A pocak növekedése is egyéni, hiszen nagyban függ a testalkattól a hasfal rugalmasságától, a hasizmok állapotától valamint a méh és a baba elhelyezkedésétől. Szívhang általában a 6. héttől már van. 12 hetesen már emberi formája van a magzatnak! Innen mindent megtudsz: [link]
2010. dec. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Na kezdjük az elején:


mielött megjönne a vérzés vannak alhasi görcsök az ún. mindjárt megjön érzés.


utánna van / lehet hányinger, émelygés szagundor, ételek kivánása utálása.


teszt után ezek fokozódnak...


a has első babánál testalkattól függően nő de kismamás pocak a 2. harmadban lesz csak kb. 18-20. hét körül addig csak alhasi domborulat.


Szivhang: szivmüködés látható az uh-n a 6. hét körül - nekem pl. 5+6 nál-

szivhangot hallgatni sztetoszkóppal v. dopplerrel - hol mi van- a 2 .harmadban a 20-24- hét körül szokott a doki v. nőgyógyász néha a védőnő ez tájegységenként változó.


Igy jó lesz? Ha van még kérdésed akkor rajta!

2010. dec. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletességel leírtátok. Miket egyek, csináljak, hogy a babám egészségesen fejlődjön?
2010. dec. 16. 10:03
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Valamilyen általad jónak talált multivitamint és folsavat vagy kismamavitamint -ebben van folsav- érdemes szedni.


Étkezés: nagyjából mértékkel és mindent. Húst tésztát mézet gyümölcsöt zöldséget. Butaság hogy cukrot meg zsirt nem szabad mert kell! főleg a zsirban oldódó vitaminok miatt.


Az olyatmit kell kerülni ami felesleges kalória pl. este lefekvés elött chips.

Én a mükajákat kerülöm pedig nagyon szeretem a zacskós rament de most hetente max 2-t eszek.


Egészségesen és mozgalmasan lehet élni ha a tünetek - hányás émelygés- engedik.!

2010. dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, ami Carmen írt. Csak egy kis kiegészítés, itt mindent pontosan leírnak: [link]
2010. dec. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
tesztet mikor érdemes csinálni?
2010. dec. 16. 10:11
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, hogy még nem is vagy terhes? Totál azt hittem! Hát babatervezéskor már lehet elevitet szedni!
2010. dec. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tesztelni a nemvárt vérzés napján v.ha nem szabályos a ciklusod akkor két héttel az szetetkezés után.
2010. dec. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
de terhes vagyok. Már csináltam tesztet. Csak nem volt túl erős színe a pozitívnak. Kíváncsiságból kérdeztem, hogy mikor lett volna érdemesebb. 16/L
2010. dec. 16. 10:14
 10/13 anonim ***** válasza:
A hcg hormon amire a teszt reagál kétnaponta duplázódik igy érdemes az első halvány teszt után 4-6 nappal újra tesztelni.
2010. dec. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!