Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egyetem mellett vállalható-e,...

Egyetem mellett vállalható-e, fiatal anyukaként, egy baba?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el az egyetemet, 20 éves vagyok. Régóta vagyunk együtt a kedvesemmel, már össze is költöztünk. Mindketten szeretnénk babát, de csak nyáron tervezünk próbálkozni. Valójában az érdekelne, hogy van-e olyan, aki hasonló vagy ugyanilyen helyzetbe került és hogyan birkózott meg vele? Természetesen mások véleménye is érdekelne.

Előre is köszönöm!


2010. dec. 27. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben várnék még vele. Nem azért, mert a gyerek mellett nem lehet tanulni (én is egyetemre járok mellette) hanem azért, mert nagyon kevés pénzt fogsz kapni (havi 38ezret) az államtól, ami szinte semmire nem elég. A gyerkőc ruházása, etetése, ellátása ennél jóval többe kerül havonta átlagosan, ha nem kaptok rokonoktól/ismerősöktől ruhákat, egyebeket. Ha dolgoznál egy évet és úgy vágnátok bele a babaprojektbe, akkor a többszörösét (minimum kétszeresét) is kaphatnád ennek az összegnek ellátásként.
2010. dec. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
en 3 kisgyerek mellett diplomaztam tavaly. nem lehetetlen. :)
2010. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is nappalis egyetemista vagyok, 11 hónapos a kislányom:)

Nehéz. Negyed éves vagyok. Az első babás félévemben csak kevés kötelező bejárni órát vettem fel, alig jártam suliba, akkor is fejve hagytam itthon tejet. A mostani félévben már többször bejártam, de már a baba sem anyatejes sajnos. Most a vizsgaidőszak már húzosabb, nehéz tanulni mellette, de nem lehetetlen.

2010. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ötödéves joghallgató vagyok(ergó következő félévben államvizsgázom), most vagyok 14+3 hkm:) Tervezett babó, belegondoltunk, hogy még legalább 5 év, mire olyan helyzetben lennék, hogy már "minden" meg van..viszont nem akartuk, hogy 30 legyek az első babó érkezésekor:D (tudni kell, szakmát is végeztem, szóval most 25 vagyok)Az államvizsgáimat ketté szedem, 2-őt most április-májusban szeretnék megcsinálni(júniusra vagyok kiírva), 2-őt pedig majd októberben már a pici mellett:D Remélem menni fog...egyenlőre egyáltalán nem zavar semmiben a drágám, nem voltam egyszer sem rosszul, most pedig már jelezget, és ez csak boldoggá tesz:D

Én meleg szívvel ajánlom, ha a párod már keres, és van spórolt pénzetek(nekünk igen mindkettő.)...Bár költözni készülünk hamarosan, szóval valószínűleg a spórolt pénz elég hamar elmegy...de raktunk félre külön a babára...a nászajándék pénzünket:D

2010. dec. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)!

A ruházkodással és egyebekkel nem lenne gond, már felajánlották többen is, hogy segítenek nekünk. Ráadásul, hogy ketten vagyunk, sokat segít a helyzeten.

Tegnap este még beszéltem erről a párommal és megnyugtatott, hogy mindenben segít, hogy könnyebben tudjak az egyetemre koncentrálni :)!

Szóval köszönöm még egyszer a megerősítéseket :)!!!

2010. dec. 28. 14:38
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, a párom jól keres és szerencsére a családi hátterünk is jó és biztos :)!

Így csak nem lesz annyira nehéz, ugye? :D

2010. dec. 28. 14:40
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Tudod az hogy a párod jól keres,édeskevés a gyerekneveléshez.Egy gyerek számára az a fontos,hogy mindíg ott legyél mellette,ha sír,ha éhes,ha szeretetre vágyik,ha játszani akar.Ez áldozatokkal is jár.Sok olyan fiatalt ismerek,akik hú,jöjjön a gyerek,pár év múlva meg azt érzi,hogy csak nyűg a nyakán,én még szórakozni akarok.Hadd ne ecseteljem,hogy mi történik ebben az esetben a gyerek lelkével.Egy életre tönkremegy.Meg ha még el is válnak...Jól gondold át,és persze cselekedj belátásod szerint.Mindenesetre sok sikert kívánok,ha szülnél.
2010. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

3ik válaszoló vagyok.

Nekem az első félévben napi 2 óra távollétet jelentett az egyetem (nem is mindennap), így azért általában mellette voltam, amikor éhes volt, amikor fájt a hasa, stb. Attól nem lettem rossz anya, hogy ennyit távol voltam. ÉS mivel én pörgős vagyok, még jót is tett, hogy néha emberekkel voltam, messziről elkerült a szülés utáni depresszió, pedig hajlamos vagyok rá.

Utána, a második babás félévemben már kicsit többet voltam távol, de egy huzamban max 4 órát, de ekkor már a kislányom 8 hós volt és sajnos már nem szopott. Az apjával volt itthon (néha anyuval), teljesen jó kezekben.

2010. dec. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha gazdag vagy vagy buta vagy a kettő kombinációja,akkor biztos lehet.
2013. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!