Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki hogyan hőmérőzik? ( hol...

Ki hogyan hőmérőzik? ( hol méritek? Milyen hőmérővel, hány percig? )

Figyelt kérdés
Szerintetek nálam van értelme? A kisfiamhoz hajnalban elég sokszor felkelek, nem tudom mikor mérhetném, mert ugyanabban az időpontban biztos, hogy nem sikerülne.
2009. jan. 26. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Szájban mérem, higanyos hőmérővel 5 percig.

Reggel 5-kor szoktam kelni, van amikor éjszaka 1-2 óra fele muszály kimennem e WC-re, de sikerül visszaaludnom.

Szerintem használj inkább ovu tesztet.

2009. jan. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy akkor Nálad nem adna pontos eredményt. Mindenhol azt írják, hogy felkelés előtt, "ágynyugalomban", mindig azonos időben kell mérni. Én előző este lerázom a hőmérőt, és odateszem az éjjeliszekrényre. Hétköznap általában azonos időben kelek, és a 10 perc "szundi" alatt szoktam mérni. Hétvégén csalni szoktam, mert akkor később mérem, de ugyanúgy még felkelés előtt. Higanyos lázmérőt használok, és hónaljban mérem. De több helyen azt olvastam, hogy hüvelyben, vagy szájban pontosabb eredményt ad. Sokan digitális lázmérőt használnak. Igazából szerintem mindegy, hogy mivel, és hol méred, a lényeg, hogy mindig ugyanazzal a lázmérővel, ugyanott, és azonos időben.
2009. jan. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy nálam olyan hogy "ágynyugalom " nem létezik, mióta megvan a kisfiam (28 hónapos):-)).

Ovutesztet már próbáltam, de össze- vissza mutatott mindent.Még mikroszkópot nem próbáltam, de arról is sokmindent olvastam már itt.

Kár, hogy nincs valami tuti( és egyben egyszerű) módszer erre, a mai világban, mikor olyan nagy már az orvostudomány.

2009. jan. 26. 08:55
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Eszembe jutott, hogy mi lenne ha azt csinálnád, hogy ha 28 napos a ciklusod akkor a 14 nap körül lehet a peteérésed, a 12. napon elmennél orvoshoz, azzal hogy nem jön a baba és csináljon UH-t. Akkor már látja a tüszőt, hogy kb. mekkora és kérdezd meg, hogy szerinte mikor fog megrepedni. Most a ciklusod elején mérd meg a hődet, hiába kellsz fel éjszaka többször attól még nem lesz annyi mint peteérés után, tehát mondjuk 36,5 körül mozog, akkor peteérés után 36,8-36,9 körül kell lennie. Én is volt, hogy éjszaka többször felkeltem és megmértem felkelés előtt és utána miután visszaalaudtam, de csak kb 1 tized fokot csalt plusz, minusz. Majd azokon a napokon mérd amiket az orvos a peteérés időponjára tesz, amikor jelentős emelkedést tapasztalsz, 2-3 tized fokot akkor van kb a peteérésed. Így nagyjából be tudod lőni a peteérés időszakát (2-3 nap pontossággal ha rendszeres a mensid) és ha ebben az időszakban gyakrabban vagytok együtt akkor remélhetőleg sikerül.
2009. jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!