Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok? Fura a tesztere...

Terhes vagyok? Fura a teszteredményem. Nem akarom elhinni. Látszódik a kontrollvonal és a terhességi vonálnál rózsaszín elszineződés van vastagon. Enyém a Várjak reggelig kezdetű kérdés.

Figyelt kérdés
Május 1én lesz 1 éves munkaviszonyom.Számíthatok támogatásra?Dolgoznék ameddig tudok.Nem tudom mi legyen... Légyszi aki teheti mailben is vegye fel velem a kapcsolatot,mert még Anyunak nem akarok szólni
2009. jan. 27. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
2009. jan. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, milyen támogatásra gondolsz? GYED-re?
2009. jan. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gyedre is!Úgy tudom,ha van 1 éves munkaviszonyom,akkor azután a fizu 70%át kapom.Családi pótlék? Sajnos nem lesz Apja a picinek és így csak a szülői segítséget kapok.De a teszt már biztosan pozitív és úgy h mensi után történt az aktus és belém se élveztek.Ennyit az esélyekről...
2009. jan. 27. 14:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Először is a szülési szabadság idejére TGYES jár ami a fizud 70 %-a. Utána GYED ami a fizu 70 % max. a minimálbér kétszeresének 70 %-a tehát ennek összege le van korlátozva. Jogosult vagy ezekre, mivel a szülést megelőző két éven belül van lagalább 180 nap biztosítotti időd van. Egyébként a biztosítotti idődbe a a szülés előtti táppénz is beleszámít. a mértékét úgy mint a táppénznél a szülést közvetlenül megelőző évi kereseted naptári napi átlagából számolják. A családi pótlék az még idáig alanyi jogon jár, úgy tudom, hogy egyedül álló szülő esetén ez magasabb. Jár még a szülést követően egy egyszeri anyasági segély, azt is ugyanott kell kérni mint a családi pótlékot. Ezen túl a papától kérj gyerektartást, nem magadért hanem a babáért!! mert így elég nehéz lesz.
2009. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2009. jan. 27. 15:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor a te teszted bizony pozitív.

És, igen, a hónap bármely napján van esély babára. Ez ilyen.

A lényeg, hogy munkahelyről menj szülni, és a szülést megelőző 2 éven belül legyen 6 hónap munkaviszonyod. (vagyis biztosításod). Ekkor GYED-et kapsz, az átlagfizud 70%-át.

Plussz jár a családi pótlék, kb 12ezer ft.

Szülés után pedig az egyszeri anyasági támogatás, ami kb 65ezer ft.

De majd a védőnőnél biztosan kapsz kisfüzetet, abban benne vannak ezek is.

Fel a fejjel!

2009. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megint én.

A DNS vizsgálat biztos nem olcsó, én olyan 100ezerre tippelek, de ha meg akarod tudni, hogy ki az apa, akkor meg kéne csináltatnod. Mert nem tudom, hány napos ciklusaid vannak, de ha 2-án jött meg és most 25-én, akkor az 23 napos ciklus, vagyis előtte 14 nappal lehetett peteérésed, vagyis, 23-14=9. Tehát jan. 9-én kb.

Úgyhogy bármelyikük spermája "elkaphatta" a petédet, ha 8-án és 10-én szexeltél... :(

2009. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igyekszem +nyugodni!Biztosan nehéz lesz,de szeretném rendesen felnevelni a babát még akkor ilyen csúnya "balesetből" született.Ideje lenne rendbe rakni az életemet,mert már van kiért.Sajna az Apajelöltek nem függetlenek.Az egyiknek családja,másiknak barátnője van. Tudnak a történtekről,de nem akarok botrányt.Talán pár év múlva kiderül ki az Apuka.
2009. jan. 28. 09:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Rendben! Sok sikert, és kitartást!

Látod, ha ez ad értelmet az életednek, akkor inkább köszönd meg Odafel ezt a babát... :)

Minden elismerésem! :)

Puszi

2009. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!