Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy PCOS vagyok?...

Lehet, hogy PCOS vagyok? Ciklusaim rendszeresek, ált.34 naposak.

Figyelt kérdés
Ciklusaim rendszeresek, ált.34 naposak.Bőröm patanásos,sovány vagyok, a szőrzetem elég erőteljes.3 hónapja próbálkozunk,de eredménytelenül.Tudom, hogy túl korai még erre gondolni,de most olvastam róla bővebben és megfordult a fejemben, hogy lehet én is az vagyok.Segítsete,írjatok praktikákat, hogy minnél előbb teherbe tudjak esni.Köszönöm.
2009. jan. 28. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Először is hogy meggyőződj erről keresd fel a nődokidat. Nálam ez sajnos jelentős súlyfelesleggel, hajhullással,rendszertelen mensivel jelentkezett.(volt úgy hogy 3hónapig nem volt mensim) Most kezdtük el a babaprojektet és a dokim írt fel gyógyszereket erre és ez egyáltalán nem gátolja ez a betegség a teherbeesést csak kicsit nehezebb teherbeesni mint másnak. Sok sikert és kitartást kívánok a babához!

Üdv: B :))

2009. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
azt nem tudom pco-s vagy-e mert nem vagyok orvos, de, ha bármi ilyen megfordul a fejedben, akkor miért nem mész el egy ultrahangra????
2009. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szio

endokrinologus ir fel met-keszitmenyt, hogyha pco-s vagy, elmulasztja.

ha pco-san szeretnel teherbe esni, a nodoki kitisztitja a cisztat, es ir fel clostit, vagy egyeb gyogyszert


en is pcos voltam, nekem is rendszeres ciklusaim voltak.


amugy babaproject elott mindenkeppen erdemes felkeresni a nodokit, rakszures, verkep, meg hasonlok miatt.

2009. jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha az is vagy nem kell elkeseredni. Nekem 15 éves koromban derült ki, hogy PCOS vagyok. 2 hónap alatt 25 kg-t híztam, hajhullás, pattanások, szőrösödés, minden amit el lehet képzelni. UH-n cisztákat nem láttak, de a vérképből kiderült, hogy ez tényleg az. Nagyon el keseredtem, akkoriban még nem is nagyon gondoltam arra, hogy mi lesz ha nem gyerekem, akkor inkább az zavart jobban, hogy meg megcsúnyultam, kövér lettem. 3 év orvoshoz járás után közölték, hogy nem valószínű, hogy lehet gyerekem, mert a pete vezetőim is el vannak záródva, vékony a méh nyálka hártyám. Ráadásul az is kiderült, hogy hátra hajló méhem van. Szinte biztos voltam benne, hogy soha nem lesz gyerekem. Főleg mikor tavaly nyáron a méhnyak rák szűrésem elég sz@r lett.:S A párommal kb 1 éve elkezdtünk gondolkodni, hogy milyen lenne egy kisbaba, de gyorsan le is szálltunk a földre, mert biztosak voltunk benne, hogy nem lehet. Ha eddig nem jött össze, akkor már úgy sem fog. Peteérésem nagyon ritka volt, kb 3-4 havonta menstruáltam 1 napot, max 2-t, kín keservesen, erős fájdalmakkal. Hát persze a környezetünkben mindenki " nagyon okos" volt, kaptuk a tippeket, milyen pózba, milyen gyakran stb. Később mit együnk, mit igyunk, adtak különböző Aloe Vera géleket, meg vitaminokat. Semmi hatásuk nem volt. Már el is terveztük, hogy babázás helyett elkezdünk kutyákat tenyészteni. Vettünk is 2 kutyust, imádjuk őket. Akkor már nem is gondoltunk a babára, nem idegeskedtünk rajta. Meg is lett az eredménye. Szeptember teherbe estem. De még jó hogy a barátnőim nyaggattak, hogy vegyek egy tesztet. Pozitív lett. Én el sem hittem. A meglepődéstől 2 percig sírtam, aztán 2 percig nevettem, a párom se volt magánál. Elmentem orvoshoz, vittem a tesztet is. Az orvos ezzel fogadott: Értse meg, hogy magának nem lehet gyereke! Mutatom a tesztet neki, még akkor is kételkedett, de mikor már az UH-n is látszódott a kis babszem, ő is nagyon meglepődött. Azóta nagyon boldogok vagyunk, még most szeretnénk kutyákat tenyészteni, de most már hármasban. :)Milyen jó lesz nyáron, mikor már velünk lesz a pici babánk is :)

Én csak azt tudom tanácsolni, nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, meg fogsz gyógyulni, összejön a baba, csak ne akard olyan görcsösen. Nem szabad stresszben élni, nyugodtnak kell maradni és akkor könnyebben összejön. Majd ha nem is gondolsz rá, egyszer csak azt veszed észre, hogy kerekedik a pocid. :)

2009. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!