Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Voltak tünetei annak, hogy...

Voltak tünetei annak, hogy pcos-ban szenvedsz?

Figyelt kérdés
Éreztetek pl petefészek feszülést stb...?
2011. nov. 14. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kb 18-19 évesen elkezdtem jelentősen hízni,szőrösödni,a ciklusaim hosszúak lettek,gyenge vérzéseim jelentkeztek.
2011. nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 ExCaty ***** válasza:
2 év alatt felszedtem több mint 20 kg felesleget. egyszer csak nem jött meg a mensim, ami addig mindig rendszeres volt, meg éreztem hogy a bal petefészkem nagyon szurkál. elmentem nőgyógyászhoz és ultrahangon látszódtak a pici sziszták a petefészken, diagnózis pco. fogigátlót szedtem 1,5 évig. idén abbahagytam, lefogytam 14 kilót és most próbálkozunk a babával.
2011. nov. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én mindig kövérkés voltam, aztán elkezdtem fog.gátlót szedni, majd abbahagytam és a második hónapban megfogant a kisfiam. Amíg szoptattam, nem jött meg, majd ahogy abbahagyta, utána sem. Ekkor elmentem dokihoz, adott gyógyszert, hogy megjöjjön. Ezt játszottuk kb 1 évig, mert hosszabbak lettek a ciklusaim. Aztán tavaly októberben uh-on már látszódtak a ciszták.

Viszont az az érdekes, hogy nemrég elökerült életem elsö uh papírja, amin rajta van, hogy PCO és ciszták, de az akkori dokim nem mondott semmit. Akkor kezdtem fogigátlót szedni.

Sajna a kistesóval nincs ekkora szerencsénk, mert már 2,5 éve küzdünk, eddig sikertelenül.

2011. nov. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ExCaty ***** válasza:
kedves utolsó! a fogigátlót a pco-ra írta ki a dokid, mert én is azt kaptam rá. az rendezi ideig-óráig a hormonokat. nekem orvos mondta hogy fogyjak le 15 kilót és magától helyre áll minden. amúgy iszok gyógyteákat (cickafark, palásfű) és szedek barátcserjét, állítólag ezek sokat segítenek. az igaz hogy szépen rendberakták a ciklusomat, de baba eddig még sehol. ez a 3. ciklusom hogy iszom őket, ha minden igaz most kellene hogy legyen eredménye! :) várom a szombatot.. :)
2011. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Biztosra tudom, h a doki nem a pco miatt írta fel a gyógyszert, de nem ez itt a kérdés most.

Én is hallottam, hogy rendezi a dolgokat a fog.gátló.

Te szedsz merckformint? Mert nekem ez tette helyre a ciklusomat, ami szoptatás után meghosszabbodott. Világ életben 30-32 napos ciklusaim voltak, nekem ezért volt furcsa, hogy a diagnózis PCO.

Én is most kezdtem cickafarkot meg palástfüvet inni. Annyira furcsa volt, mert iszonyatos mensiszerü görcseim voltak peteéréskor és egyik napról a másikra elmúlt. Ehhez hasonlót inszeminációkor, a stimuláláskor éreztem. Ennyire erös lenne a hatása a teának? Szerinted?

Amugy most szombaton fogsz tesztelni?

2011. nov. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ExCaty ***** válasza:
nem szedek semmilyen gyógyszert! a teáknak lehet ilyen hatásuk, én is jobban észreveszem a peteérést mióta iszom őket, fene tudja... lehet csak azért mert figyelem, nem tudom. ultrahag mit mutat? vannak ciszták a petefészkeden? nem tudom fogok-e tesztelni, szombatra nem várom... már annyira izgulok
2011. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha pcos vagy, miért nem írtak fel neked merckformint? Nem értem.

Diétáztam, fogytam 17kgot, majd elmentem uh-ra, hátha alakult a helyzet, de tévedtem, ugyanugy voltak ciszták.

Inszemináció elött közvetlenül csináltak uhot, de azon csak a tüszöket lehetett látni. Most szombaton megyek dokihoz, gondolom csinál uh-ot, viszont most peteérés után megyek, szóval tuti nem a tüszöket fogom látni.

Endokrinológushoz jársz?

Én is vacillálnék a helyedben, hogy teszteljek-e. Inkább várd meg, míg késik 2-3 napot. Bár tudom, én se bírnék várni. :)

Én a kisfiammal ugy jártam, hogy a nemvárt napján reggel teszteltem, neg lett, kuka. Aztán aznap utaztunk külföldre dolgozni. Nem foglalkoztam a dologgal, csak vártam, h megjöjjön, mert ennyit soha nem késett elötte. Postán küldettem hugommal tesztet, ö küldött 2-t is. Ahogy megkaptam, délben csináltam meg az egyiket és ahogy vizelet érte, egyböl pozitív lett :)

Sajna azóta se volt olyanban részem...

Kíváncsi vagyok, sikerült-e neked!

2011. nov. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ExCaty ***** válasza:
arra én is kíváncsi leszek, de lehet várni fogok 1-2 napot és majd csak hétfőn tesztelek. csak jussak el odáig! 1,5 évig szedtem a fogigátlót és az annyira helyreállította a dolgokat hogy miután abbahagytam a szedését és lefogytam, rendeződtek a dolgok. koppkoppkopp :) hormonvizsgálatra kellett volna mennem, de nálunk csak magán laborban csinálják és kb 50 euróba kerül, úgyhogy egyenlőre mellőztem. a ciklusaim rendszeresek, van peteérésem, úgyhogy reménykedünk! :)
2011. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Értelek. Én is magán uton rendezem az összes orvost, mert így oda is figyelnek az emberre. Igazad van, ha a fogigátló rendezte a dolgokat, bár én azért kíváncsi lennék a helyedben, hogy IRes vagyok vagy sem.
2011. nov. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!

Nekem normális alakom volt nem voltam 'nagyon szörös se......nem estem teherbe és rendszertelen volt a menzeszem...

2011. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!