Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az egyik barátnőmnek 2 hónapja...

Az egyik barátnőmnek 2 hónapja nem jön meg, hány, szédül, nincs étvágya, biztosak vagyunk beene hogy terhes. A veséje nagyon fáj kapott rá a haázidokitól gyógyszert amit nem mer beszedni. Lehet valami baja a magzatnak ha nem kezeli ki idővel a bajt?

Figyelt kérdés

Ő nem veszi be nehogy elmennyen amagzat.De a veséje napról napra jobban fáj és nagyon gyenge nem eszik semmit. Jövöhéten megy el nőgyógyászhoz, hogy vmit a doki fölirjon és megnézze hogy minden oké,mert nagyon fél hogy ha ez igy folytatodik a veséjével akkor vmi baja lehet a magzatnak.

És ez már húzodik 3 hete h fáj a veséje és már ráment a hátára a fájdalom .

Azt szeretném Tőletek kérdezni hogy ugye eddig nem kezelte a bajt a veséjével hogy valamit árthatott-e a magzatnak???

Neharagudjatok ha egy kicsit bonyolultan ,hülyén fogalmaztam..... Előre is köszönöm a válaszokat.:)


2011. jan. 12. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne jövőhéten menjen el, hanem holnap már!!

Tessék nyugodtan mondani a dokinak, hogy sos van, mert nagyon fáj a veséje. A doki majd továbbküldi vizsgálatokra. Kismamáknak jópár vizsgálat (vér, vizelet) soronkivül történik!

2011. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A magzatnak azzal nem ártott, hogy nem kezelte a veséjét, de a vesetáji hátfájdalom is lehet egy terhestünet. Nőgyógyászhoz már csak azért is el kellene mennie, hogy kiderüljön, tényleg babát vár vagy vmi más gond van a háttérben.
2011. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menjen be surgosen egy nogyogyaszati ambulanciara, arthat a babanak es maganak is, ha a vesemedence gyulladast kap, mert az nagyon magas lazzal jar ( nekem volt, 39.7) ami azonnal viszi a babat. Ambulanciara barmikor, ejjel nappal be lehet menni, ugyeletes orvos mindig van. Ha mar ott van, akkor tudjak, hogy kell kezelni.
2011. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm széppeeen:)!!!

és ezeket a tanácsokat mind átadom neki!Főleg hogy ez a terhesség egyik jele is lehet....:O

2011. jan. 12. 21:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi a francert nem csinaltok tesztet?akkor legalabb tuti lenne a terheseg.
2011. jan. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem azon van a hangsúly hogy terhes-e vagy nem,mert ez már biztos!!!!!!Hanem a veséje fáj és ha nem kezeli ki akkor árthat e a magzatnak mert már az egész háta fáj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:S
2011. jan. 15. 16:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Belgyógyászati vizsgálat nem árt, sőt kötelező is a terhesség alatt. Valószínűleg ha nem a vesével, mint kiválasztó szervvel van probléma, nem okoz kárt a babának, ha igen, azt pedig csak doki tudja megállapítani. Én a helyében már rég kértem volna a háziorvosomtól beutalót szakrendelésre, ahol elmondtam volna, hogy terhes vagyok és mi a teendő ebben az eetben. Valószínűleg ultrahangra és vérvételre küldik, majd adnak vmi gyógyszert, ami nem árt a babának. NEm szabadna heteket szenvedni ezen!!!
2011. jan. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!