Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csak alapos kivizsgálás után...

Csak alapos kivizsgálás után írja fel a nődoki a Clostilbegy gyógyszert? A sima házi orvosommal nem lehet felíratni, ha én pl szeretném szedni? Megírja nekem, ha kérem vajon?

Figyelt kérdés
Hány darab van egy dobozban, és mennyibe kerül? Napi 1 darabot kell beszedni? :))
2008. jan. 24. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan mintha odamennél a háziorvosodhoz, és mondanád neki,h te cukorbeteg vagy,bár semmilyen vizsgálaton nem estél át és írjon fel neked inzulin injekciót.Szerinted megteszi?

A többiről nincs infóm,mert nekem szerencsére nem kellett szednem.

2008. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nőgyógyász írta fel, mert nincs peteérésem.napig kell szednem napi 2 szemet.Az üvegben 10 darab van.Kb 800-1000ft körül van.
2008. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy felírja a háziorvosod, ez nem fogamzásgátlót. Nem is írhatja fel, max beutalót írhat a nőgyógyászatra a körzethet tartozó kórházba, ha nincs nődokid.

Ilyen gyógyszert csak alapos kivizsgálás (HSG) után írnak fel, különben nincs értelme, mert ha el van záródva a petevezetéked, akkor hiába érik meg a pete, ha nem tud átjutni. És vizsgálatok nélkül felesleges mellékhatásoknak tennéd ki magad. Szóval a nődokidhoz fordulj ilyesmivel, és ne önállóskodj!

2008. jan. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

előszőr a nődoki vizsgál ki, és ha írt fel gyógyszert, később már ugyanazt a házi doki is felrhatja neked, így nem kell havonta v három havonta időpontot kérni a nőgyógyászhoz, házi orvosnál meg nem csak te irathatod fel magadnak hanem pl anyukád is neked.

igen, naponta egyet kell bevenni, de az rajt lesz a tájékoztatón. De csak kakor írja fel, ha muszály, ha túl fiatal vagy inkább még ne szedj, van más védekezési módszer is, de persze nem csak antibébinek jó a tabletta, hanem vérzés beállításra is, fiatal lányoknak még természetes, ha rendszertelen.

2009. júl. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!