Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes fogamzásgátló...

Lehetek terhes fogamzásgátló mellett?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre, hogy pecsételő vérzésem van. Már fél éve szedem a lindynette20-at. Még ilyen nem fordult elő egyszer sem, mióta szedem. még van hátra 3 db tabletta, és utána is 3-4 napjára szokott megjönni. Most ez lehet felfázás vagy esetleg terhesség is, hogy ilyen vérzésem lett?
2011. jan. 19. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha már régóta szeded, és eddig nem volt semmi hasonló panaszod, illetve ha biztos vagy, hogy nem hagytál ki, akkor menj el orvoshoz, mert sok esetben ez a petefészekgyulladás elsö tünete lehet. Terhesség jeleként viszont teljesen valószinütlen.
2011. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!

Én 1 évig szedtem a Lindynette 20-at és addig teljesen ok volt minden. Aztán elkezdtem barnázgatni akkor is amikor épp a ciklus közepén tartottam. Elmentem orvoshoz és azt mondta, hogy ez a gyógyszer nekem nem felel meg, ezért van a barnázás. Váltottam egy másikra amit javasolt ... (Cilest) Attól meg inkább nem írom le milyen panaszaim voltak. Na azóta augusztusban abbahagytam és nem szedek semmit. Mai napig bánom, hogy valaha elkezdtem fogamzásgátlót szedni, és ha lehet mindenkit lebeszélek róla...

2011. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat. Ma reggel már nem csak pecsételő vérzésem volt, hanem rendesen megjött, és ezt nem tudom, hogy normális lehet. Stressz is kiválthat ilyet?
2011. jan. 20. 10:38
 4/5 anonim válasza:

Nálam is így volt, hogy menzesz előtt kezdődött a pecsételő aztán megjött. Utána meg már akkor is volt pecsételő vérzésem amikor a ciklus közepén tartottam és volt még vissza bőven bogyó. Szerintem a stressz csak akkor befolyásolhatja a menzeszt ha nem szedsz bogyót. Ha fogamzásgátlót szedsz akkor valamikor meg kell jönnie a kijelölt napokban. A stressz inkább késlelteti szerintem, legalábbis így tudom, de nem vagyok orvos. :)

Én a helyedben várnék a következő menstruációmra és ha később is tapasztalsz pecsételő vérzést akkor elmennék orvoshoz.

2011. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát szerintem petefészekgyulladás az oka, mert még mindig csak pecsétel. Még várok, aztán, ha nem jön meg akkor, amikor igazán kellene, elmegyek orvoshoz. Köszi mégegyszer, h írtatok!
2011. jan. 21. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!