Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 90 kilósan estem teherbe....

90 kilósan estem teherbe. Mennyire számít ez veszélyesnek?

Figyelt kérdés
2008. jan. 29. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megnehezítheti a teherbeesést,és a terhesség alatt még valószínűleg hízni fogsz.

A védőnőm azt mondta,hogy azért nem jó a nagy súlyfelesleg,mert a zsírsejtek beépülnek az izomszövetek közé,és így megnehezítik a természetes úton történő szülést,ugyanis az izmoszövetek nem tudnak elég erőt kifejteni kitolási szakaszban.

Keresd fel a körzetes védőnőt ezzel a kérdéssel,és ő majd megmondja,hogy mit lenne jobb tenni.

2008. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát azért nem kell annyira megijedni, biztosan nem te vagy az egyetlen, aki 90 kg-al esik teherbe és hord ki egészséges babát! Nekem van egy ismerősöm (foggalmam sincs hány kiló, de 90-nél biztos, hogy több) és most 6 hónapos terhes és semmi sem látszik rajta! Szerintem ilyen esetben egyedül a terhesség alatti hízásra kell odafigyelned nagyon, hogy ne kerüljön még rád plusz 20 kg, mert úgy a szülés sem lehet olyan egyszerű, meg hát azt a 9 hónapot a szervezetednek is ki kell bírnia valahogy! De egy védőnő biztos nagyon sok jó tanácsot tud adni ebben! Én egyébként 169/55el estem teherbe! Sok sikert!
2008. jan. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy hány centi vagy.. Én 162/63-al kezdtem.. most vagyok félúton.. :) és 3 kiló jött rám..

Esetleg teherbeesés előtt csinálj egy-két hónap tisztítókúrát. Én pl. épp előtte csináltam csak nagyon egyszerű, kevesebb étkezés.. és napi egy filter.. salaktalanító teakeverék. Ha más nem de a méreganyagok eltávoznak.

Vagy van egy másik módszer, de az hosszabb.. bár nem két hónapnál.. :) 10 napos lékúra. Bioboltban lehet kapni bár az ára borsos.. de szerintem megéri, ha van rá kereted. 20000 Ft. De van 3 és 6 napos változata is. esetleg gondolkozz ezen, ha nem szeretnél hízni többet.. ezzel talán elejét veheted!

Sok sikert.. :)

2008. jan. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az elsővel 115 kilósan, a másodikkal 122 kilósan. Az elsőnél féltett is a doki, de semmi baj sem lett. A másodiknál kezdtem vizesedni, de mire nagyon problémás lett volna, akkorra megindult a szülésem. Mindkét terhességem problémamentes volt. A szüléseimet is könnyűnek mondanám. Ebben belejátszott az is, hogy a medencecsontom is széles.


Szerintem nem számít veszélyesnek.

2008. jan. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ha mar kismama vagy akkor nehogy eszedbe jusson tisztito kurat csinalni.En is sajnos +15 kg kezdtem a tehessegem,es most 10 hetes vagyok.

Nagyon remelem,h sokat nem hizok,de szeritnem ez a 90 kg nem olyan sok,h barmi gond is legyen.

Vigyazz azert,h ne sok edesseg,feher kenyer stb.legyen amit megeszel,inkabb jo sok gyumolcs,zoldseg,tudom,h konnyu mondani,mert nekem is herotom van tole,de ezek egeszsegesek.

Ugyis rendszeresen fogsz orvoshoz menni,es ha barmi gond lesz szolni fognak,h mit csinalj,egyel stb.

Szeritnem ne izgulj.

10 hetes kismama

2008. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 88 kilósan estam teherbe,és semmi gáz nincs.18 hetesen eddig 4 kg jött rám.Engem nem zavar,majd szülés után leadom(vagy nem!?).

Gratula a babóhoz!

2008. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!