Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Furcsa lehet a kérdés, mennyib...

Furcsa lehet a kérdés, mennyibe kerül egy kisbaba érkezése?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi,mennyi az az összeg amennyire számíthatunk?
2011. febr. 12. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Amire feltétlenül szükségetek lesz: ruhák, pelenka, egészségügyi dolgok (lázmérő, orrszívó, stb.), cumisüvegek, babakocsi, hordozó, kiságy, babakád, játékok, stb.


Mivel ezek egy részét használtan, kéz alól is be lehet szerezni, de meg lehet venni mindenből a legmárkásabbat is, ezért nem lehet konkrét összeget írni. Egy biztos: nem árt, ha legalább 100 ezer forint van raktáron. Ehhez kaptok egy egyszeri anyasági támogatást (az 60 ezer), ebből már ki lehet gazdálkodni a legszükségesebbeket. (És akkor még nem kalkuláltam bele a szülés körüli kiadásokat, egy fogadott dokit, vagy egy nyugodt szobát a kórházban, ami ugyan fizetős, de legalább magatok vagytok.)

2011. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pár tízezertől a csillagos égig.

Mindent lehet helyettesíteni,és nem pedig megvenni drága pénzért.

Kiságy ami a baba saját ágya az szerintem fontos,bele egy kókusz matrac.

Pelenka fog kelleni.


Tulajdnoképpen sok mindent fel tudnék még sorolni ami kellhet és hasznos....de ez nehéz kérdés,mert tényleg rajtatok múlik,hogy mit akartok megvenni.

2011. febr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindentől függ,ahogy az előző válaszoló is írta.Függ attól,hogy használtan veszitek-e a dolgokat,vagy esetleg "örököltök" nagyobb gyerektől.És hogy beleszámoljuk-e pl. a babaszoba rendberakását, a szülés költségeit,ha magánorvosod van.Mi sok mindent kapunk,mert van ismerősöknek kisgyerek,de így is már 80 ezret kiadtunk a babaszoba berendezésére,plusz a festésre(pedig a férjem csinálta)jah és semmiből nem a legdrágábbat vettük meg,csak újat.Még nincs meg minden,az apróságok még kellenek,sok kicsi pedig sokra megy.Van aki nagyon kevésből is megoldja,na én őket csodálom:))

26 hetes km

2011. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,olyan közepes ár arányra gondoltam.Nem szeretnék sok felesleges és drága dolgot megvenni.De ami szükséges abból sem a legdrágábbat.Vaterán és más oldalakon ki lehet fogni jó kis dolgokat azt hallottam.
2011. febr. 12. 17:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Jaja,aukciós oldalakról új dolgokat is ki lehet fogni jó áron!!Nézz szét!

A középarányra is mindenki más összeget fog neked mondani.Szerintem 100 ezer Ft nem elég,ha nem kaptok semmit ajándékba.

2011. febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 110-120-ezer a terhesség kezdetétől,ameddig megszületett,de ebbe benne van a nem a legközelebbi kórház választása.(ott kezdtem el,utána költöztünk,de maradtam ott mert pár hónap volt szülésig)

És ebbe a kiságy,légzésfigyelő stb van,tehát a "kezdő" csomag ami "kell" egy újszülöttnek(van,amit használtan vettem)

2011. febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Mi összesen 2 db babaruhát vettünk, az összes többit tesóméktól kaptuk, ami 3 gyerekről maradt meg, tehát nagyon jól jártunk.

Kiságyunk, kiskádunk szintén onnét van. Matracot, pelenkázó lapot, babakocsit, hordozót, gyermekápolási szereket, cumisüveget, cumit, textilpelus, ezeket mi vettük meg. A babakocsink elég drága volt. Ha olcsóbbat vettünk volna, akkor is 100 körüli összegről van szó. Mondjuk mi mindenből újat vettünk, viszont a kocsin kívül mindenből a legolcsóbbat. Ja és persze a dokit még ebbe nem számoltam bele.

2011. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!