Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha az egyik petevezetékem van...

Ha az egyik petevezetékem van elzáródva, milyen megoldások lehetségesek?

Figyelt kérdés
Úgy értem: mi van, ha próbálkozunk, de pont ott érik petesejt és méhen kívüli lesz a vége? Honnan tudhatjuk, melyik petefészekben érik épp abban a hónapban petesejt? Ilyenkor is van lombik?
2009. febr. 14. 22:33
 1/4 anonim válasza:
Ha el van záródva akkor biztos hogy onnan nem leszel semmilyen terhes főleg nem méhenkivüli. Azt meg sehonnan nem tudhatod hogy épp melyik oldal aktiv, ha csak nem mész el orvoshoz ultrahangra. Egyébként nem hiszem hogy rögtön lombikkal kéne próbálkozni, nekem egy petevezetékkel lett teljesen természetes úton gyermekem. De vannak petesejt érést elősegitő gyógyszerek és az beindithatja a jó oldalt is és a többi már a ti dolgotok.Van olyan is amikor átfújják a petevezetéket hogy járható legyen. Szerintem beszélj az orvosoddal.
2009. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos jogos a félelmed. Attól függ milyen elzáródásod van. Mert ha teljes(össze van tapadva), akkor a sperma sem tud átjutni rajta, tehát kizárt a megtermékenyülés. Viszont ha szalagos összenövésed van(nekem az volt), akkor a sperma át tud jutni, mert olyan pici, de már a megtermékenyített petesejt nem, ezért az "akadájnál" megáll és beágyazódik. Én így lettem méhenkívüli terhes. Nem tudom milyen módszerrel nézték neked, de pontos diagnózist csak a laporoskopia tud adni, mert nekem röngenessel nézték, és félre diagnosztizáltak, sajnos,és ez lett a vége. Ha csak egyik oldalon működsz jól, akkor az inseminatio nem a legjobb megoldás, pont azért amit írtál is hogy nem lehet tudni melyik old. van pé. Legbiztosabb a lombik, mert ott nincs szükség a pvezetőkre. Persze, összejöhet így, csak az esély 50%
2009. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, nálam is ez volt, hogy a balban volt a méhen kívüli terhesség, a jobbat is megnézték, az meg nagyon kanyargós. Megcsináltatom a hsg-t, aztán meglátjuk, mit mondanak.

Köszi a válaszokat.

2009. febr. 15. 12:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is pont így van.

A bal oldali a jó petevezetőm és abban már volt 2 méhen kívüli 2006-ban. Aztán a hsg-n kiderült, hogy a jobb oldali teljesen szűk, mintha nem is lenne.

3. terhességből született a lányom 2007-ben, és idén a 4. terhesség missed abbal fejeződött.

Nekem azt mondták a jobb oldalam teljesen kizárt!

REmélem segítettem.

2009. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!