Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A bal oldali petevezetekem el...

A bal oldali petevezetekem el van zarodva,3 honapja szedem a Clostit, elso honapban semmi, masodik ket honapban volt peteeresem de sajnos pont a bal oldalon! Lehet ilyen? Vagy valami gond van?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt mondta hogy most a negyedik honapban szedjek 3 szemet egy nap,az lenne a kerdesem hogy lehet olyan,hogy csak a bal oldalon van peteeres?
2011. febr. 15. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:

ezt a cikket találtam, ami magyarázatot adhat esetleg.-->

Tudományos felmérések azt mutatják, hogy a bal és jobb oldali petefészekben

körülbelül egyenlı arányban történik tüszırepedés, esetleg a jobb oldali petefészek

kissé aktívabb (az ovulációk 55-64%-a ezen az oldalon történik). A jobb és bal oldali

váltakozó tüszırepedés az elırehaladó életkorral egyre csökken, azaz míg a 29 év alatti

nık 62%-ában még váltakozva mindkét oldalon van peteérés, addig a 40 év feletti nık

esetében ez az arány 42%-ra csökken. A follikuláris szakasz hossza is egyre rövidebb az

életkor elıre haladásával: 29 év alatt 13-19 nap, 40 éves kor felett pedig 12-15 nap volt

megfigyelhetı. A 14 naposnál rövidebb follikuláris szakasszal rendelkezı nık esetén

inkább jellemzı a váltakozó oldali tüszırepedés, míg hosszabb follikuláris szakaszok

esetén a véletlenszerő oldali peteérés a gyakoribb. Érdekes az a megfigyelés, hogy ha az

ovuláció két egymásra következı ciklusban az azonos oldali petefészekben történik,

akkor a második ciklusban a follikuláris szakasz hosszabb, mint ha a tüszırepedés

oldalt váltott volna. Ez a különbség az életkor elıre haladásával egyre csökken és 40 év

felett már nem is észlelhetı. A kutatók felfedezték, hogy a váltakozó oldali peteérés

kedvez a teherbe esésnek és ugyanez mondható el az egy oldalon történı peteérésrıl is,

ha ez a jobb oldalon történik. Ezt a jelenséget a két petefészek különbözı

vérellátottságával, a jobb oldali petesejtek jobb minıségével, a jobb oldali sárgatest

magasabb ösztradiol és progeszteron kibocsátásával próbálják összefüggésbe hozni.

Ezzel szemben, az újabb kutatások cáfolják a jobb oldal elınyét a megtermékenyülés

szempontjából.

2011. febr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod!
2011. febr. 16. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:

azt azért még hozzáteszem, hogy az én jobb oldali petevezetékemet kiszedték méhenkívüli terhesség miatt. de a nagy műtét ( 4 óra, 18 cm vágás) után 2 évre terhes lettem, majd rá 2 évre szintén. tehát ne legyél kétségbeesve, sikerülni fog neked is. :)



első válaszoló voltam.

2011. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a biztatast,nagyon el vagyok mar keseredve,olyan regen probalkozunk mar,es nagyon felek hogy csak az inszem,vagy lombik segithet,az meg egy kicsit kolcseges.Ugy szeretnenk mar egy kisbabat!
2011. febr. 18. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!