Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi ez a beágyazódásos vérzés-l...

Mi ez a beágyazódásos vérzés-legenda?

Figyelt kérdés
Miért hiszi mindenki azt, hogy a beágyazódás vérzéssel jár, amikor az nagyon ritka? Miért hiszik azt, h a mensi kezdete biztos beágyazódásos vérzés? Ez csak önáltatás. Nagyon ritka a vérzés.
2011. febr. 26. 08:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A környezetemben 5 kismamából 3-nak volt.Csak egy kis barna maszat,de volt.Akkor csak nem olyan ritka.
2011. febr. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem mindkét terhességemnél volt, és nem csak barna "maszat". Barna az alvadástól lehet.

2011. febr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A legendák velünk élnek, nekem is volt de csak egy rózsaszínes pirosas folt.
2011. febr. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Tesómnak mindhárom gyereknél volt, nekem egy van, és nem volt. 4-ből 3 nem olyan ritka szerintem.
2011. febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy kis barna folt jóval a nemvárt előtt!
2011. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Gondolom, mert minden ilyen "legenda hívő" már mindennél jobban vágyik babára (hozzám hasonlóan) és a mensiig az utolsó szalmaszálba is próbál kapaszkodni és reményt látni, hátha végre beteljesül a vágya.
2011. febr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én is rengeteget vártam a babára, de a mensi időben megjelenő vérfoltot nem a baba jelének fogtam fel sosem.

Persze,előfordul, meg most ide azok írnak, akiknek volt ilyen, nyilván.

Sok sikert a próbálkozóknak!!!

2011. febr. 26. 10:44
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A beágyazódási vérzés nem legenda, mert a legtöbb nő tapasztal ilyet. Amiatt van, mert a blastula egyre mélyebbre ássa magát a méhfalban, eközben pedig felsérti a kisebb ereket. Persze minden terhességnél változik a mennyisége (van akinek kicsit több, van akinek pedig olyan kevés, hogy nem is veszi észre). A legtöbb nő pont azért nem tud arról, hogy spontán vetélése volt, mert már ezt a kis mennyiségű vérzést is menstruációnak hiszi.

Üdv: egy orvostanonc :)

2011. febr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A beágyazódás és a várt/nemvárt menzi között azért majdnem egy hét is eltelhet... ez is egyénfüggő, mint minden. Ha a valaki tényleg a menzi idején fellépő barnára hiszi, hogy beágyazódás, az nem igaz, legalábbis nem szerencsés, mert minél később épül be a baba, annál nagyonn a kockázat arra, hogy nem marad meg. Úgy tudom, a 14-16 dpo már "sok" Nekem az előző ciklusban volt egy pötyi 7 dpo.-n, de baromira nem a menzikor. Az a pici nem maradt ugyan, bár ezzel nincs összefüggésben a dolog. Most lehet, hogy megint baba van, most nem volt rózsaszín pötyi, csak hasszúrkálás ugyanakkor. Nem görcs, hanem mintha sokágú villával döfködnének. Szóval ehhez csak annyit szólnék tulajdonképpen, hogy nyilván nem törvényszerű, nem kell, hogy legyen, de van akinél van. Szerintem értsük meg, hogy nem vagyunk egyformák és nem a tankönyvből léptünk ki. Több az olyan nő is, akinek nem 14. napon van PÉ és nem 28 napos a ciklusa... Meg a gyerek se általában a kiírt időpontban születik.
2011. febr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%
lehet, hogy nem legenda,de az tény és való, hogy mielőtt erre az oldalra látogattam, sem beágyazódásos vérzésről, sem nyákdugóról nem hallottam, sem pedig arról, hogy valaki már a nemvárt előtt napokkal terhestünetet érezne. Azért van, mert sokan, akik ide járnak, minden kis fejfájásban, pöttyben, stb-ben jelet látnak, noha az egésznek semmi köze nincs a terhességhez. Ne mondja azt nekem senki - bár nem vagyok orvos - hogy néha 1-1 kis pöttynek a bugyin nem lehet száz másik oka is. Csak azokat nem nézi senki, mert aki nem akar mindenáron gyereket, pisilés után csak megtörli magát és nem elmélkedik a WC-papíron látható színes v. színtelen pötty/folyás/stb. fölött. Kicsit elszaladt a ló a gyermeket váró/óhajtó nők fölött, természetes, hogy mindenben terhesjelet látnak. Csak az a baj hogy a többi nőt is elbizonytalanítják ezzel a sok pötty meg folyás-kitárgyalással.
2011. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!