Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló + antibiotikum....

Fogamzásgátló + antibiotikum. Lehetséges, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek, de december közepétől február elejéig 3 különböző antibiotikumot is szedtem egy hosszan elhúzódó gyulladásos betegség miatt. Eddig nem is gondoltam arra, hogy ez esetleg csökkenthette a fogamzásgátló hatását, de most kezdek megijedni.

Kedden kellene megjönnie, de tegnap véreztem kicsit, olyannyira, hogy egy mini tampont is kellett használnom. Később ez inkább átváltott barnázásba. A derekam pedig iszonyúan fájt, mint amikor meg akar jönni. Két napja erős migrénem is van. Még ez sem ilyesztett meg annyira, aztán ma 1 órával felkelés után jött a hányinger, ami azóta sem akar múlni, és a mellbimbóim is elkezdtek fájni, mintha égnének (főleg a jobb). Lehetséges, hogy terhes vagyok??? Csináljak egy tesztet? Ha igen, mikor érdemes csinálni?


2011. márc. 4. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetsz terhes mivel az antibiotikum csökkenti a fogamzásgátló hatását, ilyenkor érdemes lett volna gumival is védekezni.(Elég sokáig szedted így aztán főleg lehetsz terhes) Szerintem akár holnap reggel tesztelhetsz egyet!
2011. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van olyan, amelyik bizonyítottan csökkenti a fogamzásgátló hatását.Benne van a betegtájékoztatóban. Ilyenkor óvszert kell használni.

Már holnap reggel érdemes tesztelni.

2011. márc. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Gyanus a baba...
2011. márc. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ijedezek rendesen :( Gondoljátok, hogy ez beágyazódási vérzés lehet? Vagy már előbb is teherbe eshettem, csak nem gondoltam rá, mert megvolt a megvonásos vérzés a fogamzásgátló miatt? Holnap reggel csinálok tesztet. Azt hiszem azért nem aggódtam a védettség miatt, mert dec-jan szinte végig utazással telt, alig voltunk együtt a párommal :(
2011. márc. 4. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:
mindenképp írd meg légyszi, mi lett
2011. márc. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, szintén várom , hogy hány csík lett!!!
2011. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ma reggel csináltam egy tesztet, szerencsére negativ lett :) 2-őt vettem, azért még meglátjuk, hogy alakul a menzim, meg elmúlnak e tüneteim. Ha nem, akkor 1 hét múlva megcsinálom a másikat is...
2011. márc. 5. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!