Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe lehet esni antibiotiku...

Teherbe lehet esni antibiotikum és fogamzásgátló együttes szedése mellett?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nekem sikerült...
2008. jún. 20. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
szia:) ez attól is függ mit szedsz és hogy hány óra telt el a kettő között.doki nekem azt mondta leg 3órával késöbb vegyem be m a tabit..de nemtom nekem abba kellett hagynom,és rem nekem sincs bajom:)
2008. jún. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum elég erősen csökkenti a fogamzásgátló hatását, még ha már fel is szívódott. Úgyhogy kiegészítő védekezésre van szükség / lett volna szükség :).
2008. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
szia, én melianet szedek és régebben elég gyakran volt húgyúti fertőzésem, sokat szedtem antibiotikumot, általában 250-500mgot 5-10 napig és sose volt probléma. most napi 2000mgot szedtem 6 napig. terhességi tüneteim voltak, szédülés, hányinger, kívánósság ilyesmi. csináltam 2 tesztet, mindkettő negatív lett, most késik 4. napja. nem hiszem, hogy terhes vagyok, de lehet, hogy felborította így a dolgokat az antibio, nem tudom...
2008. jún. 20. 12:48
 4/8 A kérdező kommentje:
vajon mennyi ideig csökkenti a fogamzásgátló hatását az antibio? mert ha már nem szedem még akkor is, akkor van esély arra, hogy terhes vok. az a baj, hogy évek óta szedek fogamzásgátlót, és kb akkor olvastam el a betegtájékoztatót, mikor elkezdtem szedni, és az orvos se mondta, hogy erre oda kéne figyelni, pedig a nőgyógyász írta fel az antibiot..
2008. jún. 20. 12:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Én most vagy ok 6 hetes fogamzésgátló mellett sikerült teherbe esni. Van erre esély, csak kevés. Lehet hogy neked is. Nem szeretnél babát?
2008. jún. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és rendesen szedted? tehát nem maradt ki, vagy te is szedtél antibiotikumot? hát nem terveztük a babát, de ha terhes vagyok megmarad, végülis nem okozna gondot, csak akartunk még várni vele. a lányom nagyon örülne a kistesónak :)
2008. jún. 20. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan ha együtt szedsz atibiotikumot és fogamzásgátlót, akkor a ciklus további részében végig kiegészítő védekezésre van szükség, tulajdonképpen ugyanúgy, mintha nem is szednél fog.gátlót. És a következő ciklustól vagy ismét teljesen védett.

A teherbeesés valószínűsége inkább az alanytól függ, tudjuk, hogy vannak olyanok, akiknek bármikor összejön. Én speciel évekig szedtem fogamzásgátlót, nem voltam az a gondos fajta: néha ki is maradt, néha antibiotikum is volt és olyan is volt, hogy két-három hónapig teljesen foggátló mentes voltam egészségügyi okokból és akkor sem védekeztünk sehogy. Igazából nem zavart volna, ha jön a baba, de nem jött így sem. Ha így nézzük, akkor szerencsés vagyok.

A másik oldala sajnos az, hogy amikor már akartuk a babát és mindent megtettünk érte, akkor sem jött könnyedén, elég sokáig kellett dolgoznunk rajta. De végülis sikerült! :-)

Én a helyedben meglátogatnám az orvost, nem a babaveszély miatt, hanem amiatt, hogy megmondja, miért késik neked foggátló mellett, mert ez nem normális. Valószínűleg az antibiotikum befolyásolja a dolgot, de az is lehet, hogy nem a neked legjobban megfelelő foggátlót használod és újra lenne szükséged. Kérdezz rá!

2008. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
megjött ma reggel, uh nincs probléma, gondolom az idegeskedés miatt késett ennyit. a gyógyszermentes napok 3-4. napján szokott megjönni, ez most az 5. nem vészes. megnyugodtam, mert nem volt tervezett, pedig már mindent lebeszéltünk, mit hogyan. majd 2-3 év múlva újratárgyaljuk a dolgot :)
2008. jún. 21. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!