Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Esett már valaki teherbe...

Esett már valaki teherbe antibiotikum szedése mellett (fogamzásgátló szedése nélkül)? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nekünk még nem sikerült a baba, de volt egy hónapunk, hogy a párom antibiotikumot szedett, és én is féltem, hogy baj lehet belőle. A dokim megnyugtatott, hogy az sem lenne gond ha én szedném, mert a jelenleg Mo-n forgalmazott antibiotikumok nem olyyan durvák. Persze, ha már megtudtad, hogy baba van a pocidban, akkor már ne szedd!
2010. ápr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen (és fog. gátlót is szedtem). A dokim szerint és másik orvosok szerint is (többnél is voltam, biztos, ami biztos alapon)ha az antibiotikum mellett is megtermékenyült és beágyazódott a petesejt, akkor ott nagyon egészséges az embrió. Eleve az első néhány hétben az anya és a baba között nincs közvetlen kapcsolat, az csak a méhlepény kialakulása után jön létre. Egyébként meg a mindent vagy semmit elv működik...
2010. ápr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csak egy kicsit bővebben erről a mindent vagy semmi elvről: a rossz behatás következtében vagy teljesen elhal az embrió, vagy nem lesz semmi baja. ez az első 8-12 hétben működik így
2010. ápr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is antibiotikumot szedek és tegnap a doki mondta, hogy alakul egy tüsző, próbálkozzunk nyugodtan..én kicsit kiakadtam, de azt mondta semmi gáz, nyugodtan
2010. ápr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy kicsit megnyugodtam, bár még nem tudom, mi van, de pár nap múlva kiderül.... Köszi a válaszokat!
2010. ápr. 16. 14:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Arcüreggyulladásra 3 féle antibiotikumot szedtem 3x10 napig, fogamzásgátlót nem. A gyógyszerek eltolták a ciklusomat, menzesz ideje körül, amikor már meg kellett volna jönnie nem védekeztünk, egészséges kislányunk született.:-)4010 g, 50 cm-rel. Az embrió végig az első időben 7-10 nappal kisebb volt, még a 12 hetes uh-on is.6 hetesen nem is látszott, később fogant. Lassan 10 hónapos:-)
2012. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!