Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez megbízható védekezési mód?

Ez megbízható védekezési mód?

Figyelt kérdés

Elnézést h nem a szex,stb.kategóriákban de hátha itt felkészültebbek a válaszolók.

Szóval azt hallottam hogy van egy olyan védekezési mód hogy a havi vérzéstől számított xedik napon kevesebb az esély a teherbeesésre.Nemtudom pontosan hogy van ez naptármódszernek nevezik de én nagyon nem hiszem h megbízható lenne utána is olvastam.Az érdekelne h van aki ezt alkalmazza és nem lett belőle "baj"?

Elsősorban középkorúak válasza érdekelne illetve h ebben a korosztályban ez megbízható e ha vki így védekezik?


2011. márc. 5. 11:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Anyumról van szó nem rólam egyébként vele beszélgettünk erről.Mondtam neki h ez biztos h nem biztonságos de ő azt mondja h az ő korában igen..
2011. márc. 5. 11:33
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
kezdj el örülni a leendő öcsikének vagy hugicának...
2011. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem, nem az! Barátnőm a mensije után 2. napon volt együtt a párjával és terhes lett. Kiderült,hogy neki nem középidőben van peteérése (ahogy a nagy átlagnak), hanem mensi után. De ha még nem is akkor van peteérésed, orgazmus is kiválthat rendkívül is peteérést. Szóval 100%-ig biztos időszak nincs!
2011. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
elég nagy az esélye h nem lesz terhes.. de nem 100%
2011. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Elvileg ha beállt pontosan a vérzése, akkor ki lehet számolni a peteérést.

De bármikor lehet spontán peteérése, egy ismerősömék is így "védekeztek" és kb. 1 év múlva megfogant...

2011. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem, nem az.


Igazából egyik módszer sem 100%-os, de alapvetően a fogamzásgátló tabletta (normális szedés mellett), az óvszer (rendeltetésszerű használat mellett), illetve a spirál azok a módszerek, amik biztonságosnak nevezhetők.


Az összes többi módszer csökkenti a teherbe esés esélyét, de csak minimálisan. Érdemes rákeresni az ún. Pearl indexre, ez megmutatja, hogy 100 nőből, akik az adott fogamzásgátlási módszert alkalmazták 1 évig, hányan lettek terhesek.


Ha sehogy nem védekeztek, akkor kb. 85% a teherbeesés valószínűsége egy év alatt. Ha ezt a módszert választjátok, akkor 14-40%-ra csökken az esély. Azért nem lehet ennél pontosabb értéket mondani, mert nyilván a naptármódszernél elszámolhatod magad. De még ha orvosi vizsgálatok alapján, orvossal számoljátok is ki a peteérés időpontját, akkor is van 14% esély, hogy mégis terhes leszel. Azonban a legtöbben csak találomra belőnek egy időszakot, de fogalmuk sincs, hogy mikor van valójában peteérésük.

2011. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Már nem pontos neki.Volt h sokáig nem is jött meg de sztem ez sem garancia.Ennél a naptárosdinál szó is van róla hogy csak rendszeres és pontos mensinél lehet alkalmazni és akkor sem biztos.
2011. márc. 5. 11:42
 8/16 anonim ***** válasza:

nem.


ez gyakorlatilag a "bizonyos napaokon nagyobb eséllyel esel teherbe" elv visszafordítása. csakhogy hibás.


sokminden, pl. egy nagyobb orgazmus is okozhat spontán peteérést, azaz gyakorlatilag bármikor (akár még menstruáció alatt is) eshetsz teherbe.


havi szinten párezer forint a fogamzásgátló tabletta, ha anyukád nyugodtan akar szexuális életet élni, akkor az a jó megoldás. de van hüvelytabletta is, ha nem rendszeres, de bízik a partnerében. van méhen belüli fogamzásgátló eszköz is, meg ha már biztosan nem akar gyereket, akkor el is köttetheti magát. szóval sok lehetőség van a gyerekmentes szexre, de az amit ő csinál, az nem az.

2011. márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Èn is igy jöttem létre.
2011. márc. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
mi a férjemmel a menzesz utáni napokbn csináljuk és a ciklus 20. napjától. eddig 10 évig nagyon jól bejött. eleinte csak ugy csináltuk hogy a ciklus 11. napjától a 18.ig nem csináltuk. nekem a ciklusom 26-29 napos a peteérést megérzem a 14. nap környékén fáj a cicim
2011. márc. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!