Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás alatt is ugyanolyan...

Szoptatás alatt is ugyanolyan könnyen teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés
Most 1 éves a babám, és még mindig szoptatom, nem is akarom abbahagyni, amíg ő nem akarja. Tervezzük a második babát. Viszont a mensim teljesen szabálytalan, össze-vissza jön meg. Az orvos azt mondta, hogy ez szoptatás alatt normális. Az első baba elsőre sikerült. A másodiknál gond lehet a szabálytalan mensi? szeretném megszülni, amíg lejár a GYED, mert utána csak GYESt kapnék, s abból éhen halnánk. Le kéne szoktatnom a ciciről?
2009. febr. 18. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Én szoptatás alatt , rendszertelen menstruációval estem teherbe . A szoptatást várandóság alatt se hagytam abba , 1 évig szopizott két gyerekem . Mai eszemmel ezt már nem tenném , nehezen választódott el az akkor már 3 éves "nagylányom" .
2009. febr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem először csak próbáld meg megalapozni a 2. babát. Számold ki, mikor lenne kb. az ideje - előtte adj egy hét szünetet a férjednek (egyikőtök se csináljon semmi komolyabbat - ez fontos). Aztán egy hétig mindent bele! De lehet úgy is, hogy csak 2 naponta. Aztán megint egy hét pihenő - utána jöhet ismét. Hátha akkor van az igazi időpont. Ja: és támaszd föl magad az akció után (akár közben is). Ne csorogjon ki semmi.


Ha majd kezd fogyni az időd - akkor még mindig elgondolkozhatsz az elválasztáson.

2009. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát ezt a feltámasztósat nem hallottam. Úgy tudtam, ha egyszerre megyünk el, az tuti, mert felszívom a hímivarsejteket, és könnyebben célba jutnak. Az első nagyon könnyen összejött, igaz, nyaralni voltunk, szex minden nap, meg kipihentük magunkat. Csak akkor majd hogy számolják ki a szülés várható időpontját?
2009. febr. 18. 17:01
 4/8 anonim ***** válasza:
megbecsüli a doki az embrió hosszából, vagy a petezsákéból, az első 12 hétben kb. ugyanakkora minden gyerek, ezért lehet viszonyítani az UH méretekből. Egyébként én dettó ugyanebben a cipőben járok, én mérem az ovulációt, most 28 napra jött meg, az új ciklus 12. napján, ma LH-ztam eléőször, egyelőre negatív, de pozitív lesz (remélem lesz!!!) akkor gyakorlatozunk. Egyébként nekem amióta szültem nincs tojásfehérjeszerű folyásom, előtte azért volt, ez azt jelenti, hogy nincs peteérésem? (bocs, hogy bepofátlankodok a kérdéssel) holnap megyek a dokimhoz majd kifaggatom a dologról és ha érdekel a dolog elmondom mit mond a szoptatás és a terhesség kérdéséről....
2009. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

18 hónapos volt a lányom, még szopizott, 40 napos ciklusaim voltak, ahogy elterveztük, hogy jöhet a második baba 2 hónap múlva terhes lettem :) Az első gyermek szerintem már akkor megfogant, amikor megterveztük :) szóval pikk-pakk. Nagy cicista volt, de olyan 7 hetes terhes lehettem, mikor elválasztottam, sajnos nem akarta magától abbahagyni:(

Sok sikert!!!

2009. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A fehérfolyásról nem tudok. Érdekes, amit írtatok többen is az elválasztásról. Nekem azt mondta a védőnő, hogy ne válasszam el erőszakkal, majd ő elhagyja magától. Furcsának is találnám, mert a kislányom rémesen cicifüggő. Ha meglát meztelenül nevet, meg kapkod utána. Nehezen tudnám elképzelni, hogy egyszer csak azt mondja, hogy nem kell. De gondoltam, majd talán később.
2009. febr. 18. 22:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Én azt nem tudtam volna elképzelni, hogy két gyerkőc szopizik :) Nekem rettenetesen nehéz volt elválasztani, de szerintem engem viselt meg jobban, nem a nagy cicistát :) Vannak olyan babák, akik megérzik a terhességet, s maguktól mondanak le róla.

2009. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"a kislányom rémesen cicifüggő. Ha meglát meztelenül nevet, meg kapkod utána."

Khm... ez kisfiúkkal is megesik. Sőt: nagyobb fiúkkal is. Néhányan álmodoznak majd itt is...


"Én azt nem tudtam volna elképzelni, hogy két gyerkőc szopizik"

Miért? Sokan csinálják - és ikrek is léteznek. Valószínűleg tejed is lett volna elég. Úgy kellett volna csinálni, hogy először a kicsi, majd ugyanabból a mellből a nagy kap. Ő már inkább csak csemegének... neki nem kellett volna szenvedni az elválasztással - neked meg nem kellett volna fejni.

Van olyan is, aki ezt egyszerre is meg tudja csinálni: az egyik (már nagyjából kifogyott) cicin a nagy, a másikon a kicsi.


Aztán létezik olyan is, hogy 24 órás szülő. Láttam olyat, aki az 5 éves gyerekét még szoptatta. Az már tényleg nem szükséges, mert a gyerek legalább tízszer annyit eszik már, mint amennyit így kap. Az immunrendszere is kialakult már. Azt nem tudom, hogy a kapcsolatukban ez mennyit számít...

2009. febr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!