Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pcos betegségem van! Vannak...

Pcos betegségem van! Vannak itt hasonló helyzetben lévő nők? Mit szedtek vagy esetleg milyen teát isztok?

Figyelt kérdés

Az orvos mondta, hogy pcos betegségem van, a bal oldali petefészkembe van egy, a jobb oldaliba 3-4 tüsző. Tavaly nyáron műtöttek petefészekcisztával, akkor még nem tudtam, hogy ilyen betegségem van, a ciszta szétdurrant, és a hasüregem tele volt vérrel, sürgősen megműtöttek. Akkor írt fel a nőgyógyászom volina fogamzásgátlót, azt viszont most hagyom abba, mert kisbabát szeretnénk!

Olyan nők válaszára lennék kíváncsi, akik voltak/vannak hasonló helyzetben, mint én!

Ajánlanátok esetleg teát, amit lehet ilyenkor és célszerű fogyasztani?

Endokrinológusnál még nem voltam, 3 hónap múlva kell visszamennem a nőgyógyászomhoz, és akkor meglátjuk, hogy a gyógyszer elhagyása óta hogyan változott a helyzet a petefészkeimnél!

Köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 11. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is pcos-ben szenvedek, mikor abbahagytam a fogamzásgátló szedését, és 1/2 év eltelte után sem rendeződött a ciklusom, akkor mentem el különböző vizsgálatokra, és ekkor derült ki, hogy ebben a betegségben szenvedek. Mindkét petefészkemben kb. 15-20 ciszta volt, akkor ajánlotta a dokim a drillinget. Nem kellett semmi gyógyszert szednem, mert azt mondta, hogy műtét után majd meglátjuk, hogy rendeződik a hormonháztartásom. Annyit tettem műtét előtt, hogy el kezdtem diétázni, az esetleges inzulinrezisztencia miatt(magas glikémiás indexű ételeket nem ettem). Műtét után az első alkalommal teherbe is estem, a kislányom már 7 hónapos.

Úgyhogy fel a fejjel, minden rendben lesz. Bármi kérdésed van nyugodtan írj.

2011. márc. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, diéta: no cukor, no fehérliszt, no fehértészta, sok rost: zöldség, gyümölcs, barna kenyér. Torna két naponta,úgy hogy 30 percig emelkedett legyen a pulzusszám. Ez csökkenti a magas inzulinszintet. A PCO policisztái a magas inzulinszint miatt alakulnak ki. Tea: kecskerutafű tea, amúgy segíthet még a PRemens tabletta is, vény nélküli. Ha a doki indokoltnak látja, akkor műtét drilling eljárással, akkor szétbombázzák a cisztákat. Ennyi. Ha több érdekel: [link]
2011. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Egyetértek az utolsó hozzászólóval, hogy diéta és mozgás. Viszont nem engedném a drillinget, mert azzal a petefészek egy részét is eltávolítják, benne a sok megérni vágyó petesejttel, ami így elveszik. Viszont ha elmész endodokihoz, aki felír metformint, akkor ez feleslegessé válik, mert a diétával és mozgással együtt az helyreállítja az anyagcserét, elmúlnak a ciszták, és jöhet a gólya. Arról nem is beszélve, hogy általában ehhez a betegséghez még pajzsmirigy alulműködés is társul, és azt a műtét nem oldja meg...

Én nem engedném kaszabolni magam.

2011. márc. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ha nem tudod, hogy mi az a drilling, akkor inkább ne írj róla. Egyáltalán nem távolítják el a petefészek egy részét, csak a petefészek megvastagodott kérgét égetik meg több helyen, hogy a bent lévő ciszták kitudjanak ürülni, illetve az új petesejtek kitudjanak szabadulni. A pajzsmirigy probléma pedig a pcos beteg 20%-nál fordul csak elő. A műtétet nem azért írtam, mert ezt javaslom a kérdezőnek, hanem mert ő kérdezte, hogy ilyen betegségben szenvedők vannak-e itt, és szedtek-e valamilyen gyógyszert, és én nem szedtem semmit, mert nekem elég volt a műtét.

Azt pedig, hogy ki mit választ, egy esetlegesen évekig tartó gyógyszeres kezelést,vagy egy műtét, az mindenkinek a saját dolga.

2011. márc. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Manka68 ***** válasza:

Szia kedves utolsó! Elnézést kérek, rosszul fogalmaztam. Viszont rákerestem a témára és ezt találtam :


"A drillinget (másképpen diathermiának is nevezik) laparoszkóp beavatkozással végzik. Ez azt jelenti, hogy nem vágják a hasfalat, hanem azon pár kisebb bemetszést ejtenek, és azon keresztül vezetik be az eszközöket. Így a laparoszkóp eszközzel a petefészkeken egyenként 4-20 db lyukat ejtenek egy kis tű segítségével, beégetéssel. Miután elektromosságot vezetnek végig a tűn, a petefészek szöveteinek egy része ezzel a beavatkozással roncsolódik. Lézerrel is végezhetik ezt az eljárást, de ekkor a roncsolódás mértéke nagyobb lehet.

A petefészek drilling sikeressége a statisztikák alapján kevesebb, mint 50%, mások szerint még 25% sincs. Ez nagyban függ a műtétet végző orvos technikájától és tudásától is. Számolni kell továbbá a szövődmények veszélyével is. Az mindenképpen előnye a beavatkozásnak, hogy így egyúttal diagnosztikai célú laparoszkópiát is el tudnak végezni, és letapadt petevezető esetén hydrotubatiot is megejthetnek (folyadékkal feloldják a letapadásokat, így átjárhatóvá teszik).

Azzal is tisztában kell lenni, hogy a beavatkozás hatásai csak rövid távúak, maximum 1,5 évre érhető el vele a javulás, azaz átmeneti.


Mindezek miatt semmiképpen sem az elsőként választandó lépés a drilling PCOS esetén, mert egyelőre az sem világos, hogy mik annak a hosszú távú mellékhatásai."


Szóval továbbra is fenntartom, hogy sérül a petefészek!

2011. márc. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!