Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Úgy vállaltatok babát hogy...

Úgy vállaltatok babát hogy eldöntöttétek hogy tavaszi/nyári/téli/őszi baba legyen? Vagy mindegy volt, csak jöjjön?

Figyelt kérdés

A párommal már nagyon szeretnénk babát, most semmiképp sem állunk még neki a baba projektnek, mert nyár elején veszünk házat, nyár végén lesz az esküvőnk stb... De arra gondoltunk, hogy mondjuk nyár közepén már teherbe eshetnék. (persze ha minden jól működik nálunk szervezetileg és ha a jó isten is úgy akarja :) )

Viszont nálam ott vannak a kételyek, hogy ha nyáron esnék teherbe télen már nagy pocakom lenne, télen amúgy is rosszabb az ember közérzete, nemtudom, hogy akkor jó-e terhesnek lenni. Nehezebben lehet öltözködni mint pl tavasszal vagy nyáron...

Nálatok is voltak ilyen kételyek, gondolkodtatok ilyeneken? Vagy úgy voltatok vele hogy most szeretnénk, és nem érdekes, hogy téli baba lesz, vagy tavaszi-nyári? Vagy hogy melyik évszakban jobb inkább terhesnek lenni?

Tudom, kicsit bugyuta a kérdés, de én ezen dilemmázok már pár hete, hogy hogy is lenne jó...

Nagyon megköszönném, ha írnátok véleményeket, saját storykat stb, sokat segítenétek.


2011. márc. 21. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre se terveztük hogy mikor lenne optimális. Őszi lett.

most másodszorra nyári lesz itt se terveztük hogy jó/rossz -e .


szerintem nem érdemes ezen agyalni..

2011. márc. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, mindenhogy jó.

Én januártól októberig voltam terhes. Nekem tökéletes volt, megtaláltam benne a szépet.

Sógornőm szeptembertől júniusig volt terhes, azt mondta tökéletes volt.

Ami rossz lehet: télen venned kell több ruhát kismamaként, nehezebb az öltözködés, nyáron meg esetleg kikészülsz a melegtől. DE szerintem nem ez a lényeg, hanem a sok-sok jó, ami történik veled, és a kis csoda, ami a pocakodban növekszik. Mindegy melyik évszakban lesz, jó lesz. :)

2011. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nyáron rosszabb terhesnek lenni a nagy meleg miatt. Az egyik babám téli a másik meg nyári
2011. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ÖÖöö én nem gondolkodtam előre,de a húgom szeretett volna másodszorra is nyári babát,hogy jók legyenek a kis ruhák.Össze is jött neki,csak az első lány,a második meg fiú...:)


Szerintem sem érdemes ezen agyalni...a végeredmény szempontjából olyan lényegtelen,hogy milyen évszakban születik....:))

2011. márc. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
májustól-februárig voltam terhes, imádtam! És mire a picurt ki lehetett vinni a levegőre, beköszöntött a tavasz:) Teljesen mindegy mikor szülsz, ha az a pici jönni akar, akkor had jöjjön. Amúgy meg ne taktikázzatok, vágjatok bele, mert az idő csak telik és sajnos sokszor van úgy, hogy várat magára a picur, nekünk is 1,5 év alatt jött össze!
2011. márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazatok van, nem éri meg taktikázni mert ki tudja hogy hogy meg mikor fog összejönni.

A tél nekem is ebből a szempontból nem tetszik, mert ha már nagy a pocak, nehezebben lehet öltözködni télen. A legideálisabbnak azt tartanám ha szeptemberben jönne össze a baba és júniusba meg is lenne, csak olyan sok idő van még addig és nem tudunk/akarunk már sokat várni.

2011. márc. 21. 11:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Haaaat, azert ez az egesz nem olyan egyszeru, mint ahogy Moricka azt elkepzelte:)
2011. márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet ezt szabályozni.

Szintén januártól októberig voltam terhes.Jó volt,mert nagy pocakkal könnyebb volt öltözködni,nyári kismamaruhát könnyebb találni,mint téli nadrágot,pulóvert,kabátot stb.A hangulatomnak is jobb volt,mivel az egész terhesség napsütésben,jó időben telt.Az pedig még jobb volt,hogy októberben születtek a gyerekek,nem volt változékony az időjárás mint pl. tavasszal,hideg volt és kész,hónapokon át téli öltözék kellett,ez így egyszerűbb volt,mint rétegesen öltöztetni,meg le fel venni a pulcsit mert egyik órában még meleg van,másikban hűvös.A nyárról nem is beszélve,mikor folyik a víz az újszülöttről,és azért ordít,a hideg ellen könnyebb védekezni mint a meleg ellen.Télen is bármikor sétálhattok,legfeljebb már sőtétben meg -10 fokban nem,nyáron viszont a 40 fokban 11-től 4-ig nem tudtok kimenni.Na mindegy,ez csak az én véleményem.

2011. márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nyári babát akartam, de elvetéltem. Téli fiam lett végül, pedig nagyon nem akartam télit. Utólag nem bántam meg.
2011. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a sors dönti el, mi ezen nem is gondolkodtunk, bár tény, hogy télen macerásabb jól felöltözni, hogy meg ne fázz, de ez a dolog szépségéből semmit sem von le! Ne agyalj ezen, kezdjetek bele, amikor úgy gondoljátok, hogy itt az idő! Nekem a férjem azt mondta, hogy nem csak egy baba fogan meg, hanem egy személyiség, egy lélek is! Tudja ő, hogy mikor érkezzen! Sok sikert!
2011. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!