Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet buta kérdések, de...

Lehet buta kérdések, de válaszolnátok kérlek?

Figyelt kérdés

Tini lány vagyok, de olyan sok mindennel nem vagyok tisztában. (: Jártam biológia órára, de ott ilyeneket nem tanítanak, én meg kíváncsi vagyok nagyon. :)


Ha egy nő elélvez szex közben és nem védekeznek sehogy, azonkívül hogy kielégül van valami szerepe ennek az egésznek abban, hogy a spermiumok hamarabb/ könnyebben eljussanak oda ahova kell (gyerekvállalás szempontjából)? Vagy ezek az összehúzódások csakúgy vannak, de a szerepük ebből a szempontból jelentéktelen?

Illetve ha valaki gyereket akar hány naposnak kell lennie a spermiumoknak vagy ez mindegy?


Mert találtam a neten egy ilyet, de nem tudom ez mennyire igaz.


" Annyit fontos tudni, hogy a spermiumok kb. 72 órán át „érnek”. Ha tehát megfelelő minőségű és mennyiségű spermiumot szeretnétek, akkor érdemes lehet időnként egy kicsit visszafogni magatokat. A túl gyakori ejakulációval csökkenhet a spermaszám és a nemzőképesség. Emiatt van, hogy pl. a leendő apa kivizsgálásakor előtte 3 napig nem javasolt szeretkezni, hogy a vizsgálatot a lehető legjobb minőségű „anyag” alapján végezzék."


Köszi ha írtok. (: Jah és nem tervezek gyereket, csak tudni akarok mindenről. xD


16/L


2011. márc. 27. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen van, valóban gyorsítja az eljutást. De ha nem következik be, - mármint a nő részéről a kielégülés - akkor a teherbeesés még lehetséges! (sőt, az előspermiumoktól is!)


A 2. információ is helyes.

2011. márc. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen azt tudtam, hogy a nő kielégülés nélkül is teherbe eshet, mert olvastam a neten, hogy sok nőnek nem is sikerül kielégülnie. Csak még volt egy olyan megérzésem, hogy ezeknek az összehúzódásoknak más szerepük is van/ lehet. (: Anyutól nem merek ilyeneket megkérdezni, a suliba meg főleg nem.


Bocsi, hogy ilyen buta vagyok, köszi a válaszodat, megy a zöld kéz.

2011. márc. 27. 19:32
 3/3 sumergo ***** válasza:
Ha el szeretnéd kerülni a terhességet, teljesen mindegy, hogy hány naposak a spermiumok, mert életképes spermium mindig van az ondóban. A 3 napos várakozási időt a legjobb minőség eléréséhez javasolják, és nem azért, mert egyébként egyáltalán nem alkalmas megtermékenyítésre.Tehát mindenképp javasolt valamilyen védekezési módszer.
2011. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!