Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől lehet valakinek sárgates...

Mitől lehet valakinek sárgatest elégtelensége és mik a tünetei?

Figyelt kérdés
Házilag lehetne-e segíteni ezen anélkül, hogyha mégsincs ezzel baj, ne kavarna be?
2011. ápr. 9. 17:16
 1/6 A kérdező kommentje:

Ha valakinek ilyen problémája van, attól még teherbe eshet???

Volt valakinél ilyen?

2011. ápr. 9. 17:21
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Erre utaló jel pl, ha mensi előtt van pár napig barnás pecsételésed. Szintén utalhat rá, ha a tüszőrepedés után eltelt napok száma rövidebb mint 14. (Ezt hőmérőzéssel tudod jól követni.)

A legtisztább az lenne, ha csináltatnál egy hormon vérvételt. A ciklusod 3. és 21. napján vesznek vért. Nekem is csináltak, a 21.napi progeszteronom alacsony lett. Ezután a következő ciklsuban is levették a 21. napon. Ennek az eredményét még várom. Ha megvan, konzultáció a nődokival.


Szóval az én véleményem az, hogy jobb lenne Neked is egy vérvétel, hogy tudd tényleg alacsony e és ha igen mennyire. Ettől függenek szerintem a további lépések.


Azt mondják egyébkét jó erre a problémára a palástfű tea, a barátcserje és van progeszteron tartalmű krém is. De jó lenne kikérni az orvosod véleményét. Ő lehet azt fogja mondani, hogy tüszőrepedés után Utrogestan kellene. Ez szintén progi tartalmű, de csak orvos írhatja fel.

2011. ápr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamit elfelejtettem. Teherbe lehet esni, ha nem vészesen alacsony, én is terhes lettem, de a 6. héten elment a baba. :-( Ugyanis amíg nem alakul ki a méhlepény, addig a progi segíti a babát abban, hogy fejlődjön. Ha a 12. héten átveszi ezt a szerepet a méhlepény, akkor már nincs gond.
2011. ápr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. ápr. 9. 17:49
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha az ovuláció után a hő 12-14 napig fent van, akkor kizárható az, hogy sárgatest elégtelenségem van?
2011. ápr. 9. 18:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt igazából csak vérvétel tudja megállapítani.

De ha fent van a hőd 12-14 napig és nem barnázol mensi előtt az mindenképpen jó jel! :-)

2011. ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!