Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek segít teherbe...

Szerintetek segít teherbe esni, ha most beszedek fél havi fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
2,5 éve próbálkozunk, de belefáradtam az orvoshoz járásba és szeretnénk valami más módszert is kipróbálni.
2011. ápr. 12. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor minimum egy havit szedj!Fél havit ne! Én 4évig szedtem fog.gátlót,doki azt mondta ha babát szeretnénk akkor tabletta abbahagyása után rögtön próbálkozzunk ,mert nagyobb az esély a teherbeesésre.Így is lett,abban a hónapban terhes lettem!
2011. ápr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fél havit ne (min.1 havit), de én biztosan semmibe nem kezdenék bele úgy, hogy a dokival ne beszélném meg (mi 3 évig próbálkoztunk egyébként mire összejött, tehát nem lehet rám mondani, hogy "könnyen beszélek").
2011. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Velem is szedetett a dokim fél havi fogamzásgátlót, azzal a céllal, hogy kiüssék a saját hormonháztartásomat. Ezzel csak jól összekavarod a hormonjaidat!

Mibe fáradtál bele? Miket csináltak eddig?

2011. ápr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jó pár hormonvizsgálatom volt, aminek az eredménye jó volt. Reggeli hőmérőzés, vérvétel, ultrahang, vizsgálatok. Volt átjárhatósági vizsgálatom és minden rendben találtak. Kb 4 hónapja nem foglalkozom semmivel, mert úgy éreztem, hogy becsavarodok. Mindig csak a fogantatás járt az eszembe. Sokkal jobban érzem magam mostmár. Véleményekre voltam kíváncsi, mert a környezetembe volt olyan anyuka aki így esett teherbe, hogy fog.tablettát szedett be.
2011. ápr. 12. 15:05
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem szednék fogamzásgátlót ... Ha teljesen kivizsgáltak és minden eredményed jó, akkor lehet pszichés probléma is: lehet, hogy már annyira szeretnétek a kisbabát, hogy azért nem sikerül.
2011. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha most rendben van a hormonháztartásod, miért akarod jól szétcseszni?

Fél havit semmiképp ne szedj be, és különben is egyeztetni kell a nőgyógyászoddal a továbbiakat. Főképp, hogy ő írja fel a tablettát....

2011. ápr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Párod is rendben van?

Milyen hormonokat néztek eddig neked? Biztos, hogy nem maradt ki valami?

2011. ápr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Orvosi felügyelet nélkül önkényesen nehogy hormont szedj! Azzal lehet, hogy többet ártasz magadnak. Fog.gátlót lombik előtt szoktak felírni. Mi 2 éve várunk babára, én is rettentően bele vagyok fáradva, tehát megértelek. De egy nő a világ végére is elmenne egy kisbabáért :)
2011. ápr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 sumergo ***** válasza:

Szerintem a probléma fajtájától függ, hogy szedetnek- e foggátlót a terhesség elősegítésére.

Én lombikos vagyok, jó pár lombikost ismerek is, de közülük senkivel nem szedettek, velem sem.

Inkább valamilyen jellegű hormonprobléma esetén szedetik. Abban egyetértek a fentiekkel, ha rendben vannak a hormonjaid, semmi nem indokolja, hogy szedjél foggátlót.

2011. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Manka68 ***** válasza:

Szia kedves Utolsó!

Én is lombikos vagyok, és velem bizony szedetett a dokim 12szemet, azért, hogy a hormonháztartásomat lenullázzák!!

Semmi másra nem jó ez a módszer. A kérdező magánszorgalomból szeretné ezt. És még mindig nem jó 5let. Inkább végig kéne csinálni a kivizsgálásokat.

2011. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!