Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőmérősök figyeljetek!? Ezek...

Hőmérősök figyeljetek!? Ezek szerintem tényleg nem olyan megbízható módszer a teherbeeséshez?

Figyelt kérdés
Az esetem: Babát szerettünk volna, így nekiálltam hőmérőzni. Az alaphőm 36,6-36,7, ovu után 37-37,1. Képzeljétek, egészen a 19. napig lent volt a hőm, és a 20. naptól kezdett felmenni. Mondtam is a páromnak, hogyha nem hőmérőzök, akkor tuti lecsúsztunk volna róla, mert ezek szerint később volt pé-m, nem a 14. napon (mert ugye általában az utolsó vagy utolsó előtti alacsony napon van pé.). Sikerült a baba. Voltam dokinál, mondtam neki, hogy lehet, hogy UH-al kisebb lesz a baba kb. 5 nappal, mert valószínű késői pé-m volt. Erre képzeljétek el megnézte UH-on és a méretek alapján pontosan középidőben fogant, mert a normál hét méreteinek felel meg, nem a majdnem egy héttel kisebbnek, mint ahogy én gondoltam, hogy később volt pé-m. Na akkor most mi van? A doki mondta, hogy ebből látszik, hogy nem 100% a belső maghőmérséklet sem, arra sem lehet adni 100%-ban. Végülis mindegy, a lényeg, hogy a babám jól van, a méretei rendben és van szívhangja. Csak szerettem volna veletek megosztani, akik hőmérőztök, hogy lehet, hogy ti is a hő alapján próbáltok együtt lenni és nem ad teljesen valós eredményt. Remélem azért "tudtam segíteni" kicsit. Mielőbbi sikereket a babavárásban akit érint! Köszi, hogy megoszthattam veletek.
2011. ápr. 20. 06:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Köszönjük szépen, hogy megosztottad ezt velünk!

És nem utolsósorban pedig GRATULÁLOK!

2011. ápr. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Gondoltam leírom a példámat, hogy tényleg bármi megtörténhet, nem kell feltétlenül hinni a hőgörbének.
2011. ápr. 20. 07:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Köszi hogy leírtad. Az az igazság, hogy legtöbbször a hőmérőzés abban segít, hogy ne stresszelj rá annyira. Ha pedig nyugodt vagy, az már fél siker...
2011. ápr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az a kérdés, hogy mennyire megbízható az UH, mert ahány orvos annyifélét lát egy UH-n.. :)


Gratulálok a babához!!! :)

2011. ápr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babához:)

MOndjuk az uh sem tökéletes:) Elég egy milliméter kézremegés, és máris egy héttel idősebb a baba:)


Kiváncsi leszek, hogy 12 hetes uh-n mekkora lesz:)

2011. ápr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is kíváncsi leszek. Bár amit adott képet azon elég pontosnak tűnik, ahogy mérte. Majd kiderül.
2011. ápr. 20. 08:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát azért szerintem nem az ultrahang téved... :)))

Gratulálok!!!!


A hőmérőzés egyébként szerintem sem egy biztos módszer, hiszen vannak olyan nők, akiknek pé után nem megy fel rögtön a hő.... sőt volt már olyan is hogy pé sem látszódott a görbén, mégis sikerült a baba!


19 hetes km

2011. ápr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy volt egy rendkívüli peteérésed?
2011. ápr. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Uh-n előfordul koraterhességnél, hogy kisebbnek látják a babát, de szerintem az nem lehet (ilyen korán), hogy nagyobbnak mérik a valósnál! Úgyhogy vsz. tényleg középidőben fogant! Én is gratulálok!
2011. ápr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt én is kétlem, hogy egy héttel nagyobbnak mérnék ilyen pici korban. Amúgy 7 hetesen voltam.
2011. ápr. 20. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!