Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hormonok a vízben? Elhiszitek?...

Hormonok a vízben? Elhiszitek? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy mivel egyre több nő szed fogamzásgátlót, és ezt a vízből nem tudják "kiszűrni", a csapvízzel mintha fogamzásgátlót szedne minden nő, még ha kismértékben is. Szerintetek igaz? Ha felforralom a csapvizet, az "megtisztítja"?
2011. máj. 1. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is hallottam erről! És úgy tudom, hogy igen, a forralás megtisztítja a vizet ettől, de a pl. a házi vízszűrő nem.
2011. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is hallottam ilyenről.

Lehet, hogy azért nem sikerül a baba? Nagyon sok csapvizet iszom...

2011. máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom a folyamatot bevallom, de én azt gondolom, hogy merész állítás tisztított szennyvíz folyik a csapból. Mert ez az állítás azt a folyamatot feltételezi, vécéből a víz szennyvíztisztítóba kerül és onnan vissza a csapba.

De szerintem ilyen formában nem kapjuk vissza a vécén lehúzott meg egyéb módon lefolyt szennyvizet.

Nálunk Fehérváron artézi kutakból nyerik a vizet, amik persze lehetnek szennyezettek., de nem ilyen formában.

Egyébként szerintem a tisztitott szennyvizet például a Dunába eresztik bele és ott a halaknak valóban okoznak problémát a gyógyszermaradványok.

2011. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez sajnos tény, nem híresztelés. Ez főleg a fővárosban okoz problémát. De nem csak a hormonokat, hanem minden gyógyszermaradványt visszakapunk csökkent mennyiségben. Erről már Czeizel Endre is sokat írt, és szorgalmazta, hogy a gyógyszermaradványoktól is szabadítsák meg az ivóvizet. Nem tudom a forralás eltünteti-e ezeket (szerintem nem, hiszen ezek nem baktériumok), de állítólag a komoly vízszűrő berendezések (nem a vízszűrő kancsók, hanem a bejövő vízcsőre szereltek) mentesítik az ivóvizet ettől.
2011. máj. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16-05-ös válaszoló. Hát épp ez a probléma amit te is leírtál, hogy a Dunába engedik vissza. Na de mi budapestiek onnan kapjuk az ivóvizet is!
2011. máj. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy a pestiek a Duna vízét isszák, ezt én is tudom, de onnan már olyan higitásban érkezik vissza a rendszerbe, hiszen folyóvíz, nem állóvíz, hogy embernél nem okozhat problémát, Halaknál igen , akik egy az egyben a szennyvizet kapják. De emberek nem egy az egyben, zárt rendszerben a szennyvizet kapják vissza.
2011. máj. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor is veszélyes. Mellesleg 1-2 évvel ezelőttig a budai oldal szennyvizének 2/3-ad része tisztítatlanul ömlött a Dunába...
2011. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi is hallottunk erről, így egy ideje ásványvizet iszunk a férjemmel együtt...
2011. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy tisztított szennyvizet iszunk, viszont én kétlem, hogy ezért ne jönne a baba. Én is azt iszom, és most mégis 6 hetes vagyok, elsőre sikerült!
2011. máj. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Természetesen nem "ettôl függ", de ha ki lehet küszöbölni ezt a "veszélyforrást", én mindent megteszek...
2011. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!