Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kicsi pajzsmirigy gondon...

Kicsi pajzsmirigy gondon segíthet a Jodid tabletta?

Figyelt kérdés
Elvileg referenciatratományon belül van a TSH-m (2,6), de jobb lenne, ha 2 alatt lenne. Szerintetek a jód megoldja ezt a kérdést?
2011. máj. 3. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kelp! Búzacsíra!!
2011. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Biovanne, abban annyi van, amennyi naponta kell.:))
2011. máj. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de még mindig nem világos számomra, hogy a jódbevitel csökkentheti-e a TSH-t.
2011. máj. 3. 10:59
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze, igen, de nem szabad túlzásba vinni, mert megzavarhatja a pajzsmirigyet, ezért írtam, hogy mivel nem szedsz semmit, a biovannéban annyi van, ami naponta kell, így csökkentheti, vagy normál szintre hozhatja a pajzsmirigyet. Mást nem nagyon mernék, mert nem mindegy a mennyiség.
2011. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és azt nem írtam, hogy nekem 1,95, és csak biovannét szedek. (szépségvitamin)
2011. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. máj. 3. 11:13
 7/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, babaprojekt miatt kellene ez az érték. Egy cipőben járunk - nekem 3,04 volt a TSH-m. Most jodid-ot szedek 150 mikrogrammot/nap (másfél szem a 100-asból) és emellett diétázom: kiiktattam a finomított élelmiszereket (fehérliszt, cukor, stb), mert utánaolvastam, hogy ezek is alulműködéshez vezethetnek. És szépen elindult lefelé. Sok orvos már ilyen értéknél is gyógyszert ír fel, amivel csak az a baj, hogy az egyébként sem túl jól működő pajzsmirigy még kevesebb hormont termel majd, s a gyógyszeradagot kell emelni.
2011. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Igen, babaproject miatt kezdem túlaggódni magam, mert egy tökéletes terhesség után a második vetéléssel végződött és azóta sem sikerül. Úgy döntöttem, hogy elkezdem szedni a napi 1 Jodid 100-at, abból nem lehet gond. Egyébként is sószegényen étkezem, lehet, hogy ez a baj. Nameg a sok édesség....
2011. máj. 3. 13:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos NEM mindenkinek jó az anorganikus jód...

Az egyik ismerősöm 2-es TSH-val babaprokect miatt önszorgalomból 100-as jódot szedett 2 hónapig. Csinált magának egy jó kis pajzsmirigy gyulladást. Igaz a TSH-ja lement 0.64-re. Most már endokrinológushoz jár, aki megtiltotta neki hogy bármilyen jód tartalmú készítményt szedjen.

Most arra "várnak" hogy a pajzsmirigye összeszedje magát ( a TSH-ja nő megint), valószínű pajzsmirigy hormont fog kapni és úgy fogják a TSH-ját 1 körül tartani!


Szóval szerintem jobban jársz egy endokrinológussal, mert árthatsz a jóddal!!!

2011. máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez így van! Igaza van az előttem hozzászólónak. Nem véletlenül figyelmeztetnek, hogy ok nélkül senki se szedjen jódot, mert árthat!Azért írtam, hogy max annyit szabad szedni, ami benne van pl egy szépségvitaminban, ami a napi ajánlott adag.

De azt sem szabad huzamosan szedni, szünetet kell tartani.

2011. máj. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!