Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg gerinctelen lennék a...

Tényleg gerinctelen lennék a főnökömmel szemben?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve dolgozom a mostani munkahelyemen. Határozott idejű szerződéssel vettek fel egy évre, majd folyamatosan hosszabbítottak 6 hónapokat.

A főnököm többször mondta, hogy azért csinálják ezt, hogy ne tudjak babát vállalni, vagy ha bevállalom, akkor ne kelljen semmit fizetniük utánam. Így viszont nem járna nekem gyed. :(

Lassan itt az ideje a következő hosszabbításnak. Felmerült bennünk a párommal, hogy félidőben nekiállnánk próbálkozni, de az azutáni hosszabbításig titokban tartanánk.

Szerintetek gerinctelen lennék ettől? :(


2011. máj. 3. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A főnököd a gerinctelen, hogy képes így csinálni.

Ebben a helyzetben én is ezt tenném amit ti "terveztek".

2011. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen.Ne a melóhelyednek legyen jó hanem neked.Az viszont más kérdés, hogy mi is van pontosan a munka szerződésedben erre vonatkozóan......
2011. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben kicsit sem.
2011. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Èn mindig gerinctelenek tartom aki terhességgel szúr ki a fönökével, de ebben az esetben ez egyáltalán nem az.

Azért elég durva ha ezt így nyiltan a szemedbe mondja, én a következö hosszabításnál ezt titokba felvenném és a munkaügyifelügyeletnek bemutatnám, a cég még kártérítést is fizethet neked egy ilyen beszolás maitt.


nekem egy éves szerzödésem volt és mikor teherbe estem épp óriási leépítés volt, de nem rughattak ki, és nagyon rendesek voltak végig, igaz munkát nagyon nem tudtak adni, de ott tartottak és nem genyoztak.

2011. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Semmi kitétel nincs a munkaszerződésemben, nem merték beleírni. Ehelyett inkább hosszabbítgatnak :(
2011. máj. 3. 10:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora paraszt a főnököd!:S

Amúgy azt hiszem van olyan törvény vagy vmi h terhes alkalmazottat nem rúghatnak ki,csak próbaidő alatt!Nézz utána h ez még így van e!Mondjuk ha ki akarnak rúgni úgy is talál vmi okot,de akkor perelhetsz!Amúgy szerintem is jól csináljátok,én se mondanám meg a főnökömnek!

2011. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Bennem is felmerült már, hogy felveszem. De attól félek, ha nem esem teherbe, és kiderül, akkor nem fognak hosszabbítani. Utána pedig mehetek a munkaügyre, - mellesleg már voltam -, mert teljesen törvényes, hogy nem hosszabbítanak.
2011. máj. 3. 10:35
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
én igyekszem mindenben a lehető legbecsületesebb lenni, de az, hogy valaki becsületes, még nem jelenti azt, h palira is lehet venni. márpedig ők erre játszanak és még csak nem is titkolják, tehát tévedés lehetősége kizárva. szerintem nyugodtan vágj bele :)
2011. máj. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vágj bele, nyugodtan.

Figyelj arra, hogy a hosszabbítás kitartson a kiírt dátum előtti 28 napig, mert akkortól már igényelhetsz tgyást, és ha tgyás alatt szűnik meg a munkaviszonyod, akkor passzívan jár a gyed.

A határozott idő lejártáig ugyanúgy viselkedik felmondási védelem szempontjából a határozott idejű szerződés, mint a határozatlan, vagyis ha a munkaviszony a szerződés szerint él pl. dec. 31-ig, akkor dec 31-ig rendes felmondással nem küldhetnek el.

Ha ügyesen időzítetek, akkor jól jössz ki a dologból.


Plusz: ha mégis kitesznek a terhesség miatt, mert rossz az időzítés, akkor igényelj álláskeresési támogatást. Azalatt biztosítottnak minősülsz, és ha a fennállása alatt igényled a gyedet, akkor az is járni fog, még ha meg is szűnik a munkaviszony szülés előtt.

2011. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy olvasod e még, de nekem is pont ugyanezért volt 4 hónapos határozott idejű szerződésem, amit mindig hosszabbítottak, mert féltek hogy baba lesz, és nem akartak utánam fizetni semmit!

Én is így próbáltam taktikázni, ahogy te, hogy amíg nem látszik, addig az újabb szerződést megkötni velük, legjobb esetben olyan 12 hetesen, és akkor még a 7. hónapig ugyebár nem tudnak mit kezdeni velem. Utána, meg munkakeresési segély vagy minek hívják manapság, és akkor jár úgyanúgy minden,sőt ha lejár a munkanélküli, akkor is még van 42 napod asszem hogy szülj, és kapsz úgyis mindent!

Nekünk nem jött össze a baba, és ott is hagytam azóta azt a munkahelyet, mert más miatt is problémás volt!

Vállald be szerintem, ez a munkáltatóknak adott túl nagy szabadság miatt van! Gerinctelennek tartom az ilyen embereket, akik félnek alkalmazni mert nő vagy és szülhetsz...abba meg nem gondolnak bele, ha az ő anyukájuk nem lesz terhes velük, ők nem lennének itt ebben a világban...

2011. máj. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!