Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inszemináció helyett kérhetem...

Inszemináció helyett kérhetem a lombikot vagy ezt csak a doki döntheti el?

Figyelt kérdés
Már 2 éve várjuk a babát.A páromnál minden rendben én viszont enyhe pcos vagyok és nincs ovulációm.Olvastam hogy nagyobb esélye van a lombiknak.Vagy rosszul tudom?
2011. máj. 10. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Viszont sokkal drágább is. Neked is (több gyógyszer) és az OEP-nek is, épp ezért előírás valamennyi inszemináció a lombik előtt. Kivéve persze elzáródott petevezetőknél, mert akkor semmi értelme az inszemnek.

Szerintem bízz egy kicsit jobban, sokaknak segített az inszem. Stimulálnak majd, tehát lesz peteérésed, ergó babád is.

2011. máj. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hány inszemináció kell, hogy hány éves vagy. 35 év alatt 3.
2011. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ. Mi magunktól kerestük meg az intézetet, mert minden ok volt velünk, volt egy missed ab.-om és azóta nem jött a baba. Ismeretlen eredetű meddőséggel vettek fel. Azóta már 18 hetes vagyok. Tény, hogy nagyobb az esély, de tényleg sokkal drágább, de persze ha anyagi akadály nincs, én nem tétováznék sokáig a kivizsgálásokkal és a konzultációval az intézetbe.
2011. máj. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok a párom 41.Nekem magas az inzulinom erre szedek gyógyszert.Azt tudom hogy drágább a lombik de nagyobb az esélye.
2011. máj. 11. 10:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Némi kezelt inzulin problémánál nem hiszem, hogy nagyobb az esélye. Simán beválhat nálatok az inszem is.
2011. máj. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi 4 éve várunk a babára, tavaly voltunk kivizsgálásokon párom láza miatt elég rossz lett a spermalelet. Ráment az egész év a várakozásra mindig 3 havonta nézték neki hogy javul e pedig nem adtak semmit mi szereztünk be sok vitamint meg ami még javíthat az eredményén. Végül 3. leletnél mivel nagyon kicsi javulás volt azt mondták egyből hogy lombik :S nos én még inszemre készültem lelkileg és teljesen ledöbbentem és megijedtem. Aztán még egy lelet év végén és sokkal jobb lett,inszemhez is elég jó mégis maradtunk a lombik várólistán. És egy hét múlva megbeszélés az orvossal mikor kezdem a szurikat :S eléggé parázok én először inszemre mentem volna. Sok sikert az inszemhez!
2011. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!