Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulációs teszt peteérést...

Ovulációs teszt peteérést vagy tüsző repedést mutat ki? Vagy mindkettőt?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az LH hormon felelős a tüsző megrepedéséért. De akkor van érett pete is? Ez már egyből következik?
2011. máj. 19. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:

A pete megérik- a tüsző megreped- a pete kilökődik.

Így történik. Amikor az ovutesztet ellövöd, akkor bármelyik kifejezést használhatod a diagnózis leírására. :)

2011. máj. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A ciklusod elejétől jelen van egy hormon amit lutelizáló hormonnak mondanak tehát ez az lh , ez a hormonszint ciklus elején alacsony, nem mutatható ki, ahogy közeledik a ciklus közepe ez a hormonszint nő,érleli a tüszőt lesz egy nap amikor eléri a csúcspontot, ezt mutatja a teszt, tehát ilyenkor lesz pozitív, de ez még nem azt jelenti, hogy minden oké, csak majdnem:) innentől számítva ha minden így folytatódik tovább, akkor a tüsző megreped a pozi teszttől számítva 24-36 órán belül, és kilöki magából a petesejtet,tehát a kérdésedre a válasz az, hogy van peteérésed, van petéd, de nem biztos, hogy azalatt az egy-két nap alatt ami eltelik a pozi teszttől a repedésig nő még annyit ami a repedéshez szükséges.Ha ez nem következik be, akkor elsorvad, szétesik vagy cisztává alakul és jobb esetben erős mensivel távozik.Tehát az lh pozi teszt, nem biztosíték arra, hogy meg is reped a tüsző.
2011. máj. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

OFF

Kedves 2. válaszadó! A testhő sem jelent így egyértelmű ovulációt? Nekem pl. mindig tökéletesen látható, mikor van ovu, de akkor lehet, h nincs is, csak a hormonok játszanak?

2011. máj. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, ezt ne vedd támadó kérdésnek, de most beijedtem. :)
2011. máj. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bár nem a második válaszoló vagyok, de ha megemelkedik a hőmérsékleted és fent is marad, akkor megvolt az ovud!
2011. máj. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajna több olyat is láttunk már ,hogy tökéletes hőgörbéje volt még sem volt tüszőrepedés, mert ha pl átalakult cisztává az is magasan tartja a hőt, viszont azért hozzáteszem azt is, hogy akinek nem történik meg a repedés annak nem megy olyan magasra a hője mint annak akinek megvolt, láttam már olyat is akinek 36,7 körülig felment, az alaphő 36,3 volt és nem volt tüszőrepedés, amikor viszont rendbe rakták, gyógyszert kapott akkor a hője 36,9-37 fok is volt a ciklus második felében, de van akinél természetes a 36,6-36,7 is teljesen egyénfüggő.
2011. máj. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindig elfelejtem azt amit egy genetikus orvos mondott nekem, h a női ciklusban az a biztos, h semmi sem biztos. :) és :(
2011. máj. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, csak a peteérést mutatja az ovu teszt, azt nem, hogy megrepedt-e a tüsző.

Viszont itt az egyik válaszban nagyon érdekeset olvastam a cisztává alakulásról. Nekem a 24. napon volt PÉ-m, utána szépen felment a hőm, de nem akar megjönni és a teszt is nega (16. vagy 17. DPO...). Lehet, hogy cisztám van?

2011. máj. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném,hogy cisztád van!!!

Szerintem csak egyszerűen késik!

2011. máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!