Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy alulműködésem...

Pajzsmirigy alulműködésem van, fél éve gyógyszeresen kezelik, február végén voltam kontrollon, de még mindig 7,6 a TSH-m (a normál olyan 0,3-4,6). Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt mondták, így nem is nagyon fogok tudni teherbe esni, vagy ha igen, újra elvetélek (tavaly volt a 3. ), vagy fejlődési rendellenességgel fog megszületni a babám. Nőnek a göbeim is. Dokihoz csak 2 hónap múlvára kaptam időpontot. Most mit csináljak? Valakinek van ötlete, milyen más dokihoz menjek el, milyen egyéb vizsgálatot csináltassak, stb?Mérem a hőmet is, viszont 0,5 eltéréssel állandó egész hónapban. Lehet, hogy akkor nincs is pé-m(eddig mindig volt)?Ha igen, ezt okozhatja a gyógyszer?Ma vagyok a 20 napon, ma 36,6 volt(eddig 36-36,4).Segítsetek...!
2009. márc. 14. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha még mindig magas a TSH-d, hogyhogy nem emelték meg a gyógyszeradagodat? Úgy tudtam, hogy pont azért ellenőrzik vérvétellel, hogy hozzá tudják igazítani a megfelelő dózist...

Egy pesti dokit tudok neked ajánlani: Szendei György, SOTE1-en rendel, endokrinológus-nőgyógyász, nála jó kezekben lennél, mert egyszerre tudja kézben tartani az endokrin problémát és a nőgyógyászatit.

Remélem hamar megnyugtat majd ő, vagy egy másik jó orvos!

2009. márc. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem milyen gyógyszert szedsz és mennyit?


Nekem decemberben még 3,8 volt az eredményem, majd februárban egy stimus hónap lerontotta 5,7-re. Ém 50mg Letroxot szedek, és 4 hét múlva lesz kontrollom.

2009. márc. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

L-Thyroxin-t szedek, napi 100ng-ot. Szeptemberben kezdték el az adagolást, akkor 3 hétig az Eutyrox-ot szedtem, de annyira rosszul voltam tőle(magas pulzus és vérnyomás), hogy erre cserélték.9,7 TSH-val indultam szintén napi 100 ng-mal, akkor felment 0,231-re(novemberi kontroll).Majd 75/100 ng napi váltással, így lett megint 7,6 február végén. Nekem mindig azt írják, hogy 3 hónap múlva kontroll.Az uh-ra 6 hót írtak, de mivel a másik oldalon is lett göböm(és mindkettő nőtt), így azt is megnézettem febr. végén, pedig szerintük csak májusban kellett volna, kontrollkor.Most megint napi 100-at kell szednem. A hőm alapján szerintetek van pé-m?(félidőben érzem az erős szurkálást).Illetve lehet a gyógyszertől az, hogy a libidóm majdnem 0?(vagy ez a pm alulműködés tünete...?)

2009. márc. 14. 16:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Én Euthyrox 50-t szedek 6,5-ös TSH-ra. Jövő héten lesz meg az újabb eredményem, az alapján emelnek vagy csökkentenek...

Nekem emiatt több, mint fél évig nem volt peteérésem. De akkor, amikor éreztem, hogy volt (szurkálás), akkor tényleg volt is, mert sikerült a baba! Sajnos 8 hetesen elvetéltem, mert akkor még nem tudtam az alulműködésről, és gyógyszert sem szedtem. Valószínű, nálad a gbök miatt ilyen nehéz beállítani a megfelelő gyógyszermennyiséget. De szerintem, peteérésed van. Csak teherbeesni tényleg kockázatos, látsd az én példámat...!

Talán magán endokrinológust kellene keresned, mert így, hogy göbök is vannak, és babát is akartok, havonta kéne tsh-t nézni, semmiképp sem félévente vagy 3havonta!!

2009. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves Mindenki! köszönöm az ötleteket és a véleményeket! 1.hozzászólónak: meg fogom keresni az általad javasolt doktort.Remélem, tényleg tud majd segíteni! Ő magánorvosként praktizál, vagy a TB keretében is fog segíteni?
2009. márc. 14. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!