Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnék babát, de a párom...

Szeretnék babát, de a párom nem! Hogyan tudnánk megegyezni?

Figyelt kérdés

1 évvel ezelőtt a párom megkérte a kezem,és azt mondta márciusba vágjunk bele a baba projektbe,a márciusból nem lett semmi,mert augusztusba változások lesznek a munkahelyén,2 ember helye veszélyben van,és fél ő az egyik.

De megígérte ha marad mindenképp belevágunk.Viszont valamelyik nap beszéltünk,és azt mondta lehet ha marad,akkor se akarja,megváltozott a véleménye,ő még nem akar babát.A kérdés csak az,akkor miért mondta?Én annyira beleéltem magam,mert már nagyon szeretnék babát,és most borzasztó csalódott vagyok.Most leszek 30 éves,és már nagyon érzem az anyai ösztönöket,ha meglátok egy gyereket,sírni tudnék!Ő azt mondta,majd lesz gyerek!De kérdem én,mikor?Ez olyan kilátástalan így!Már annyiszor próbáltam vele beszélni,de csak veszekedés a vége,mert ő csak a sajátját hajtja,hogy sok pénzbe kerül stb.Úgy érzem csak kifogást keres!Szerintetek?

Nem így képzeltem a babatervezést,most meg egyedül vagyok,csak én szeretném!

Most voltam orvosnál,minden rendben van,szóval nincs akadálya testileg a babának.

Ti mit tennétek a helyemben?Most végtelenül szomorú vagyok!:(

Előre is köszönöm!


2011. máj. 21. 10:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem is kifogást keres.

Be kell vallani 30kor körül már illene tényleg szülnöd.Gondolj be,mire össze jön,plus még 9 hónap.Lehet arra már 33 leszel.Ha nem akar gyereket akkor....

2011. máj. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tényleg úgy néz ki, hogy csak kifogásokat keres. Remélem én nem fogok ebben a cipőben járni majd, ha végre oda kerülünk, hogy a megbeszéltek szerint belevághatunk. Mondjuk eddig szerencsére az én férjem ugyanúgy vélekedett, mint én, hogy szeretne már ő is babát.

Amikor erről beszéltek és azt mondja, hogy sokba kerül egy baba felnevelése meg ilyeneket, akkor mond neki, hogy már 30 vagy, mire összejön a kicsi az ki tudja mennyi idő lesz. Minél idősebben szüli egy nő az első babáját annál kockázatosabb. Na meg ki tudja 1-2 vagy akár több év múlva milyen anyagi helyzetben lesztek. Ezt sosem lehet tudni, erre nem lehet alapozni, hogy ha majd anyagilag minden jobb lesz, majd akkor jöhet a baba. Mert ha mondjuk fél év múlva nagyon jól álltok, és belevágtok a babaprojektbe, ki tudja mi lesz akkora mikor megszületik a kicsi? Szóval erre nem alapozza a mikor-t, mert akkor soha nem jön el az a nap. Ő nem szeretne büszke apuka lenni?

Kitartást neked!

2011. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva van a dolog.Párom(vőlegényem)szeretne,én nem.De ő nem sürget engem,megvárja,amíg én is "hozzászokok a gondolathoz".

A ti esetetek elég furi.Egyszer már volt róla szó,rendben.

A párod konkrét okot nem mondott,hogy miért is nem lehetne elkezdeni próbálkozni?

Mert azt neki is tudni kell,hogy esetleg nem jön elsőre össze a baba.Ez is benne van a pakliban.Egyébként is,soha nem lesz tökéletes alkalom szerintem.

Hol a házra kell költeni,hol valamelyikőtöknek nem lesz munkája,hol autót kell javítani stb...


Nem tudom,anyagilag mennyire álltok jól,mert ha magamból indulok ki,engem az tart vissza(házam,autóm van,autója van a páromnak is,munkánk is van,de minimálbéres,pedig nem 8 általánost végeztünk)

Lehet,hogy a párodban is ez okozza a bizonytalanságot.

Esetleg írd össze,hogy havi x forint a bevétel,abból y forint a rezsi(lebontva,mire mennyi) és z forint a kaja.

És marad xy forint tartalékba.Így jobban át látjátok,hogy miből tudtok gazdálkodni.

2011. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy viselném,ha ilyen önző lenne a párom. Mert ez önzőség. Egyáltalán nem veszi figyelembe, hogy egy nőnek szűkösebb, a kor, amikor még szülhet. Ha mondjuk 22 lennél és gyerekkel nyaggatnád, akkor még megértem, hogy úgy gondolja, várhattok még. De így nem. Mi amikor megbeszéltük a gyerekvállalást, azt láttam,hogy a férjemnek mindegy. Nyilván egy pasi soha nem fogja annyira, vagy jobban akarni,mint egy nő. Ő azt mondta,hogy tőle jöhet, főleg,hogy tudja, 28 vagyok és az első 30 előtt meg akarom szülni! Nyilván neki az is mindegy lett volna, hogy ha azt mondom, várjunk. Tehát nem erőltette, de nem is gátolt meg benne! Most várjuk az elsőt!

Komolyan elgondolkodnék a közös jövőn, ha így viselkedne!

2011. máj. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Próbálok kitartani,de nehéz így,hogy csak én akarom,ő meg nem,azt mondja nekem ő csak arra kell,hogy gyereket csináljon nekem,meg lehet jobb lenne elküldenék és akkor békén hagynám a témával,ez borzasztó rosszul esett.Tudni kell ő 2 évvel fiatalabb nálam,de minden másban nagyon érett felfogású,és nagyon jó munkája van,mondhatni jól is keres!Én is vezető beosztásban dolgozom,szóval minden adott.Az hogy még nem akar gyereket elfogadható is lenne,ha nem ígérgetett volna időpontokat.Mert így becsapottnak érzem magam.

Azt szokta mondani,ha másra van szükségem lehet menni,ha ez nekem így nem jó,ő így oldaná meg,vagy megszokom,vagy megszököm alapon.Hát nem határozott férfira utal sajnos,ahelyett hogy közös nevezőre jutnánk!:(

Remélem augusztusig megváltozik a véleménye,és csak viccelt,bár elég rossz vicc valaki érzéseivel játszani,pláne ha az a személy a szerelmed!Azt mondta nagyon görcsölök a témával kapcsolatban,és ez idegesíti őt.Azt mondta nem vagyok normális!Ez is jól esett.

Várom a többi véleményt is!Köszönöm előre is!

2011. máj. 21. 11:27
 6/15 A kérdező kommentje:

Konkrét ok:Még nem akar gyereket és ezt fogadjam el!

Azt mondta ha mi akarunk,akkor majd lesz egyből,ő tudja,de ezt is csak azért mondja,hogy hagyjam békén ezzel kapcsolatban szerintem.Ha pedig tényleg így gondolja,akkor elég pozitív ezzel kapcsolatban,bár minden téren az lenne.

Nem szeretném,ha rámenne a kapcsolatunk,mert szeretem,már 3 és fél éve együtt élünk,eljegyzés megvolt,és másban minden oké,csak ez a téma kényes nagyon.

Bár megváltozna a véleménye,én lennék a legboldogabb!

Azt mondja én vagyok önző,nem ő,mert én akarom ezt a gyereket,ő meg nem.

Szóval így állunk!Köszönöm az eddig hozzászólásokat,írjatok még!

2011. máj. 21. 11:36
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Nem akarlak megbántani vagy megsérteni, de ezek elég durva dolgok.

Ha szeret Téged, akkor hogy jut eszébe olyasmi, hogy neked csak a gyerekcsinálásra kell Ő? Ha szeret Téged, akkor hogy mondhatja azt h menj ha valami nem tetszik..?

Ilyet nem mond egy olyan ember, még a férfiak sem, ha/aki szereti a párját.

Egy dacos kisgyerek mond olyat, hogy "mert csak".

Lehet van valami félelme ezzel kapcsolatban, nem lehet annyiban hagyni, mert tényleg rámegy a kapcsolatotok.


Iddőpontot meg valószínű miattad mondott, mert érezte, hogy konkrétumokat szertnél, és nem csak egy " majd"-ot..


Beszéld meg vele, hogy nem is az a legnagyobb baj, hogy most nem akar, hanem ,hogy tulajdonképpen hazudott neked, és becsapottnakérzed magad.A munkahely miatti várakzás rendben van, de soha nem lesz igazán tökéletes időpont egy kisbabához.

Ha meg a "sajátját hajtja" akkor mondd meg neki, hogy egyszer igazán végighallgathatna téged is.

Belegondolt már hány éves lesz, amikor a gyerek 20-25???


Nagyon sajnálom, hogy ebbe a helyzetbe kerültél, remélem sikerül megbeszélnetek a dolgot és 2012 ápr/ májusban bővül a családotok:)


minden jót, kitartás

2011. máj. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem kicsit önvigasztalásnak tűnik, amit leírtál a párodról és a kapcsolatotokról. Egy működőképes párkapcsolatban van néhány olyan alappillér, amiben a feleknek egy véleményen KELL lennie, különben borul az egész mutatvány. Még akkor is, ha amúgy jól megvannak együtt, hasonlóképpen gondolkodnak, és egyforma az ízlésük egy sor dologban.

Az egyik ilyen sarkalatos pont, épp a gyerekvállalás. Ha ebben nem egyezik az elképzelésetek, akkor lehet minden más tökéletes, de előbb-utóbb valamelyikőtöknek elege lesz a dologból. Vagy neked, mert az ösztöneid, és a korod azt diktálják, hogy anya légy, vagy neki, mert minden rosszkedved, vitátok mögött a szemrehányásodat fogja érezni azért, mert ő még nem akar apa lenni. (valószínűleg nem is minden ok nélkül, mert eléggé ki tudja borítani az embert, ha testileg, lelkileg, anyagilag készen áll a gyerek fogadására, "csak" épp az apajelölt nem vágyik még rá.)

Azt hiszem, a párod nem csak most, hanem augusztusban sem akar majd belevágni a gyerekprojektbe.Talán épp azért, mert nem csak úgy általában, hanem konkrét tényként merült fel köztetek a téma. Valószínűleg végiggondolta racionálisan, hogy jelent-e neki annyi pluszt egy baba érkezése, ami megéri az aggodalmat, hogy egészséges legyen, véget érjen a korábbi teljes szabadság, legyen egy csomó többlet kiadásotok, stb... És úgy döntött, hogy erre neki mostanában nincs szüksége. Az ő biológiai órája még nem ketyeg. Már ha van ilyenje a férfiaknak egyáltalán.:-))

Ez a munkahelyi bizonytalanság ürügy. Ha mindenki arra várna a gyerekvállalással, hogy bombabiztos állása, és munkahelye legyen, akkor már kihalt volna az emberiség.

A párodnak MÉG nincs érzelmi hiánya egy gyerek miatt, ezért sorol fel dologi ellenérveket. Ez pedig 1-2 hónap leforgása alatt nem fog megváltozni.

Ha magadban rágódsz rajta, te fogod magad egyre sz@rabbul érezni tőle, ráadásul megy az idő... Ha rendszeresen előhozakodsz vele, a párod fogja elunni, hogy ugyanazt a gumicsontot rágjátok, minden eredmény nélkül. Ha "véletlenül" teherbe ejteted magad, azért fog otthagyni, mert úgy érzi, hogy átverted.

Nem a gyerekgyártás dátumát kellene tisztázni mindenek előtt. Inkább azt, hogy van-e egy ilyen komoly, és láthatóan megoldhatatlan konfliktussal együtt értelme és jövője a kapcsolatotoknak.

2011. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de amiket írsz, abból egyáltalán nem az jön le, hogy egy kicsit is szeretne a párod! Szerintem ha vársz augusztusig, akkor megint csak halasztás lesz és te futsz ki az időből (már bocs, de tényleg nem az igazi 35 után szülni, pedig ahogy ez nálatok halad...). Persze, az se lenne gyorsabb, ha másik pasit keresnél, komoly kapcsolatot alakítanál ki, de ha így áll hozzád a párod, elgondolkoztató a kapcsolatotok. :(
2011. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,le ülök vele és megbeszéljük!Remélem sikerül dűlőre jutni ez ügyben,mert ez így nem jó egyikőnknek se.Szorítsatok hogy minden rendben legyen,mert nem szeretném elveszíteni,én tőle szeretnék kisbabát!

Köszönöm!

2011. máj. 21. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!