Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hany missed ab-od volt?...

Hany missed ab-od volt? Hogyan tetted magad tul rajta? Mi volt a problema, amiert nem maradt eletben a baba? Azota van mar gyereked?

Figyelt kérdés

Bocs a tul sok kerdes miatt...

Baratnomrol van szo,aki most negyedszer terhes(3x elvetelt),es ma kaptam tole uzenetet,hogy a 6.heten nincs szivhang :((

Egyszerre estunk teherbe,2010 januarjaban,nekem azota 7 honapos a kisfiam,o pedig azota szenved.Az elso utan azt mondta,neki nincs ereje ezt megegyszer vegigcsinalni,azota mar 2x megtortent,es talan most ismet...jovo heten kell visszamnnie vizsgalatra,es ha nem lesz szivhang,megszakitjak a terhesseget.O a legjobb baratnom,es a fiam keresztanyja...azt sem tudom mit mondjak mar neki,mar vigasztalni sem tudom,engem is annyira megvisel ez az egesz,hat akkor ot.Azt mondja mar az orulet szelen all...

Bp-en kezelik,tobb mint 1 eve,nem talalnak nala semmit,teherbe esik konnyen,es aztan 5-6 hetesen elvetel.



Ha nem is szivesen emlekszel vissza ra,hogy neked milyen volt,azert megtenned,hogy elmeseled,neked mi segitett?

Elore is koszonom!

...egy elkeseredett baratno,

24/N


2011. máj. 24. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyszer éltem át, de az is megviselt, a barátnődet csodálom a kitartásáért.

Én ráadásul nehezen is esek teherbe, de sikerült valahogy. Nyaraltunk (tavaly nyáron) így nem siettem dokihoz, gondoltam 7 hetesen ráérek én elmenni. El is mentem, de azt mondta a doki, hogy a mérete 5 hetes. Tudtam, hogy az nem lehet! Tehát akkor már nem élt. Kaptam 1 hetet, hátha mégis növekszik, de 2 nap múlva igen erős vérzés és görcsök közepette elvetéltem. A kórházba rohantunk, ott azonnal a műtőbe toltak mert szó szerint folyt a vérem.

Ez volt tavaly nyáron, és most vagyok 14 hetes terhes. Majdnem egy évet vártunk a következőre, de ő már velünk marad remélem.

2011. máj. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megkönnyeztem a történetet.Velem egyszer történt meg,sosem fogom megtudni miért nem maradt velünk.Azt hiszem sosem fogom túltenni magam rajta,de idővel kicsit könnyebb.Nekem is van egy nagyon kedves barátnőm,aki akkor esett teherbe,mikor az én babá(i)m az angyalokhoz költözött.A mai napig sem tudom,melyikünknek volt nehezebb.

Neked csak annyit tudok tanácsolni,hogy legyél mellette,amikor kell,tartsd oda a vállad,ha sírni szeretne.Nekem ez segített,hogy végig velem voltak azok,akiket szeretek,belekapaszkodhattam a páromba,és a barátaimba.Nélkülük,talán az életemet is feladtam volna.

Azóta van egy gyönyörű,9 hónapos kisfiam,aki a legnagyobb boldogságom.Remélem a barátnődnek lesz még ereje,és teljesül a vágya,hogy édesanya lehessen.

2011. máj. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom a barátnődet.

Én eddig csak egyszer estem át műtéten, és egy spontán vetélésem volt, és nehezen is estem teherbe, azóta sem sikerül.

Az első előtt azt mondták, minden rendben van, aztán szerencsére telálkoztam valakivel, aki elirányított egy endokrinológushoz, hogy ugyan ne csak az alaphormonjaimat nézzék meg.

Kideült, hogy gond van a pajzsmirigyemmel, és inzulinrezisztenciám van. Mindegyik külön-külön is elég ahhoz, hogy ne essen az ember teherbe, vagy elvetéljen az elején. Hát még a kettő együtt.

Sajnos nőgyógyászok egyiket sem sokták nézni, csak ha már rendszertelenné válik a menses, pedig már jóval előtte is komoly gondokat tudnak okozni.

Ha most is gond lesz a barátnődnél, akkor ki kell hajtani mindenféle vizsgálatot a dokikból!

Nekem azt mondták, a harmadik után elkezdik keresni az okokat. Elég szomorú, hogy még az első előtt nem hajlandóak rendesen kivizsgálni az embert. :-(

Milyen vizsgálatokon volt eddig a barátnőd?

2011. máj. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer volt, többet nem kérek belőle. Nagyon nehéz szerintem túltennie egy nőnek, anyának magát ezen, főleg, ha nincs gyereke. Én egy idő után azt mutattam, hogy minden rendben, de egy év távlatból is nagyon fájó és érzékeny pont ez. Okokat egy vetélés után nem nagyon keresnek még, lezárják azzal, hogy ilyen előfordul. A barátnőd egy hős, hogy ennyit kibírt. Az, hogy hamar teherbe esik jó, de a korai vetélések hormonproblémára utalnak, ezért szerintem minél hamarabb keressen egy új orvost magának, aki tényleg foglalkozik vele és a megfelelő kivizsgálásokra küldi. Sok sikert neki!
2011. máj. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk annyiban más a helyzet,hogy nekik két éve nem jön a baba, én meg most elsőre terhes lettem. Megbeszéltük még anno,hogy milyen jó lesz együtt várandóskodni. Sajnos náluk halmozottan hátrányos a helyzet, mert a férje spermái, valami baci alig mozognak, az ő szervezete meg a baci ellen úgy védekezik,mint kiderült,hogy kiírtja őket. Ráadásul tök szabályos mensi mellett,nincs peteérése.

Néha én sem tudom,hogy amikor beszélünk örömködjek vagy ne. Pedig ő nagyon cuki, örül nekünk és kérdezi is,hogy mi van. Annyiban tudok neki segíteni,hogy most állandóan bújom a netet,hátha találok valami értelmeset. Meg azzal vigasztalom, hogy a peteérését a gyógyszerrel meg tudják hozni (ezt a doki is mondta neki), inszeminációval meg meg tudják majd termékenyíteni!

Szóval sokat nem tudok tenni, csak biztatom. Én tényleg elhiszem,hogy lehet babájuk!

2011. máj. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Azt pontosan nem tudom,milyen vizsgalatokat vegeztek el rajta,annyit tudok,hogy az elso vetelese utan 7 nogyogyasz vizsgalta meg,es nem jottek ra mi okozta a vetelest,es azota sem tudnak tobbet.Ok Mo.-n elnek,mi nem,csak telefonon beszelunk,ugy hetente,es sajnos ritkan talalkozunk.

Egyszeruen keptelensegnek tartom azt,ami vele tortenik,es csodalom az erejet,a kitartasat,en nem hiszem,hogy birnam,bar nem volt meg vetelesem hala Istennek.

Heti 2 alkalommal jar kezelesre,de hogy ott pontosan mit is csinalnak,nem tudom.Azt mondja jo,rendes,megbizhato orvosa van.

Csak azert tettem fel a kerdest,hogy hatha itt szerzek egy kis informaciot,amit megoszthatok vele,es ez ad neki egy kis erot :(

Megegyszer koszonom mindenkinek,es jo egeszseget kivanok!

2011. máj. 25. 09:12
 7/10 krisztivan ***** válasza:
100%
Nekem egy missed ab-om volt.Az 5.héten halt el a baba.Nagyon nehéz de nekem a következő terhesség segitett.Azóta már 8.5 hós a fiam.De van egy nagyon kedves ismerősöm akik 10 évig próbálkoztak.Nehezen esett tehetbe és nehezen is tartotta meg a babát.Ő sajnos 5X volt terhes,ebből 3X szülnie kellett a halott babáját.A 6.terhesség maradt meg de az a kisfiú is a 29.hétre született.Sokáig kérdéses volt az életbenmaradása,de sikerült.Mostmár egy 7 éves okos,értelmes fiucska,akinek nehézségei vannak a tanulással de ezt meg lehet oldani.Sok kitartást a barátnődnek.Van még remény!
2011. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 volt. Az elsorol nem tudtam igy nem viselt meg, bar mikor megjott teljesen mas volt mint szokott lenni. sokkal erosseb es hevesebb volt, es nagyon gorcsoltem, epp hazafele vezettem a belvarosbol, ugyhogy eleg rosszul voltam, de mire hazaertem egy ora leforgasa alatt jobb lett a heves gorcs elmult.

Aztan utana eleg konnyen terhes lettem a kislanyommal, es nagyon konnyu terhessegem volt. Kb 8 honapra ra. Egeszseges gyonyoru 21 honapos leanyzo.

Tavaly februar kornyeken kimaradt a mezim, es pozit teszteltem reggel. egesz nap azon gondolkodtam hogyan mondom el a paromnak, mikor is este lefekveshez kozeledve, ereztem h begorcsoltem es megjott. Mivel igazan nem ereztem at h terhes vagyok vagyis nem eltem bele magam annyira ezert ez ugy meg nem viselt meg, bar mai napig emlekszem mikor kellett volna megszuletnie.

A mostani kis anyalkamat epp most vesztettem el. 3 pozit teszteltem nagyon vartuk, de sajnos ugy jartam mint a baratnod, nem volt szivhang es gyarapodasa megallt 6ik heten, a mehszajam kinyilt es le is szallt, igy a doki megallapitotta h a magzat elhalt a 6ik heten. Na ez nagyon megviselt. hetekig sirtam. Ugy kezdodott h az elso UH nagyon kicsinek talaltak visszarendeltek 2 hetre ra. ekkor nem izgultam gondoltam keson fogant meg a ciklusomnak belefert es mivel a terhessegem akislanyommal zokkenomentes volt, igy bele sem gondoltam h ez tortenhet. Mikor mult heten visszarendeltek akkor mar megallapitottak, ket dokinal is voltam ugyanazt mondta. akkor teljesen sokkot kaptam es ejjelente nappalonta sirtam, a kislanyom tartja bennem a lelket. e hetre vissza voltam rendelve de mar csak a szomoru hirt erositettek meg. De en azert biztam az utolso percig. H hogayn lehet tullepni nem tudom, mert ezen meg jo magam is dolgozom. Igaz nekem van mar egy kislanyom es o tartja bennem a lelket. Ugyhogy igy nekem 3 kis angyalkam van.

H mi lehetett az oka, nem tudni, itt azt mondjak a terhessegek 25-30%-a erre a sorsra jut, es csak a 3ik utan vzisgalnak ki. Gondolom ha majd ujra probalkozunk es akkor is ez lesz, akkor mar tuzetesebben megvizsgalnak, egyenlore csak azt mondtak pihenjem ki magam es 3 honap mulva probalkozzunk ujra.

2011. máj. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hála Isten nem volt egy sem, nagyon sajnálom a bartánődet!

De egy pozitív és hihetetlen példát tudok, és nagyon félenézek erre a nénire. 15 terhessége volt, és 2!!!! gyereke van. Az első a 13. a második a 15.-ből, a többivel elvetélt. Azt nem tudom hogy kapott e kezelést, de ez már 40 éve volt, úgyhogy a mai módszerek még biztosan nem voltak.

Szorítok a barátnődnek!!

2011. máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülhet a barátnőd hogy vagy neki, hiszen ha nem aggódnál érte annyira, ezt a kérdést sem tetted volna fel. Biztosan érzi, hogy mellette állsz.

Én egyszer mentem át ezen. Van már egy egészséges kislányom, nekem Ő segített átvészelni, de így is azt mondom, hogy nekem 2 gyerekem van, a kislány, aki itt van velem, és az angyalkám, aki csak nagyon rövid ideig lehetett velem.

A vetélésem után derült ki, hogy a keresztanyám sorozatosan elvetélt. 2 vetélés után szülte meg a nagyobbik unokatesómat 28. hétre 1 kilóval, de szerencsére felhízott, és nem lett baja.

Majd volt egy szintén nagyon koraszülött babája, aki pár nap után meghalt, utána még kétszer elvetélt, és 10 év korkülönbséggel született meg a kisebbik unokatesóm időre normál súllyal teljesen egészségesen.

Sosem mesélte ezt nekem azelőtt... Elképzelni sem tudom min mehetett át, de nagyon meghatott, hogy megosztotta velem a történetét, és sokat segített, hogy elfogadjam a helyzetet, és ne adjam föl.

2011. máj. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!